ZWIŃ
|
ZWIŃ
|
ZWIŃ
|
Studia na kierunku logistyka to oferta skierowana do osób, które w szczególny sposób zainteresowane są problematyką związaną zarówno z technicznymi, jak i ekonomiczno-organizacyjnymi zagadnieniami efektywnego zarządzania łańcuchem dostaw.
Studiując kierunek logistyka na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, uzyskasz wiedzę i umiejętności z zakresu m.in. technologii (magazynowych, informacyjnych, transportowych), organizacji i zarządzania procesami logistycznymi w transporcie oraz oceny ich wpływu na jakość świadczonych usług.
ZWIŃ
|
Studia na kierunku oceanotechnika to oferta skierowana do tych, którzy w szczególny sposób zainteresowani są problematyką związaną z konstruowaniem i budową jednostek pływających oraz obiektów offshore.
Studiując kierunek oceanotechnika uzyskasz wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania, budowy i eksploatacji urządzeń technicznych związanych z badaniem oraz wykorzystywaniem środowiska morskiego (statki, platformy wiertnicze, pojazdy podwodne itd), głównie do transportu, rybołówstwa, przemysłu wydobywczego oraz turystyki, rekreacji i sportu.
W zależności od ukończonej specjalności, absolwenci są przygotowani do zatrudnienia na stanowiskach konstruktorów i technologów w biurach projektowych oraz zakładach wytwarzających i remontujących wielkogabarytowe konstrukcje stalowe (w szczególności z gałęzi przemysłu okrętowego oraz offshore), a także w działach technicznych przedsiębiorstw żeglugowych, w zakładach produkujących maszyny okrętowe, firmach dokonujących napraw na statkach w portach i na morzu, a także jako członkowie załóg pływających statków morskich i śródlądowych. Absolwenci przygotowani są także do pracy w portach morskich i śródlądowych, instytucjach i ośrodkach związanych z techniką morską, ochroną środowiska i transportem.
ZWIŃ
Wymagania rekrutacyjneSpecjalności
Studia I stopnia stacjonarne
|
|
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Oceanotechnika jest ocena na dyplomie oraz średnia ocen uzyskanych w trakcie studiów I stopnia.
Studia na kierunku transport to oferta skierowana do tych, którzy w szczególny sposób zainteresowani są problematyką szeroko pojętego transportu, logistyki i spedycji.
Studiując kierunek transport uzyskasz wiedzę i umiejętności dotyczące przemieszczania ludzi i ładunków przy użyciu współczesnych środków technicznych. Wiedza ta obejmuje między innymi: logistykę, techniki i środki transportu, inżynierię ruchu, spedycję oraz bepieczeństwo transportu.
Absolwenci kierunku transport uzyskują przygotowanie do prowadzenia prac związanych z obsługą krajowych i międzynarodowych procesów transportowych uwzględniających różnorodne środki i systemy transportowe oraz ładunki (w tym skonteneryzowane, chłodnicze, kriogeniczne oraz paliwa).
W zależności od wybranej specjalności absolwenci mogą podejmować pracę między innymi w przedsiębiorstwach transportowych, centrach logistycznych, przedsiębiorstwach żeglugowych, spedycyjnych, portach morskich, bazach i stacjach przesyłowych paliw, elektrowniach oraz różnorodnych przedsiębiorstwach branży chłodniczej, kriogenicznej i przetwórstwa żywności.
ZWIŃ
Wymagania rekrutacyjneSpecjalności
Studia I stopnia stacjonarne
Studia II stopnia stacjonarne
|
|
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Transport jest ocena na dyplomie oraz średnia ocen uzyskanych w trakcie studiów I stopnia.
Z oceanotechniką i budową jachtów to prawda. Jeszcze przed skończeniem studiów biorą cię do roboty (zamawiają). Na wydziale wiszą oferty pracy od razu dla absolwentów, dużo firm prywatnych zatrudnia od nas absolwentów do biur projektowych (budowa jachtów). Jachty budowane dla zagranicznych klientów, ciekawa i twórcza praca
Oceanotechnika gwarantuje pracę w zawodzie projektanta statków. Można robić w Polsce i w sumie gdzie się chce na świecie. Znajomi pracują jako inspektorzy w CHinach, projektanci w Norwegii, itd. Kasa dobra, tyle że trzeba trochę pocisnąć zadań z wytrzymałości i termy. Reszta idzie lekko. Atmosfera na luzie. Polecam.
Studia I stopnia:
Studia II stopnia: