Internet rzeczy i sieci przyszłości to propozycja kształcenia, dzięki której można dowiedzieć się jak wykorzystywać inteligentne technologie do pozyskiwania danych oraz ich udostępniania, a także pozyskać umiejętności w zakresie programowania mikrokontrolerów oraz urządzeń z systemami operacyjnymi.
Studenci realizują zajęcia poświęcone między innymi urządzeniom wbudowanym, projektowaniu i wytwarzaniu wspomaganym komputerowo oraz aplikacjom sieci usług. Ponadto poznają gotowe biblioteki, przydatne do projektowania IoT, uczą się jak wykorzystywać język Java do tworzenia aplikacji IoT na urządzenia mobilne wyposażone w system operacyjny Android, a także tworzyć aplikacje w języku Python na miniaturowych komputerach Raspberry Pi.
Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki w ramach tej ścieżki kształcenia? Absolwenci Internetu rzeczy i sieci przyszłości posiadają wiedzę i umiejętności, dzięki którym mogą pracować jako specjaliści do spraw projektowania i administrowania systemami informatycznymi opartymi na IoT, programiści Java czy też specjaliści do spraw wdrożeń rozwiązań beacon.