Politechnika Gdańska

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa

ul. G. Narutowicza 11/12,

80-233 Gdańsk,

e-mail: rekrutacja-imio@pg.edu.pl

tel.: 58 348 67 07 (telefon aktywny w terminie: 20.02 – 28.02.2024 r.)

https://wimio.pg.edu.pl/

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa

Politechnika Gdańska

ul. G. Narutowicza 11/12,

80-233 Gdańsk,

e-mail: rekrutacja-imio@pg.edu.pl

tel.: 58 348 67 07 (telefon aktywny w terminie: 20.02 – 28.02.2024 r.)

https://wimio.pg.edu.pl/

  • BUDOWA OKRĘTÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • INŻYNIERIA ROPY I GAZU (OIL AND GAS ENGINEERING) - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Słuchacze studiów poprzez udział w wykładach, ćwiczeniach, projektach i laboratoriach mogą poznać lub też pogłębić współczesną wiedzę z podstawowych metod identyfikacji, eksploracji i eksploatacji złóż ropy i gazu, ze szczególnym uwzględnieniem zasobów w formacjach łupkowych – zarówno na obszarach lądowych, jak i morskich.

    Studia dedykowane absolwentom wyższych uczelni umożliwiają zdobycie podstawowej wiedzy profesjonalnej przydatnej do prac w zakresie funkcjonowania wiertni, jak i nabycie kompetencji specjalistycznych dotyczących bezpieczeństwa, przepisów prawa, pomocniczych prac serwisowych oraz zapoznanie z dokumentacją techniczną zgodną ze standardami wiodących firm światowych (Oilfield Units System), stosowaną we współczesnym przemyśle naftowym, przydatną również w wykonywaniu prac pomocniczych i obsłudze pól naftowych oraz serwisie urządzeń i zaopatrzeniu platform wiertniczych.

    Dowiedz się więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • MIĘDZYNARODOWY INŻYNIER SPAWALNIK IWE 2 I IWE 3 - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Celem studiów jest przygotowanie do egzaminu uprawniającego do uzyskania dyplomu Międzynarodowego Inżyniera Spawalnika. Studia obejmują dwa moduły kształcenia, to jest IWE 2 i IWE 3. Dyplom Międzynarodowego Inżyniera Spawalnika (IWE) jest dyplomem specjalizacji zawodowej i uprawnia do pełnienia kluczowych funkcji w przedsiębiorstwach stosujących procesy spajania.

    Dowiedz się więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • MORSKA ENERGETYKA WIATROWA - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Słuchacze studiów biorąc aktywny udział w zajęciach mają możliwość poznać, lub też pogłębić, współczesną wiedzę o morskiej energetyce wiatrowej. Jest ona w części Europy najszerzej rozbudowywanym przedstawicielem OZE. W związku z tym, że UE ustaliła kwoty zielonej energii w systemie energetycznym. Państwa członkowskie UE muszą zapewnić określone pułapy energii z OZE.

    Opublikowana w zeszłym roku strategia energetyczna Polski zakłada w miksie energetycznym 10GW pozyskanych z MEW do roku 2040. Projekty rozwijane w Europie odbywają się przy udziale przemysły polskiego, głównie z sektora gospodarki morskiej. W Polsce produkuje się kable energetyczne, wieże, fundamenty, statki do konstrukcji obsługi farm wiatrowych. Studia dedykowane są absolwentom wyższych uczelni, umożliwiają zdobycie profesjonalnej wiedzy w zakresie funkcjonowania morskich farm wiatrowych.

    Dowiedz się więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • STANDARDY ISO I ZARZĄDZANIE PRZEZ JAKOŚĆ (TQM) - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Studia adresowane są do osób pragnących poznać, pogłębić wiedzę z zakresu nowoczesnych metod zarządzania organizacjami absolwentów wyższych uczelni lub studentów semestru dyplomowego z zachowaniem wymogu uzyskania dyplomu przed ukończeniem studiów podyplomowych.

    Absolwenci studiów podyplomowych – „Standardy ISO i zarządzanie przez jakość (TQM)'' uzyskują niezbędną wiedzę z zakresu nowoczesnych metod zarządzania organizacjami i umiejętności umożliwiające pełnienie funkcji przedstawiciela ds. systemów zarządzania w oparciu o uzyskane kompetencje: menedżera jakości i/lub auditora wewnętrznego zarządzania jakością, zarządzania środowiskowego, zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy potwierdzone stosownymi certyfikatami.

    Dowiedz się więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  • ZAAWANSOWANE NARZĘDZIA CAD/CAM/CAE/PLM - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Proponowany program studiów jest skierowany przede wszystkim do kadry zarządzającej średniego i wyższego szczebla, zaangażowanej w implementację i rozwój infrastruktury informatycznej w przedsiębiorstwach sektora maszynowego i morskiego. Zakres prezentowanej wiedzy będzie również bardzo użyteczny dla inżynierów dążących do podniesienia swojej indywidualnej efektywności oraz freelancerów łączących zadania inżynierskie i menadżerskie.

    Absolwenci są przygotowani do efektywnej pracy inżynierskiej na poziomie członka i kierownika zespołu, realizowanej w oparciu o cyfrowy model produktu („Digital Twin”), rozproszone zespoły ludzkie (praca zdalna w oparciu o wspólne zasoby dostępne przez Internet) i automatyzację powtarzalnych zadań oraz do efektywnego wdrażania nowoczesnych narzędzi CAD/CAM/CAE/PLM w oparciu o świadomie wybrane funkcjonalności, niezbędne do realizacji celów biznesowych przedsiębiorstwa.

    Dowiedz się więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Gdańska.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (0)