al. Niepodległości 53,

61-714 Poznań

telefon: +48 61 829-3142, 3143 

fax: +48 61 829-3145 

e-mail: uamprawo@amu.edu.pl 

http://prawo.amu.edu.pl/

 

al. Niepodległości 53,

61-714 Poznań

telefon: +48 61 829-3142, 3143 

fax: +48 61 829-3145 

e-mail: uamprawo@amu.edu.pl 

http://prawo.amu.edu.pl/

 

JACY JESTEŚMY


Wydział Prawa i Administracji UAM znajduje się w gronie najstarszych i największych w kraju. W 2019 roku w rankingu "Perspektyw" zajął trzecią lokatę potwierdzając swoją pozycję na arenie krajowej.

Oferuje studia licencjackie i magisterskie oraz jednolite studia magisterskie w trybie dziennym i zaocznym a także studia doktoranckie i podyplomowe. Obok klasycznego prawa znalazły się kierunki takie jak: prawo europejskie, kierunek prawno-ekonomiczny, zarządzanie i prawo w biznesie oraz kierunek prawny prowadzony wspólnie z Uniwersytetem Europejskim Viadrina we Frankfurcie. kandydaci na studia mogą także wybrać administrację czy nowość European Legal Studies.

Atutem Wydziału jest nie tylko wysoki poziom studiów oraz indywidualne podejście do studenta, ale też znakomita kadra wykładowców. Są to w praktycy, którzy pracują jako sędziowie, członkowie Komisji Kodyfikacyjnych, rad nadzorczych, adwokaci, radcy prawni, notariusze, przedsiębiorcy oraz dyplomaci.

Do dyspozycji studentów oddano jedną z największych bibliotek prawniczych w Polsce oraz salę sądową. Studenci prawa mogą więc pod opieką wykładowców uczestniczyć w symulacjach rozpraw.

Absolwenci Wydziału Prawa i Administracji mogą podjąć pracę zgodną z wykształceniem prawniczym i administracyjnym. Ze względu na wszechstronną wiedzę doskonale sprawdzają się także jako specjaliści i doradcy w sektorze bankowym, prywatnym oraz w jednostkach administracji publicznej.

Siedziba Wydziału Prawa i Administracji znajduje się w centrum Poznania. Oddany do użytku w 2010 roku budynek Collegium Iuriducum Novum mieści się przy lei Niepodległości 53.

Potrzebujesz więcej informacji o wydziale? Polecamy stronę prawo.amu.edu.pl.

 

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Opinie (0)