Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie - studia podyplomowe w Rzeszowie

Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie - studia podyplomowe w Rzeszowie

Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie - studia podyplomowe w Rzeszowie
Dodaj do ulubionych

Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie - studia podyplomowe w Rzeszowie

Studia na kierunku przeciwdziałanie przemocy w rodzinie to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.

 

Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie to studia podyplomowe w Rzeszowie, które realizują program kształcenia przy wsparciu Fundacji Na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy FENIKS. To pierwsze tego rodzaju studia w Polsce, umożliwiające słuchaczom naukę od doświadczonych osób z fundacji.

Studia przygotowują uczestników do pracy korekcyjnej, edukacyjnej oraz terapeutycznej (po odpowiednim przygotowaniu pedagogicznym) z osobami będącymi sprawcami przemocy w rodzinie.

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek przeciwdziałanie przemocy w rodzinie - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Rzeszowie)

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Rzeszowie)

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studia w Rzeszowie na kierunku przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, przeznaczone są dla absolwentów uczelni wyższych I lub II stopnia po kierunku psychologicznym, pedagogicznym, nauk o rodzinie, politologicznym, naukach społecznych w zakresie pedagogiki opiekuńczej oraz wychowawczej.

To także idealny program kształcenia dla absolwentów resocjalizacji oraz innego kierunku uzupełnionego studiami podyplomowymi w obszarze psychologii, pedagogiki lub resocjalizacji. Tacy kandydaci powinni również mieć co najmniej trzyletni staż pracy w instytucji realizującej zadania w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Oferta kształcenia przeznaczona jest również dla wszystkich osób pracujących w Zespole Interdyscyplinarnym oraz Grupie Roboczej do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie, a także w instytucjach współpracujących z rodzinami oraz dziećmi, w których ujawnia się przemoc.

Studia na tym kierunku sprostają więc wymaganiom kandydatów pragnących pomagać rodzinom oraz dzieciom uwikłanym w przemoc. Kandydatem mogą być też pracownicy pomocy społecznej, systemu oświaty, ochrony zdrowia, policji czy sądu.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY W RODZINIE?

Studia na kierunku przeciwdziałanie przemocy w rodzinie powstały przy współpracy z Fundacją Na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy FENIKS. W ramach kształcenia uczestnikom przekazywana jest szczegółowa wiedza oraz umiejętności w zakresie diagnostyki ryzyka występowania przemocy w stosunku do dzieci – w środowisku rodzinnym oraz w instytucjach oświaty.

Program kształcenia został podzielony tematycznie na zjazdy weekendowe. W efekcie słuchacze biorą udział w zajęciach obejmujących tematyką wprowadzenie w zjawisko przemocy w rodzinie, budowanie lokalnych systemów przeciwdziałania i zapobieganie przemocy w rodzinie czy charakterystykę osób doznających przemocy w rodzinie.

Wśród ciekawych zagadnień poruszanych w trakcie przedmiotów, można wyróżnić takie, jak np. charakterystykę pracy ze sprawcami przemocy w rodzinie, przemoc rodzinie wobec dzieci, prawne aspekty funkcjonowania przemocy w rodzinie.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci studiów na kierunku przeciwdziałanie przemocy w rodzinie wyróżniają się obszerną wiedzą i umiejętnościami, dzięki którym potrafią dokonywać trafnej diagnozy ryzyka występowania przemocy wobec dzieci w różnym środowisku.

Znają także przepisy prawa i ich zastosowanie w przeciwdziałaniu przemocy. Potrafią pracować z osobami doświadczającymi przemocy oraz jej z sprawcami. Diagnozują sytuacje i zjawiska będące przyczyną przemocy.

Wiedzą, jak zastosować techniki oraz środki interwencji w odniesieniu do sprawców przemocy. Organizują świadczenia pomocy psychologicznej dzieciom pokrzywdzonym.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY W RODZINIE?

Studia na kierunku przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY W RODZINIE

Po ukończeniu studiów na tym kierunku absolwenci mają umiejętności i kompetencje, dzięki którym bez problemu odnajdą się w pracy korekcyjnej, edukacyjnej oraz terapeutycznej ze sprawcami przemocy w rodzinie. Wymagane jest jednak wcześniejsze, odpowiednie przygotowanie w tym kierunku (pedagogiczne, resocjalizacyjne itd.).

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku przeciwdziałanie przemocy w rodzinie

  • instytucje udzielające pomocy dzieciom jako ofiarom przemocy domowej oraz instytucjonalnej,
  • fundacje.

Studia na kierunku przeciwdziałanie przemocy w rodzinie realizują program kształcenia, który zawiera aktualne treści programowe i opiera się na prawdziwych przypadkach case studies. Dzięki temu absolwenci zyskują kompleksowe przygotowanie do późniejszej pracy w zawodzie.

Komentarze (0)