logistyka studia

Logistyka studia - kierunek studiów

Polska jest niezwykle atrakcyjnym obszarem pod względem logistycznym, a dzięki przynależności do Unii Europejskiej stała się ona bardzo dobrym terenem dla inwestorów z tej gałęzi gospodarki. Właśnie dlatego zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie rośnie, gdyż ilość firm potrzebujących wykształconych logistyków nieustannie wzrasta. Jeżeli zatem masz zmysł stratega i chcesz wykorzystać go w przyszłej karierze zawodowej to Logistyka może być dla Ciebie świetnym kierunkiem!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Logistyka? Logistyka jest jedną z tych dziedzin gospodarki, która jest najbardziej powiązana z każdym sektorem rynku. Na studiach poznasz zagadnienia z zakresu: logistyki globalnej, logistyki zaopatrzenia, logistyki dystrybucji, logistyki transportu, logistyki marketingowej, ekologistyki, logistyki odzysku czy e-logistyki. Nacisk będzie także kładziony na zagadnienia zarządzania systemem logistycznym przedsiębiorstwa w tym na metody statystyczne i ekonometryczne. Staniesz się też ekspertem w zakresie procesu przepływu informacji oraz towaru.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent Logistyki? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować jako pracownik działu logistyki, specjalista do spraw zakupów, spedytor krajowy i międzynarodowy, specjalista do spraw zarządzania zapasami, zamówień i dostaw, zarządzania flotą, transportu, rozwoju dostawców lub product manager do spraw zakupu. Przy obecnym deficycie logistyków na rynku polskim nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem ciekawej pracy w zawodzie. Jeżeli zatem chcesz sprawdzić swoje umiejętności strategiczne to Logistyka może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując logistykę


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych oraz podstaw nauk ekonomicznych, organizacji i zarządzania, a także posiadania umiejętności managerskich,
  • zarządzania specjalistycznymi funkcjami logistycznym oraz procesami logistycznymi,
  • rozwiązywania problemów logistycznych za pomoc metod i technik inżynierskich, w tym w zakresie: projektowania systemów logistycznych oraz procesów logistycznych,
  • posługiwania się systemami informatycznego wspomagania zarządzania logistycznego, zarządzania kosztami, finansami oraz kapitałem oraz doboru personelu i jego szkolenia,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku logistyka


Absolwent kierunku logistyka znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • pracownik działu logistyki,
  • specjalista do spraw zakupów,
  • spedytor krajowy i międzynarodowy,
  • specjalista do spraw zarządzania zapasami, zamówień i dostaw, zarządzania flotą, transportu lub rozwoju dostawców,
  • product manager.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku logistyka, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, geografia, historia, WOS, informatyka, język obcy.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK LOGISTYKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Logistyka i Transport

Typ studiów
Województwo

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU LOGISTYKA

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU LOGISTYKA

Komentarze (2)

Anonim odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

Zdecydowanie polecam. Całkiem ciekawe przedmioty, dużo ciekawych wykładowców (z niektórymi nie jest łatwo, ale pewnie jak wszędzie). Dwa lata spędzone tutaj i jestem zadowolona. Piękny kampus i dużo kół/warsztatów i innych możliwości.

toser W odpowiedzi do: Anonim odpowiedz

ale gdzie tak jest