INŻYNIERIA BEZPIECZEŃSTWA⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (I) (II) czas trwania: 4 lata • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Pokaż więcej
Zwiń
STUDIA I STOPNIA
Studia cywilne- przedmioty brane pod uwagę: matematyka, język obcy, informatyka, biologia, fizyka, chemia, wiedza o społeczeństwie. Studia wojskowe- przedmioty brane pod uwagę: matematyka, język obcy nowożytny, fizyka, chemia, biologia, informatyka oraz test sprawności fizycznej oraz sprawdzian z pisania.Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Listę rankingową kandydatów tworzy się na podstawie oceny wpisanej na dyplomie ukończenia studiów wyższych. W przypadku ocen równych o kolejności na liście rankingowej będzie decydować średnia ze studiów, poświadczona przez uczelnię wydającą dyplom ukończenia studiów wyższych, obliczona z dokładnością do 2 miejsc po przecinku.Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych
informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Zdecydowanie polecam. Pierwszy rok, no może półtora, to przedmioty ogólne ścisłe, jak matematyka, chemia, fizyka na poziomie uczelni wyższej, później coraz bardziej specjalistyczne przedmioty kierunkowe. Im dalej tym lepiej. Kadra w większości świetnie przygotowana do prowadzenia zajęć. Jeśli będziesz się pilnie uczyć, to jesteś w stanie wynieść z tych studiów potężną dawkę wiedzy praktycznej przydatnej w przyszłej pracy każdego dnia. (Dla zachęty - ja w rok po ukończeniu studiów biorę udział w procesie budowy najwyższych biurowców w Warszawie.)
Polecam. Trzeba się tylko uczyć :-) i czerpać od wykładowców jak najwięcej. Zawodowe przedmioty wykorzystacie potem w codziennej pracy od fizykochemii po prawo. Zawód jak marzenie tylko trzeba chcieć, żeby nie skończyć jak większość robiąc szkolenia bhp/ppoż bo to po byłe jakiej szkole można robić.
zdecydowanie polecam. Jeśli od zawsze myślisz o pracy w pożarnictwie to są to studia dla ciebie.