• MATEMATYKA Stopień: I II REKRUTACJA

  Studia na kierunku Matematyka dostarczają ogólną wiedzę matematyczną i kształtują umiejętności umożliwiające absolwentowi samodzielne doskonalenie się w zakresie matematyki i jej zastosowań, a także osiąganie kwalifikacji do zajmowania stanowisk pracy, na których zdobyta wiedza, umiejętności i gotowość do samokształcenia się są istotnym walorem uprzywilejowującym naszego absolwenta na rynku pracy.

  Wykształcenie u absolwentów matematyki umiejętności analitycznego i syntetycznego myślenia pozwala na niestandardowe podejście do rozwiązywania różnych praktycznych i teoretycznych problemów.

   

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Matematyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Matematyka

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Matematyka jest konkurs dyplomów – ocena na dyplomie oraz średnia arytmetyczna ocen ze studiów.

  Dowiedz się więcej

   

Opinie (1)

SM Ocena

Stanowczo odradzam studiowanie matematyki na tej ''uczelni''. Plan studiów jest totalnie bez sensu, dziesiątki przedmiotów kompletnie niepotrzebnych. Nie mieli chętnych na matematykę teoretyczną, więc stworzyli matematykę finansową, która nie ma nic związanego z finansami (na całe pięć lat, dali 5 przedmioty, które nie są czysto matematyczne, np Statystyka matematyczna). W czasie semestru, w którym powinniśmy pisać prace dyplomowe, oni wrzucają nam 7 do niczego niepotrzebnych przedmiotów. Co do wykładowców, niektórzy są na prawdę ludzcy. Inni traktują nas gorzej jak psy i jak do psów się zwracają. Nie ma czegoś takiego jak godziny rektorskie, wszystko trzeba odrobić, bo przecież podpisaliśmy umówię i liczba godzin musi się zgadzać, po czym tworzą zajęcia zdalne gdzie robimy wszystko sami i rozwiązywanie tych zadań zajmuje 3 razy więcej godzin, niż mamy ich w planie. To moje najgorsze pięć lat, w całym życiu.


STACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia:


PODYPLOMOWE