Biotechnologia jest interdyscyplinarną i dynamicznie rozwijającą się dziedziną nauki. Kształcenie na tym kierunku jest odpowiedzią na potrzeby innowacyjnej gospodarki, której dynamiczny rozwój ma miejsce w kraju i za granicą. Wychodzi także naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy.
W opinii Komisji Europejskiej biotechnologia ma kluczowe znaczenie dla konkurencyjności gospodarki, dlatego wykorzystanie potencjału naukowego w tej dziedzinie dla tworzenia nowych produktów i technologii jest jak najbardziej pożądane.
ZWIŃ
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Biotechnologia medyczna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Biologia albo chemia albo fizyka albo fizyka i astronomia albo matematyka albo język polski
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Biotechnologia, jest posiadanie tytułu licencjata lub rownoważnego kierunku Biotechnologia, lub licencjata, magistra lub rownoważny kierunku biologia. Kandydaci są kwalifikowani na podstawie konkursu dyplomów.
MOŻE WARTO JEST KIEDYŚ USŁYSZEĆ „PANI DOKTOR, PANIE DOKTORZE”
Lubimy czuć się potrzebni. Zazwyczaj słowo „dziękuję” jest dla człowieka cenniejsze niż pieniądze, sława. Pomagać ludziom można na wiele sposobów. Można na przykład zostać lekarzem.
Zastanawialiście się, co to oznacza? Nie jest to tylko osłuchanie stetoskopem i wypisanie recepty. Bycie lekarzem to leczenie ciała i często również duszy.
Podczas studiów na Wydziale Lekarskim nauczycie się teorii i nabędziecie praktycznych umiejętności. Wielu absolwentów poświęca się pracy naukowej i to również dzięki nim powstają nowoczesne leki i nowe, innowacyjne metody leczenia. Jedno jest pewne: Na tych studiach nie będziecie się nudzić. Medycyna jest fascynującą nauką.
Collegium Medicum UMK ma bardzo dobrą kadrę naukowo-dydaktyczną. Nowoczesną pod względem diagnostycznym i terapeutycznym bazę kliniczną. Zapewniamy też możliwość studiowania wg indywidualnego programu studiów lub indywidualnej organizacji studiów.
ZWIŃ
Studia jednolite magisterskie |
W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku Lekarskim brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Optometria to wszechstronna edukacja studentów, której celem jest przygotowanie specjalistycznej kadry, zajmującej się diagnostyką wybranych chorób, w szczególności wad wzroku, oraz zaopatrzeniem pacjentów w wyroby medyczne służącej do ich korekcji, jak okulary czy soczewki kontaktowe.
ZWIŃ
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Optometria jest ocena na dyplomie oraz średnia ocen ze studiów I stopnia.
Nasz student zostanie wyposażony w specjalistyczną wiedzę z zakresu diagnostyki wad wzroku oraz zaopatrzenia pacjentów w wyroby medyczne służące do ich korekcji, jak okulary czy soczewki kontaktowe. Kształcenie na tym kierunku przygotuje absolwenta do prowadzenia warsztatu optyka okularowego, do właściwego doboru opraw okularowych oraz zapewni wiedzę z zakresu doboru korekcji okularowej i aplikacji soczewek kontaktowych.
Absolwent optyki będzie mógł prowadzić pomiary w zakresie niezbędnym dla potrzeb wykonywania okularów oraz udzielać instrukcji w zakresie posługiwania się pomocami wzrokowymi. Zostanie wyposażony w narzędzia pozwalające na kompetentną sprzedaż soczewek kontaktowych i środków do ich pielęgnacji.
Ponadto uzyska kwalifikacje do samodzielnej pracy badawczej i zespołowej, dyskusji o wynikach badań i obserwacji, formułowania opinii oraz pisania raportów z badań. Program studiów jest ukierunkowany na umiejętności praktyczne, kontakt z klientem/pacjentem oraz wzbogacony zajęciami z zakresu przedsiębiorczości.
ZWIŃ
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Optyka okularowa z elementami optometrii brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia I stopnia:
Studia II stopnia:
Jednolite: