Dodaj do ulubionych

Biżuteria studia – kierunek studiów

Studia na kierunku biżuteria to studia licencjackie i magisterskie których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

 

Biżuteria to kierunek o profilu artystycznym, dzięki czemu studenci będą mieli szansę zdobyć wszechstronne wykształcenie z zakresu tej tematyki. Program kształcenia zakłada realizacje zajęć z wzornictwa, na których studenci rozwiną zdolności projektowania biżuterii artystycznej. Co więcej, zdobędą umiejętności techniczne i informatyczne. Osoby, które aplikują na kierunek biżuteria dowiedzą się więcej na temat historii sztuki, sztuki współczesnej oraz historii jubilerstwa.

Absolwenci powyższego kierunku artystycznego znajdą zatrudnienie w branży jubilerskiej, jako projektanci biżuterii lub właściciele marki projektowej.

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Wymagania rekrutacyjne są każdorazowo ustalane przez władze konkretnych uczelni, dlatego też studenci rozważający aplikacje na kierunek biżuteria, powinni odpowiednio wcześnie się z nimi zapoznać, w celu uniknięcia nieporozumień.

Najczęstsze wymagania rekrutacyjne na studia na kierunku biżuteria to:

 • w przypadku studiów pierwszego stopnia to konieczność pozytywnego zaliczenia egzaminu wstępnego, składającego się z rozmowy kwalifikacyjnej, przedstawienia portfolio oraz zadania projektowego.

 • W przypadku studiów drugiego stopnia konieczne jest przedstawienie dyplomu ukończenia studiów licencjackich na kierunku biżuteria lub innym, pokrewnym kierunku. Ponadto, kandydaci muszą przedstawić swoje portfolio oraz przejść obowiązkową rozmowę kwalifikacyjną.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BIŻUTERIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

Jednostka prowadząca

Biżuteria stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Biżuteria - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BIŻUTERIA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BIŻUTERIA STUDIA I STOPNIA

BIŻUTERIA STUDIA II STOPNIA

POPULARNE MIASTA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku biżuteria

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIŻUTERIA?

Biżuteria to element, który towarzyszy ludziom, a w szczególności kobietom, od wieków. Artystyczny wyrób jubilerski potrafi nadać charakteru każdej stylizacji, a dodatkowo kojarzy się z tak bardzo pożądanym luksusem. Jako że trendy nieustannie ewoluują i zmieniają się potrzeby oraz oczekiwania klientów, rośnie zapotrzebowanie na profesjonalnych projektantów, których kształceniem zajmuje się kierunek biżuteria. Osoby, które zdecyduje się na te studia artystyczne rozwiną wiedzę z zakresu historii sztuki i jubilerstwa, sztuki współczesnej oraz różnorodnych dyscyplin artystycznych, w tym także malarstwa. Ponadto zdobędą szereg umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej.


 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku biżuteria możemy podzielić na:

1. Typ

Studia I stopnia (licencjackie)

Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb

studia stacjonarne

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku biżuteria zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do podjęcia pracy w charakterze projektanta biżuterii artystycznej. W czasie studiów będą mieli okazję uczestniczyć w zajęciach o tematyce oscylujące wokół historii i teorii sztuki, historii jubilerstwa czy sztuki współczesnej. Ponadto dowiedzą się więcej na temat wzornictwa oraz nauk technicznych. Osoby, które aplikują na powyższy kierunek skupią się także na doskonaleniu zdolności z obszaru zarządzania i marketingu, co w przyszłości umożliwi im założenie własnej działalności gospodarczej.

Ze względu na praktyczny wymiar studiów, studenci nauczą się projektowania artystycznego, przy pomocy nowoczesnych technologii informatycznych. Co więcej, zdobędą przygotowanie ogólnoplastyczne i poznają techniki malarskie, rzeźbiarskie i rysunkowe, które wykorzystają podczas prac projektowych.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIŻUTERIA?

Studia na kierunku biżuteria trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIŻUTERIA?

Ukończenie kierunku biżuteria otwiera wiele zawodowych drzwi. Absolwenci studiów artystycznych nie powinni mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia w firmach projektowych, gdzie będą zajmować się projektowaniem biżuterii i akcesoriów modowych. Równie ciekawą opcją może być praca w salonach jubilerskich lub założenie własnej marki modowej.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku biżuteria:

 • firmy projektowe
 • projektant biżuterii i dodatków modowych
 • własna marka modowa
 • salony jubilerskie

Absolwenci studiów na kierunku biżuteria mają wiele możliwości budowania swojej kariery zawodowej, zarówno w kraju, jak i zagranicą.

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIŻUTERIA

Komentarze (0)