ANGIELSKI JĘZYK SPECJALISTYCZNY - STUDIA PODYPLOMOWE

ANGIELSKI JĘZYK SPECJALISTYCZNY - STUDIA PODYPLOMOWE

Studia na kierunku angielski język specjalistyczny - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
  Czas trwania
   Uniwersytet Wrocławski

   Uniwersytet Wrocławski

   Angielski język specjalistyczny - studia podyplomowe

   Studia na kierunku angielski język specjalistyczny to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

   Studia na kierunku angielski język specjalistyczny - studia podyplomowe
   Rok akademicki 2024/2025
   Forma studiów zjazdy
   Poziom studiów studia podyplomowe

   Uczelnie

   Studia na kierunku angielski język specjalistyczny - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej | angielski język specjalistyczny - studia podyplomowe - uczelnie >

   Studia przeznaczone są głównie dla absolwentów filologii angielskiej, ale także wszystkich, którzy chcieliby zwiększyć swoje kompetencje językowe. Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim w sytuacjach biznesowych z uwzględnieniem międzynarodowego środowiska pracy.

   JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

   W celu rekrutacji na kierunek zwykle wystarczy wysłać zgłoszenie, najczęściej w formie elektronicznej oraz dostarczyć odpowiednie dokumenty. Kandydaci powinni mieć dyplom studiów co najmniej I stopnia. W związku z zaawansowanym poziomem języka na kierunku mogą obowiązywać dodatkowe wymagania takie jak np. ukończenie filologii angielskiej lub uczelni zagranicznej. Czasem poziom znajomości angielskiego może być także poświadczony certyfikatem bądź wysoką oceną z lektoratu. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi kosztami, takimi jak np. czesne i opłaty rekrutacyjne. Na specjalizacjach może obowiązywać limit miejsc, dlatego warto jak najszybciej wysłać zgłoszenie.

   *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

   szczegółowe wymagania na uczelniach

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANGIELSKI JĘZYK SPECJALISTYCZNY?

   Kierunek angielski język specjalistyczny realizowany jest niestacjonarnie. Zajęcia mogą być prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę uczelni, a także doświadczonych specjalistów zewnętrznych. Wśród ekspertów mogą się znaleźć tłumacze, a także pracownicy instytucji współpracujących z uczelnią np. kancelarii prawnych, agencji rozwoju czy prywatnych przedsiębiorstw. Zajęcia mają przeważnie formę ćwiczeń i warsztatów. Kierunek może być podzielony na specjalizacje, które mogą wybrać studenci.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku angielski język specjalistyczny możemy podzielić na:

   1. Poziom:

   2. Forma:

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Studenci kierunku angielski język specjalistyczny zwiększają swoje kompetencje językowe na różnych płaszczyznach. Studia mogą być podzielone na różne specjalizacje, dlatego program może się różnić w zależności od wybranej ścieżki rozwoju.

   Studenci specjalności język medyczny mogą zapoznać się ze słownictwa używanym w placówkach medycznych. Mają możliwość nauki tłumaczenia tekstów, dokumentacji czy artykułów naukowych. Mogą także dowiedzieć się, jak przekazać informacje odnoszące się do zdrowia pacjenta oraz jak opisać wykonywane badania.

   Podczas zajęć na specjalizacji język techniczny słuchacze zapoznają się ze zwrotami używanymi głównie w środowisku przemysłowym. Mogą nauczyć się opracowywać dokumentację techniczną i korzystać z narzędzi wspomagających tworzenie dokumentów.

   Słuchacze specjalizacji język w biznesie uczą się posługiwać angielskim w sytuacjach biznesowych. Mogą zapoznać się z odpowiednim słownictwem i przećwiczyć zachowania zgodnie z etyką biznesu. Często uczę się także wykorzystywać język podczas spotkań i negocjacji.

   Język w przekładzie poświadczonym to specjalizacja dla tych, którzy chcieliby pogłębić znajomość słownictwa prawniczego. Mogą poznać techniki przekładu pisemnego i ustnego oraz nauczyć się korzystać z narzędzi komputerowych wspomagających tłumaczenia.

   W programie specjalności język w stosunkach międzynarodowych znajdą się zajęcia omawiające metody komunikacji międzykulturowej. Studenci mogą także nauczyć się negocjować i tworzyć dokumenty np. umowy międzynarodowe.

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANGIELSKI JĘZYK SPECJALISTYCZNY?

   Studia na kierunku angielski język specjalistyczny trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ANGIELSKI JĘZYK SPECJALISTYCZNY?

   Dzięki zwiększeniu swojej znajomości języka absolwenci kierunku angielski język specjalistyczny mogą podjąć pracę w przedsiębiorstwach międzynarodowych lub współpracujących z zagranicznymi klientami. Mogą szukać zatrudnienia w instytucjach państwowych lub organach administracji rządowej i samorządowej. Studia mogą także przygotować do tłumaczenia tekstów i dokumentów, a po zrobieniu dodatkowych certyfikacji do roli tłumacza przysięgłego. Specjalizacje pozwalają także na opanowanie języka używanego w medycynie, dlatego inną możliwością zatrudnienia mogą być także placówki medyczne. Wzmocnienie znajomości języka technicznego może przyczynić się do znalezienia pracy w miejscach związanych np. z inżynierią czy produkcją.

   Zobacz inne kierunki filologiczne

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Zobacz inne kierunki filologiczne - podyplomowe

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Teraz najważniejsze

   matura 2024

   zmiany na maturze 2024

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2023

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   Komentarze (0)