• ANGIELSKI JĘZYK SPECJALISTYCZNY - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia Podyplomowe Angielskiego Języka Specjalistycznego wychodzą naprzeciw potrzebom rynku w sektorze świadczenia usług językowych. Mają na celu przygotowanie specjalistów do profesjonalnego posługiwania się wybraną odmianą angielskiego języka specjalistycznego ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki określonego dwujęzycznego środowiska pracy. Kandydaci mają do wyboru jedną z pięciu specjalności:

  • język w przekładzie poświadczonym,
  • język w biznesie,
  • język w stosunkach międzynarodowych,
  • język medyczny,
  • język techniczny.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

 • DZIENNIKARSTWO I PUBLIC RELATIONS - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Dwusemestralne dokształcające studia podyplomowe (bez uprawnień doskonalących) kształcące i dyplomujące w dwóch prowadzonych w ramach jednych Studiów specjalnościach: dziennikarstwa oraz public relations (PR). Oba  toki studiów są połączone merytorycznie, kadrowo oraz organizacyjnie w jedną całość funkcjonującą jako jedne Studia Dziennikarstwa i Public Relations. Nabór prowadzony jest na studia ze wskazaniem na specjalność, którą kandydat chce w trakcie roku realizować. Przedmioty kształcenia ogólnego są w ramach oferty programowej zbieżne, gdyż pewne kwantum wspólnej wiedzy jest konieczne do nabywania umiejętności i kształcenia się w obu obszarach, jakie obejmuje oferta Studiów. Dwusemestralne studia podyplomowe z zakresu dziennikarstwa oraz public relations pokrywają się merytorycznie z zagadnieniami, jakie wchodzą w zakres badań i działań praktycznych pracowników Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz zespołu współpracowników – praktyków i teoretyków tych zagadnień.
  Specjalności są związane z obszarem mediów, dziennikarstwa, komunikowania społecznego, każda precyzuje zakres tematyczny do jednej, wyodrębnionej dziedziny, daje możliwość w miarę szybkiego (dwa semestry) podniesienia kwalifikacji, nastawiona jest na kształtowanie umiejętności i nawyków praktycznych podbudowanych akademicką rzetelną wiedzą.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

 • JĘZYK CZESKI W ADMINISTRACJI, TURYSTYCE I BIZNESIE - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia przeznaczone są dla osób zainteresowanych zdobyciem wiedzy oraz kompetencji językowych niezbędnych do pracy w firmach, instytucjach i organizacjach (zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym, obejmującym samorządy i służby mundurowe), a także w biurach podróży i agencjach turystycznych współpracujących z Czechami. Zajęcia realizowane będą głównie w języku czeskim w formie warsztatów, ćwiczeń oraz konwersatoriów, co pozwoli na wyposażenie Absolwentów w wiedzę lingwistyczną z zakresu formalnego języka czeskiego, jak również z zakresu odmian specjalistycznych w dziedzinie administracji, biznesu i ekonomii, a także obsługi ruchu turystycznego.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

 • JOGA INDYJSKA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia skierowane są do wszystkich osób zainteresowanych filozofią jogi indyjskiej w jej teoretycznym, jak i praktycznym aspekcie, posiadających wstępną wiedzę w zakresie sanskrytu, asan i medytacji, jak i głównych dzieł literackich i zagadnień jogi klasycznej. Adresatami studiów są przede wszystkim nauczyciele, trenerzy, psycholodzy, pedagodzy, filozofowie, filolodzy, orientaliści, specjaliści rekreacji, fizjoterapeuci i lekarze oraz osoby zainteresowane praktykami jogi posiadające dyplom ukończenia dowolnego kierunku studiów na poziomie licencjata, inżyniera lub magistra.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

 • KSZTAŁCENIE TŁUMACZY JĘZYKA NIEMIECKIEGO - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Celem studiów jest rozwijanie umiejętności translatorskich oraz doskonalenie językowe słuchaczy. Oferta obejmuje dwie ścieżki kształcenia:

  • kształcenie w zakresie przygotowania do wykonywania czynności tłumacza przysięgłego
  • kształcenie w zakresie przygotowania do wykonywania czynności tłumacza ustnego (konsekutywnego i symultanicznego).

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

 • LITERATURA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY: KULTURA - EDUKACJA - NOWE MEDIA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia Podyplomowe Literatura dla dzieci i młodzieży: kultura – edukacja – nowe media są zaprojektowane tak, aby realizować cel doskonalenia kształcenia: kierowane są bowiem dla absolwentów studiów wyższych w zakresie nauk humanistycznych, socjologicznych i pedagogicznych, w tym dla bibliotekarzy, nauczycieli, animatorów kultury, jak również osób związanych z instytucjami kulturalnymi (domami kultury, bibliotekami, muzeami, organizacjami pozarządowymi) i wszystkich zainteresowanych proponowaną tematyką. Program studiów został przygotowany z myślą o osobach, które pragną doskonalić swoje umiejętności i poszerzać horyzonty, jak i o osobach, które chciałyby zmienić profil zatrudnienia.

  Przewidziane w programie zajęcia zachowują najwyższe standardy edukacyjne, nadążają za wyzwaniami współczesnej, szybko zmieniającej się rzeczywistości, a jednocześnie są atrakcyjne, np. przewidują warsztaty z twórcami książek dla dzieci: pisarzami, ilustratorami, edukatorami oraz badaczami literatury dla dzieci i młodzieży także z zagranicy.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

 • NAUCZANIE JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO I DRUGIEGO - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Dwusemestralne Studia Podyplomowe Nauczania Języka Polskiego jako Obcego i Drugiego przygotowują do nauczania cudzoziemców języka polskiego jako obcego, a także nauczania języka polskiego jako drugiego dzieci wracających do Polski, które zaczęły naukę w systemie edukacyjnym innego kraju i w innym języku, oraz uczęszczających do polskich szkół dzieci cudzoziemców. Na studiach podyplomowych uczy się też, jak w jaki sposób łączyć kształcenie ogólnych kompetencji językowych z realizacją podstaw programowych różnych przedmiotów.

  Studia te adresowane są przede wszystkim do pracujących w polskich szkołach nauczycieli języka polskiego i języków obcych, coraz częściej spotykających się z dziećmi i młodzieżą z doświadczeniem migracyjnym, a także dla osób chcących zdobyć umiejętności w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego/drugiego. Studia trwają dwa semestry.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

 • PRZEKŁAD (FILOLOGIA ANGIELSKA) - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia przeznaczone są dla osób biegle posługujących się językiem angielskim i pragnących poszerzyć swe kwalifikacje zawodowe o przekład tekstów gospodarczych, prawnych, ekonomicznych i sądowych. Studia są dokształcające.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

 • WSPÓŁCZESNE TRENDY W DYDAKTYCE JĘZYKA OBCEGO - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Współczesne trendy w dydaktyce języków obcych to studia doskonalące dla nauczycieli i lektorów języka niemieckiego, absolwent nie uzyskuje dodatkowych kwalifikacji do nauczania przedmiotu.  Studia mają także charakter rozwijający oraz integrujący środowisko nauczycieli germanistów, którzy chcą doskonalić swój warsztat pracy dydaktycznej oraz wychowawczej i organizacyjnej.

  Instytut Filologii Germańskiej tworzą naukowcy i dydaktycy, który w swojej pracy naukowej i dydaktycznej poszukują, badają, wdrażają pomysły i działania wspomagające kształcenie językowe, dlatego chcemy wykorzystać ten potencjał i zintegrować nauczycieli germanistów wokół doskonalących studiów podyplomowych i dać im inspiracje oraz przekazać wiedzę do ulepszania warsztatu pracy.

  Odpowiadając na potrzeby rozwoju językowego nauczycieli proponujemy 32 godziny praktycznych zajęć językowych, prowadzonych przez native speakera/ lektora; zajęcia będą się odbywały podczas każdego zjazdu, w wymiarze 2h (90 min) a formy i metody pracy stosowane przez lektorów będą inspiracją dla nauczycieli, w ich własnej pracy z uczniami.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Wrocławski .
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (10)

pcisowiec-specjalista Ocena odpowiedz

Publikowanie cyfrowe i sieciowe: - kontaktowi i sympatyczni prowadzący, niektórzy są trochę wymagający, ale za to raczej nikt z nich nie robi problemów - raczej dobra atmosfera, instytut jest mały, a część zajęć inspirująca - jednak spora część zajęć (szczególnie opcyjnych) to zapychacze, które nie przydają się w ogóle w przyszłej pracy takiego PCiSowca - są to zajęcia poza Instytutem, np. język akadyjski itp. - zamiast tego lepiej spożytkowac czas na zajęcia z programowania (Java, C#), przy czym skupić się na web design, jednak przy tym także zahaczyć o tematy związane ze sztuczną inteligencją i bazami danych w rozumieniu znacznie bardziej zaawansowanym niż MS Acess (podstawy języka SQL wraz ze środowiskiem MS SQL SMS lub MySQL)

Drugi rok Ocena odpowiedz

Publikowanie cyfrowe i sieciowe - lekko, łatwo i przyjemnie. Nie znam nikogo, kto odpadłby z powodu niezdanego egzaminu, już prędzej ktoś odejdzie z własnej woli niż wyleci. Zajęć jest dość mało, "kolokwium" to najwyżej kartkówka albo test na abcd, dużo pracy w grupach i prezentacji. Kierunek jest o tylu różnych rzeczach, że ostatecznie nie wiadomo, co się po nim potrafi(?). Pracownicy są pomocni i znają się na swoich dziedzinach, jednak przez taki a nie inny rozkład zajęć-zapychaczy nie mogą przekazać swojej wiedzy studentom. Szkoda.

Konrad Ocena odpowiedz

Dzisiaj informacja ma największą cenę. Dzięki informacji możemy tylko zwrócić uwagę, bądź wywołać mocne zainteresowanie. To bardzo ciekawy temat, zwłaszcza w czasach, w których informacje niemal atakują nas z każdej strony.

grzesiek Ocena odpowiedz

Świat mediów i dziennikarstwa należy poznawać dzięki tym, którzy znają go od podszewki. Właśnie tacy ludzie uczą na Uniwersytecie Wrocławskim. Doświadczeni praktycy, dzięki którym każdy z nas może się świetnie przygotować do rozpoczęcia kariery zawodowej.

M. Ocena odpowiedz

NIDERLANDYSTYKA - chcesz miec dobre wejscie na rynek pracy? Idealna opcja. Juz pierwsza praca, ktora dostalem po studiach to pieniadze znaczaco wyzsze od sredniej krajowej i mozliwosci rozwoju. Studia bardzo kameralne i nastawione na nauke jezyka, bez zbednych przedmiotow tzw. zapychaczy. Polecam

A Ocena odpowiedz

Publikowanie Cyfrowe i Sieciowe - nie polecam, kierunek-pułapka. Bardzo mało konkretnych przedmiotów, pełno typowych 'zapchajdziur', 80% przedmiotów to te, dotyczące bibliologii. Nie polecam kompletnie nikomu, kto chce nauczyć się czegoś konkretnego. Kierunek dla osób, które chcą zdobyć jakikolwiek dyplom małym wysiłkiem.

Wafel Ocena odpowiedz

Studiowałem w innym mieście i Wrocław zdecydowanie wygrywa jeżeli chodzi o filologię polską. Pamiętajcie że studia to nie tylko nauka ale też koła naukowe, które bardzo prężnie działają. polecam wszystkim, którzy chcą studiować w innym miejscu - Wrocław to najlepszy wybór !

Absolwent Ocena odpowiedz

Bardzo dobra kadra dydaktyczna i wysoki poziom kształcenia. Miłe wspomnienia z pięknego budynku. Pozdrawiam rocznik 2010-2015.

Ola Ocena odpowiedz

Bardzo dobry wydział

zuza Ocena odpowiedz

dziennikarstwo to totalne dno