Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Wydział Prawa i Administracji UAM

al. Niepodległości 53,

61-714 Poznań

telefon: +48 61 829-3142, 3143 

fax: +48 61 829-3145 

e-mail: uamprawo@amu.edu.pl 

http://prawo.amu.edu.pl/

 

Wydział Prawa i Administracji UAM

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

al. Niepodległości 53,

61-714 Poznań

telefon: +48 61 829-3142, 3143 

fax: +48 61 829-3145 

e-mail: uamprawo@amu.edu.pl 

http://prawo.amu.edu.pl/

 

JACY JESTEŚMY

 

Wydział Prawa i Administracji UAM znajduje się w gronie najstarszych i największych w kraju. W 2022 roku w rankingu "Perspektyw" zajął czwartą lokatę potwierdzając swoją pozycję na arenie krajowej.

Oferuje studia licencjackie i magisterskie oraz jednolite studia magisterskie w trybie dziennym i zaocznym a także studia doktoranckie i podyplomowe. Obok klasycznego prawa znalazły się kierunki takie jak: prawo europejskie, kierunek prawno-ekonomiczny, zarządzanie i prawo w biznesie oraz kierunek prawny prowadzony wspólnie z Uniwersytetem Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Kandydaci na studia mogą także wybrać administrację czy też kierunek w całości prowadzony w języku angielskim -  European Legal Studies.

Atutem Wydziału jest nie tylko wysoki poziom studiów oraz indywidualne podejście do studenta, ale też znakomita kadra wykładowców. Są to w praktycy, którzy pracują jako sędziowie, członkowie Komisji Kodyfikacyjnych, rad nadzorczych, adwokaci, radcy prawni, notariusze, przedsiębiorcy oraz dyplomaci.

Do dyspozycji studentów oddano jedną z największych bibliotek prawniczych w Polsce oraz salę sądową. Studenci prawa mogą więc pod opieką wykładowców uczestniczyć w symulacjach rozpraw.

Absolwenci Wydziału Prawa i Administracji mogą podjąć pracę zgodną z wykształceniem prawniczym i administracyjnym. Ze względu na wszechstronną wiedzę doskonale sprawdzają się także jako specjaliści i doradcy w sektorze bankowym, prywatnym oraz w jednostkach administracji publicznej.

Siedziba Wydziału Prawa i Administracji znajduje się w centrum Poznania. Oddany do użytku w 2010 roku budynek Collegium Iuriducum Novum mieści się przy lei Niepodległości 53.

Potrzebujesz więcej informacji o wydziale? Polecamy stronę prawo.amu.edu.pl.

 

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (2)

Daniel Ocena odpowiedz

Polecam kierunek prawo, świetni wykładowcy

Kasia Ocena odpowiedz

najlepszy wydział na UAMie