pl. Maxa Borna 9,

50-204 Wrocław,

tel./fax: 71 321 76 82

tel.: 71 375 93 57; 71 375 94 04

e-mail: dziekan@ift.uni.wroc.pl

http://www.wfa.uni.wroc.pl/

pl. Maxa Borna 9,

50-204 Wrocław,

tel./fax: 71 321 76 82

tel.: 71 375 93 57; 71 375 94 04

e-mail: dziekan@ift.uni.wroc.pl

http://www.wfa.uni.wroc.pl/

 • ASTRONOMIA Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Wrocław - kierunek Astronomia

  Astronomia to niezwykła nauka przybliżająca nam tajemnice Wszechświata. Każdy, kogo interesują procesy zachodzące w gwiazdach i innych ciałach niebieskich, powinien wybrać studia astronomiczne na Uniwersytecie Wrocławskim.

  Astronomia należy do nauk ścisłych, dlatego na tych studiach otrzymasz solidne ścisłe wykształcenie. Wiedza, którą zdobędziesz, oparta jest na podstawach nauk matematyczno-fizycznych, m.in. na znajomości procesów fizycznych, budowy i ewolucji gwiazd, fizyki układów planetarnych czy fizyki Słońca. Poznasz sposoby stosowania modeli matematycznych i fizycznych do opisu procesów zachodzących w obiektach astronomicznych, a także formułowania problemów naukowych i planowania metod ich rozwiązania.

  Na tym kierunku zdobędziesz praktyczną wiedzę oraz konkretne umiejętności. Wiemy, że w studiowaniu nie chodzi o to, żeby znać wyłącznie podręcznikowe teorie – dlatego w trakcie studiów dowiesz się, jak wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce, a także poznasz nowoczesne technologie związane m.in. z programowaniem w C/C++ i Fortranem.

  Cechą charakterystyczną tych studiów jest ich niezwykły, kameralny charakter. Mała liczba studentów sprzyja indywidualnemu podejściu wykładowców i efektywniejszej nauce. Ponadto zwróć uwagę na to, że studiując astronomię, znacznie rozwiniesz twórcze myślenie rozumiane jako umiejętność nowatorskiego rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Astronomia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Fizyka lub fizyka i astronomia 
  • Matematyka
  • Język obcy nowożytny
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: biologia, chemia, geografia, informatyka

   

  Dowiedz się więcej

   

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Astronomia jest wynik rozmowy kwalifikacyjnej.

   

   

   

  Dowiedz się więcej

 • FIZYKA Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Wrocław - kierunek Fizyka

  Fizyka to studia dla osób, które chcą poznawać świat i rozumieć mechanizmy nim rządzące. Kierunek łączy solidne ścisłe wykształcenie i umiejętności cenione na rynku pracy z fascynującym odkrywaniem nieznanego i spoglądaniem na otaczającą nas rzeczywistość z zupełnie nowej perspektywy.

  Na Wydziale Fizyki Astronomii stawiamy na rozwój. Stale poszerzamy naszą ofertę edukacyjną o przedmioty, które dostarczą naszym studentom nowatorskich umiejętności niezbędnych na rynku pracy. Dajemy naszym studentom duże możliwości wyboru. Fizykę znajdziesz u nas na studiach licencjackich, inżynierskich oraz magisterskich, a na nich aż kilkanaście specjalności.

  Tworzymy tzw. kierunki zamawiane, dzięki czemu nasze laboratoria są coraz lepiej wyposażone, a nasi studenci korzystają z motywacyjnych stypendiów, a także płatnych staży studenckich w znanych dolnośląskich firmach technologicznych. Fizykę łączymy m.in. z naukami medycznymi lub ekonomią, co sprawia, że wykształcenie, jakie zdobywają nasi studenci, jest unikalne, nowatorskie i co najważniejsze – wszechstronne. Ponadto kształcimy również w języku angielskim.

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Fizyka teoretyczna
  • Fizyka doświadczalna
  • Fizyka komputerowa
  • Ekonofizyka

  Studia II stopnia stacjonarne

  • Master's study of theoretical physics
  • Fizyka teoretyczna
  • Fizyka doświadczalna
  • Fizyka komputerowa
  • Specjalizacja nauczycielska

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Fizyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Język obcy nowożytny 
  • Fizyka lub fizyka i astronomia
  • Matematyka
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: chemia, geografia, informatyka, biologia

   

  Dowiedz się więcej

   

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Fizyka jest wynik rozmowy kwalifikacyjnej.

   

   

   

  Dowiedz się więcej

 • INFORMATYKA STOSOWANA I SYSTEMY POMIAROWE Stopień: I REKRUTACJA

  Informatyka stosowana i systemy pomiarowe to 3,5-letnie studia inżynierskie. Uwzględniając opinie pracodawców o aktualnych potrzebach rynku pracy, proponujemy studia ukierunkowane na zdobywanie wiedzy i umiejętności oraz kształtowanie postaw związanych z wszechstronnym i praktycznym zastosowaniem informatyki.

  Tym, co odróżnia proponowany kierunek od klasycznych studiów informatycznych, jest wzbogacenie programu o elementy elektroniki, metodologii prowadzenia eksperymentów i pomiarów fizycznych oraz kompetencje inżynierskie związane z analizowaniem, projektowaniem i tworzeniem systemów kontrolno-pomiarowych. Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego przyznała temu kierunkowi dwa prestiżowe tytuły: Studia z Przyszłością oraz Lider Jakości Kształcenia.

  Szczególne miejsce na tym kierunku zajmują zajęcia praktyczne, w tym projekty programistyczne (indywidualne i zespołowe), których celem jest zdobycie kompetencji związanych z tworzeniem oprogramowania dla nowoczesnych urządzeń mobilnych, systemów wbudowanych oraz aplikacji WWW. Zdobędziesz tu praktyczne umiejętności programowania komputerów i urządzeń mobilnych, mikrokontrolerów i popularnych systemów wbudowanych, nauczysz się podstaw przedsiębiorczości i elementów wzornictwa.

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Informatyka stosowana i systemy pomiarowe brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Fizyka lub fizyka i astronomia
  • Matematyka
  • Informatyka
  • Język obcy nowożytny
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: chemia, biologia, geografia

  Dowiedz się więcej

Opinie (2)

Irek Ocena

Studiowanie na Uniwersytecie Wrocławskim to fajna przygoda.

maciek Ocena

Studiowanie na Uniwersytecie Wrocławskim to fajna przygoda. Nauka na świetnej uczelni i wspaniałym mieście. Czego można chcieć więcej od studiów?