• MATEMATYKA

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
  tryb: stacjonarne
  Pokaż więcej

  tryb studiów: stacjonarne
  typ studiów: I stopnia II stopnia
  czas trwania: 3 lata 2 lata
  tytuł zawodowy: licencjat magister

  Studia w Białymstoku - Uniwersytet w Białymstoku - kierunek studiów matematyka

  Studia na kierunku Matematyka dostarczają ogólną wiedzę matematyczną i kształtują umiejętności umożliwiające absolwentowi samodzielne doskonalenie się w zakresie matematyki i jej zastosowań, a także osiąganie kwalifikacji do zajmowania stanowisk pracy, na których zdobyta wiedza, umiejętności i gotowość do samokształcenia się są istotnym walorem uprzywilejowującym naszego absolwenta na rynku pracy.

  Wykształcenie u absolwentów matematyki umiejętności analitycznego i syntetycznego myślenia pozwala na niestandardowe podejście do rozwiązywania różnych praktycznych i teoretycznych problemów.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA I STOPNIA

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku matematyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  matematyka

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA II STOPNIA

  W postępowaniu rekrutacyjnym będą brane pod uwagę ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia (studiów drugiego stopnia albo jednolitych studiów magisterskich) na kierunkach należących do dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych (dyscypliny: matematyka, nauki fizyczne, informatyka) oraz średnia arytmetyczna ocen ze studiów.

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet w Białymstoku

Opinie (3)

Absolwent Ocena odpowiedz

!!To prawda plan studiów pozostawia wiele do życzenia, uczymy się przedmiotów, które są tylko po to żeby nauczyć się kolejnych twierdzeń i po egzaminie o nich zapomnieć. Uczelnia totalnie nie stawia na to żeby nauczyć pożytecznych rzeczy które przydadzą się na rynku pracy raczej jest to klepanie tak jak powyżej twierdzeń i dowodów niż wykorzystywanie ich... Jeżeli chodzi o wykładowców to ich głównym zadaniem nie jest przekazanie wiedzy czy zachęcenie studenta do pogłębiania wiedzy a raczej pokazanie swojej wyższości nad studentem. Nie mówię o wszystkich ale większość traktuje studenta jak śmiecia. Smutne ale prawdziwe.

Absolwent Ocena odpowiedz

To prawda plan studiów pozostawia wiele do życzenia, uczymy się przedmiotów, które są tylko po to żeby nauczyć się kolejnych twierdzeń i po egzaminie o nich zapomnieć. Uczelnia totalnie nie stawia na to żeby nauczyć pożytecznych rzeczy które przydadzą się na rynku pracy raczej jest to klepanie tak jak powyżej twierdzeń i dowodów niż wykorzystywanie ich... Jeżeli chodzi o wykładowców to ich głównym zadaniem nie jest przekazanie wiedzy czy zachęcenie studenta do pogłębiania wiedzy a raczej pokazanie swojej wyższości nad studentem. Nie mówię o wszystkich ale większość traktuje studenta jak śmiecia. Smutne ale prawdziwe.

SM Ocena odpowiedz

Stanowczo odradzam studiowanie matematyki na tej ''uczelni''. Plan studiów jest totalnie bez sensu, dziesiątki przedmiotów kompletnie niepotrzebnych. Nie mieli chętnych na matematykę teoretyczną, więc stworzyli matematykę finansową, która nie ma nic związanego z finansami (na całe pięć lat, dali 5 przedmioty, które nie są czysto matematyczne, np Statystyka matematyczna). W czasie semestru, w którym powinniśmy pisać prace dyplomowe, oni wrzucają nam 7 do niczego niepotrzebnych przedmiotów. Co do wykładowców, niektórzy są na prawdę ludzcy. Inni traktują nas gorzej jak psy i jak do psów się zwracają. Nie ma czegoś takiego jak godziny rektorskie, wszystko trzeba odrobić, bo przecież podpisaliśmy umówię i liczba godzin musi się zgadzać, po czym tworzą zajęcia zdalne gdzie robimy wszystko sami i rozwiązywanie tych zadań zajmuje 3 razy więcej godzin, niż mamy ich w planie. To moje najgorsze pięć lat, w całym życiu.