-
Uczelnie Olsztyn - kierunek Energetyka
Kierunek energetyka kształci studentów z zakresu nauk ogólnych, podstawowych i dyscyplin kierunkowych w dziedzinach: mechanika, nauka o materiałach, elektrotechnika, elektronika, automatyka, termodynamika, gospodarka energetyczna, technologia i projektowanie maszyn energetycznych, energetyka cieplna, niekonwencjonalne źródła energii oraz ekologia. Kierunek przygotowuje studentów do rozwiązywania problemów inżynierskich z zakresu energetyki, techniki cieplnej oraz nauk technicznych, które mają zastosowanie w projektowaniu, budowie, remontach maszyn i urządzeń, instalacji elektrycznych i sprzedaży energii.
Sylwetka absolwenta:
Absolwent jest przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach zajmujących się eksploatacją w obszarze systemów energetycznych, zakładach związanych z wytwarzaniem, przetwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją energii. Będzie mógł zajmować stanowiska pracy związane z problematyka energetyki w jednostkach samorządowych. Interdyscyplinarne wykształcenie pozwala absolwentowi znaleźć zatrudnienie nie tylko w firmach zajmujących się produkcją oraz dystrybucją energii, a przede wszystkim, w wielu gałęziach przemysłu, w działach mechaniczno-energetycznych.
Wymagania rekrutacyjne
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Energetyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
-
Trzy przedmioty do wyboru spośród: chemia, fizyka i astronomia, geografia, informatyka, język obcy nowożytny, matematyka
Dowiedz się więcej
-
Uczelnie Olsztyn - kierunek Mechanika i budowa maszyn
Studia na kierunku mechanik i budowa maszyn obejmują zagadnienia z zakresu mechaniki oraz technologii, organizacji produkcji, nowoczesnych metod i technik wytwarzania wspomaganego technikami komputerowymi. Student w trakcie kształcenia uczy się formułowania, analizowania oraz rozwiązywania problemów inżynierskich z zakresu projektowania, wytwarzania oraz eksploatacji maszyn i urządzeń technicznych.
Sylwetka absolwenta:
Absolwent pierwszego stopnia znajdzie zatrudnienie w zakładach przemysłu maszynowego, jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych, jednostkach odbioru technicznego oraz jednostkach gospodarczych i administracyjnych. Absolwent drugiego stopnia specjalności : eksploatacja i diagnostyka pojazdów i maszyn znajdzie zatrudnienie jako inżynier utrzymania ruchu maszyn w rożnego rodzaju przedsiębiorstwach przemysłowych i transporcie, specjalista eksploatacji pojazdów i maszyn, projektant urządzeń technicznych z uwzględnieniem zasad logistyki, eksploatacji i diagnostyki; inżynierskie zastosowania komputerów w budowie maszyn będzie mógł zajmować stanowisko technologa, specjalisty zarządzania produkcją w nowoczesnych przedsiębiorstwach wykorzystujących nowoczesne systemy CAD/CAM/CAE w projektowaniu, wytwarzaniu i eksploatacji maszyn i urządzeń technicznych; mechatronika w inżynierii mechanicznej będzie mógł podjąć pracę w przedsiębiorstwach przemysłu samochodowego, kolejowego, spożywczego, maszynowego, jednostkach technicznych obsługi rolnictwa i leśnictwa wykorzystując wiedzę zakresu projektowania, wytwarzania, bezpieczeństwa, eksploatacji i sterowania mechatronicznego: samochodów, ciągników, pojazdów specjalnych, maszyn budowlanych, rolniczych i leśnych, urządzeń stosowanych w produkcji i w medycynie.
Wymagania rekrutacyjne
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Mechanika i budowa maszyn brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
-
Trzy przedmioty do wyboru spośród: chemia, fizyka i astronomia, geografia, informatyka, język obcy nowożytny, matematyka
Dowiedz się więcej
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Mechanika i budowa maszyn jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia (zawodowych). Zakres kierunków, po których absolwenci mogą ubiegać się o przyjęcie na dany kierunek studiów ze szczególnym uwzględnieniem kwalifikacji kandydata uzyskanych w wyniku ukończenia studiów oraz zasady rekrutacji określa rada wydziału, a głównym kryterium jest ranking ostatecznego wyniku studiów – bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.
Dowiedz się więcej
-
Uczelnie Olsztyn - kierunek Mechatronika
Student otrzymuje szeroką wiedzę z zakresu nauk ogólnych, podstawowych i dyscyplin kierunkowych w dziedzinach: mechanika, elektronika i elektrotechnika, informatyka, inżynieria sterowania, robotyka, automatyka i analiza sygnałów. Ponadto zdobywa wiedzę specjalistyczna związaną z integracją systemów mechatronicznych ze strukturą zarówno pojazdów, maszyn roboczych, rolniczych i leśnych jak i z urządzeniami inteligentnego budynku, ADG, urządzeniami technicznymi stosowanymi w medycynie oraz w procesach produkcyjnych, a także mechatroniką urządzeń stosowanych w odnawialnych źródłach energii.
Sylwetka absolwenta:
Absolwent przygotowany jest do samodzielnego rozwiązywania problemów technicznych z zakresu projektowania, wytwarzania, bezpieczeństwa, eksploatacji i sterowania mechatronicznego: samochodów, ciągników, pojazdów specjalnych, maszyn budowlanych, rolniczych i leśnych, urządzeń stosowanych w produkcji i w medycynie, znajdzie zatrudnienie w dużych koncernach, w przedsiębiorstwach przemysłu samochodowego, kolejowego, maszynowego, w jednostkach projektowych, badawczo-naukowych, jednostkach technicznej obsługi rolnictwa i leśnictwa, w szpitalach, a także w średnich i małych przedsiębiorstwach.
Wymagania rekrutacyjne
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Mechatronika brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
-
Trzy przedmioty do wyboru spośród: chemia, fizyka i astronomia, geografia, informatyka, język obcy nowożytny, matematyka
Dowiedz się więcej
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Mechatronika jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia (zawodowych). Zakres kierunków, po których absolwenci mogą ubiegać się o przyjęcie na dany kierunek studiów ze szczególnym uwzględnieniem kwalifikacji kandydata uzyskanych w wyniku ukończenia studiów oraz zasady rekrutacji określa rada wydziału, a głównym kryterium jest ranking ostatecznego wyniku studiów – bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.
Dowiedz się więcej
-
Celem kształcenia na kierunku inżynieria maszyn rolniczych spożywczych i leśnych będzie przygotowanie studentów do aktualnych wymogów rynku pracy, kompetentnego wykonywania pracy zawodowej i aktywnego funkcjonowania na zmieniającym się rynku w branży rolno-spożywczej i leśnej. Studenci uzyskają wszechstronną wiedzę z zakresu projektowania, symulacji i optymalizacji konstrukcji maszyn i urządzeń technicznych oraz operacji w technologiach i systemach w produkcji rolniczej, leśnej i przetwórstwie rolno-spożywczym, a także wykorzystania systemów satelitarnych technik w monitorowaniu i sterowaniu produkcją i eksploatacją maszyn i urządzeń technicznych. Studenci po skończeniu studiów są przygotowani do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz w jednostkach usługowych i doradczych rolnictwa, przetwórstwa rolno-spożywczego i leśnictwa, a także w jednostkach gospodarczych i administracyjnych, w których niezbędna jest wiedza techniczna, rolnicza, informatyczna, oraz umiejętności organizacyjne. Interdyscyplinarny charakter wykształcenia umożliwia pracę w różnych gałęziach produkcji, a szczególnie tych, które realizują zadania związane z sektorem gospodarki żywnościowej.
Wymagania rekrutacyjne
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Inżynieria maszyn rolniczych spożywczych i leśnych brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
-
Trzy przedmioty do wyboru spośród: biologia, chemia, fizyka, geografia, język obcy nowożytny, język polski, matematyka
Dowiedz się więcej
-
Kształcenie na kierunku inżynieria precyzyjna w produkcji rolno-spożywczej pozwala na zdobycie wszechstronnej wiedzy z zakresu zaawansowanych technik projektowania, symulacji i optymalizacji operacji w technologiach oraz systemach w produkcji rolniczej i przetwórstwie rolno-spożywczym. W trakcie trwania studiów student nabywa umiejętność wykorzystywania systemów satelitarnych technik w sterowaniu produkcją i eksploatacją maszyn i urządzeń. Poznaje zasady zarządzania i kierowania produkcją i usługami w systemie produkcji indywidualnej i zbiorowej oraz wdrażania innowacyjności, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa pracy i jakości produktów.
Wymagania rekrutacyjne
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Matematyka jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia (zawodowych). Zakres kierunków, po których absolwenci mogą ubiegać się o przyjęcie na dany kierunek studiów ze szczególnym uwzględnieniem kwalifikacji kandydata uzyskanych w wyniku ukończenia studiów oraz zasady rekrutacji określa rada wydziału, a głównym kryterium jest ranking ostatecznego wyniku studiów – bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.
Dowiedz się więcej