Zamówienia publiczne - studia podyplomowe w Lublinie

Zamówienia publiczne - studia podyplomowe w Lublinie

Zamówienia publiczne - studia podyplomowe w Lublinie
Dodaj do ulubionych

Zamówienia publiczne - studia podyplomowe w Lublinie

Studia na kierunku zamówienia publiczne to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej oraz online.

 

Zamówienia publiczne to studia podyplomowe w Lublinie, które skupiają się na przygotowaniu słuchaczy do pełnienia obowiązków w procedurach udzielania zamówienia, a także podejmowania działań w zgodzie z prawem.

Studia realizują program łączący wiedzę teoretyczną z dużą ilością zajęć praktycznych. Dzięki temu słuchacze zyskują przygotowanie do pełnienia roli zarówno po stronie zamawiającego, jak i wykonawcy.

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek zamówienia publiczne - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

Lubelska Akademia WSEI

Lubelska Akademia WSEI

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studia w Lublinie na kierunku zamówienia publiczne przeznaczone są dla absolwentów studiów wyższych, a także studentów V roku jednolitych studiów magisterskich, którzy mają kwalifikacje kształcenia I stopnia.

To też dobry wybór dla pracowników administracji publicznej lub osób planujących podjąć pracę w instytucji stosującej przepisy o zamówieniach publicznych.

Od kandydatów wymaga się w procesie rekrutacji złożenia wypełnionego kwestionariusza osobowego oraz odpisu dyplomu ukończenia studiów, który uprawnia do podjęcia kształcenia na tym kierunku.

W przypadku gdy ilość osób zakwalifikowanych jest większa niż liczba dostępnych miejsc, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZAMÓWIENIA PUBLICZNE?

Studia na kierunku zamówienia publiczne wpisują się w jeden z kluczowych aspektów działania podmiotów publicznych i prywatnych. Słuchacze zdobywają specjalistyczną wiedzę i kompetencje w tym zakresie.

Kształcenie przygotowuje studentów do podjęcia działań zgodnych z Prawem zamówień publicznych. Zajęcia łączą praktyczne treści z teoretycznymi, aby przygotować słuchaczy do pełnienia roli zmawiającego oraz wykonawcy.

Kierunek ten został objęty patronatem Urzędu Zamówień Publicznych. W siatce zajęć uwzględniono zagadnienia niezbędne do wykonywania zawodu specjalisty z zakresu zamówień publicznych obejmujących zamówienia klasyczne czy roboty budowlane.

W zależności od uczelni zajęcia odbywają się niestacjonarnie w soboty i niedziele lub w formie online. W siatce zajęć uwzględniono tak interesujące przedmioty, jak te z zakresu systemów zamówień publicznych na terenie Polski i UE czy studium przypadków zamówień publicznych.

Warunek ukończenia studiów stanowi aktywny udział słuchacza w zajęciach, wykazywanie się odpowiednim poziomem wiedzy oraz uzyskanie wymaganych zaliczeń czy egzaminów przewidzianych w programie.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku zamówienia publiczne, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci studiów na kierunku zamówienia publiczne mają rozwinięte kwalifikacje specjalistyczne i potrafią pełnić obowiązki na każdym etapie postępowania o udzielaniu zamówień. Znają jednocześnie zasady analizy stanów faktycznych czy stosowania przepisów prawa.

Połączenie wiedzy teoretycznej z zajęciami praktycznymi sprawia, że absolwenci wyróżniają się kwalifikacjami związanymi z gromadzeniem, analizowaniem i interpretowaniem informacji o rentowności, strukturze kosztów czy skuteczności handlowej organizacji.

Absolwent wie też, jak przygotować sprawozdania finansowe i kontrolować systemy ekonomiczne. Potrafi opracować plany strategii finansowej czy realizować zamówienia kupna i sprzedaży.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZAMÓWIENIA PUBLICZNE?

Studia na kierunku zamówienia publiczne, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZAMÓWIENIA PUBLICZNE

Absolwenci studiów na kierunku zamówienia publiczne mają niezbędne kwalifikacje umożliwiające wykonywanie zawodu specjalisty zamówień publicznych.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku zamówienia publiczne

  • specjalista/ kierownik w Dziale Zamówień Publicznych;
  • instytucje kontrolne i audytowe odpowiedzialne za weryfikację procedur udzielania zamówień publicznych;
  • kierownik w jednostce sektora finansów publicznych;
  • radcy prawni w zakresie zamówień publicznych.

Studia na kierunku zamówienia publiczne realizują program zgodny z aktualnymi przepisami prawa. Słuchacze bez problemu odnajdą się na wymagającym rynku pracy.

Komentarze (0)