Big data. Inżynieria danych - studia podyplomowe w Poznaniu

Big data. Inżynieria danych - studia podyplomowe w Poznaniu

Big data. Inżynieria danych - studia podyplomowe w Poznaniu
Dodaj do ulubionych

Big data. Inżynieria danych - studia podyplomowe w Poznaniu

Studia na kierunku bibliotekoznawstwo to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej lub online. 

Big data. Inżynieria danych to studia podyplomowe w Poznaniu, które pozwalają odpowiednio gromadzić, przetwarzać i analizować dane. Znajomość tych zasad umożliwia absolwentom wpływanie na możliwości rozwojowe firmy i poprawienie jej konkurencyjności na rynku.

Studia przygotowują do analizy i przetwarzania dużych zbiorów danych. Odpowiadają na zapotrzebowanie na specjalistów, którzy mają wiedzę praktyczną w obszarze przetwarzania danych. Studia dostarczą wiedzę o narzędziach stosowanych przy inżynierii danych.

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek big data. inżynieria danych - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studia w Poznaniu na kierunku big data. Inżynieria danych, przeznaczone są dla osób, które ukończyły studia na kierunku ekonomicznym, inżynierskim, biotechnologicznym czy matematycznym i chciałyby zdobyć nowy zakres informacji, rozpoczynając pracę z big data.

Rekrutacja wymaga wysłania przez kandydata zgłoszenia i dostarczenia odpowiednich dokumentów – w tym dyplomu ukończenia studiów I lub II stopnia. Studia mogą jednak wiązać z dodatkowymi opłatami, a liczba miejsc jest z góry określona i ograniczona. Kandydaci przyjmowani się na podstawie kolejności wysłanych zgłoszeń.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIG DATA. INŻYNIERIA DANYCH?

Studia na kierunku big data. Inżynieria danych, prowadzone są przez kadrę wykwalifikowanych pracowników akademickich oraz fachowców z takich dziedzin, jak programowanie i kontrola jakości.

Słuchacze poszerzają swoje umiejętności teoretyczne oraz praktyczne. Mogą też brać udział w laboratoriach komputerowych, w których trakcie zapoznają się z nowoczesnymi narzędziami i oprogramowaniem.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku big data. Inżynieria danych możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Celem studiów na kierunku big data. Inżynieria danych jest przekazanie studentom wiedzy z zakresu analizy i przetwarzania dużych zbiorów danych. Absolwenci zdobywają najnowsze informacje z zakresu Big Data & Data Science.

Studenci poszerzają swoje umiejętności, które są niezbędne do wspierania procesów firmy. Mogą np. zapoznać się z językiem programowania Python i R, a także nauczyć się, jak korzystać z nich w praktyce.

W ramach kształcenia dowiadują się, z jakich specjalistycznych bibliotek najczęściej korzystają analitycy. Słuchacze uczą się też podstaw SQLa i TSQL. Mają podstawową wiedzę z zakresu elementów Power BI.

W programie kształcenia znajdują się poza tym takie informacje, jak:

  • analizowanie danych w języku Java,
  • narzędzie big data,
  • zaawansowane bazy danych i hurtownie danych,
  • programowanie obiektowe w języku Python,
  • systemy baz danych. Podstawy SQLa,
  • NOSQL,
  • Apache KAFKA.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIG DATA. INŻYNIERIA DANYCH?

Studia na kierunku big data. inżynieria danych trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIG DATA. INŻYNIERIA DANYCH

Absolwenci kierunku big data. Inżynieria danych mają kompletne przygotowanie merytoryczne i praktyczne do rozpoczęcia pracy z dużymi zbiorami danych. Znajdą zatrudnienie zarówno w firmie informatycznej, jak i z innych branż gospodarki.

Bez problemu będą mogli się rozwijać w obszarze big data w instytucji takiej, jak banki, biura finansowe oraz placówki handlu.

Absolwent może też spróbować swoich możliwości w obszarze marketingu czy mediów społecznościowych, jako osoba odpowiedzialna za prowadzenie analizy użytkowników.

Zdobyte umiejętności pozwalają absolwentom także na wspieranie procesów decyzyjnych w startupach i firmach odpowiedzialnych za tworzenie aplikacji na smartfony.

Możliwości zatrudnienia po studiach na big data. Inżynieria danych

  • Analityk danych,
  • Specjalista do spraw big data.

Studia podyplomowe na kierunku big data. Inżynieria danych pozwalają więc znaleźć stabilne zatrudnienie po ukończeniu kształcenia. Absolwenci dzięki kompleksowej wiedzy i umiejętnościom nie będą mieli problemu ze znalezieniem pracy w swoim zawodzie.

Komentarze (0)