• INŻYNIERIA BEZPIECZEŃSTWA Stopień: I II REKRUTACJA

  Studia na kierunku inżynieria bezpieczeństwa przygotowują wysoko wykwalifikowaną oficerską i cywilną kadrę do wykonywania zadań wynikających zfunkcjonowania szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej, w tym w szczególności ratownictwa, których głównym celem jest ochrona życia, zdrowia, mienia i środowiska przed skutkami pożarów, klęsk żywiołowych i innych miejscowych zagrożeń, a także do prowadzenia i realizacji wszystkich elementów i procedur zintegrowanego systemu zarządzania bezpieczeństwem powszechnym, ochroną ludności i zarządzania w sytuacjach kryzysowych, w tym ryzykiem w każdej jednostce administracyjnej i każdym przedsiębiorstwie.

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

  1. Pisemny egzamin dojrzałości:
  • matematyka,
  • język obcy,
  • fizyka lub chemia lub biologia lub informatyka
  2. Egzamin sprawnościowy w ramach postępowania rekrutacyjnego w SGSP:
  • Test sprawności fizycznej,
  • pływanie

  Dowiedz się więcej

   


  Studia II stopnia

   
  Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.

Opinie (3)

Maciek Ocena

Zdecydowanie polecam. Pierwszy rok, no może półtora, to przedmioty ogólne ścisłe, jak matematyka, chemia, fizyka na poziomie uczelni wyższej, później coraz bardziej specjalistyczne przedmioty kierunkowe. Im dalej tym lepiej. Kadra w większości świetnie przygotowana do prowadzenia zajęć. Jeśli będziesz się pilnie uczyć, to jesteś w stanie wynieść z tych studiów potężną dawkę wiedzy praktycznej przydatnej w przyszłej pracy każdego dnia. (Dla zachęty - ja w rok po ukończeniu studiów biorę udział w procesie budowy najwyższych biurowców w Warszawie.)

Inżynier Ocena

Polecam. Trzeba się tylko uczyć :-) i czerpać od wykładowców jak najwięcej. Zawodowe przedmioty wykorzystacie potem w codziennej pracy od fizykochemii po prawo. Zawód jak marzenie tylko trzeba chcieć, żeby nie skończyć jak większość robiąc szkolenia bhp/ppoż bo to po byłe jakiej szkole można robić.

cichy Ocena

zdecydowanie polecam. Jeśli od zawsze myślisz o pracy w pożarnictwie to są to studia dla ciebie.