Kto idzie na studia na kierunku prawo w Warszawie?

Komentarze (0)

Kto idzie na studia na kierunku prawo w Warszawie?

Komentarze (0)
Kto idzie na studia na kierunku prawo w Warszawie?

Kto idzie na studia na kierunku prawo w Warszawie?

Czy na studiach takich jak prawo w Warszawie odnajdzie się każdy absolwent szkoły średniej? Jakie zainteresowani mogą okazać się przydatne? Jak wygląda sylwetka studenta prawa? Poniżej przedstawiamy garść praktycznych informacji, które być może okażą się pomocne podczas poszukiwań kierunku idealnego.

 

Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Maturzyści, którzy w przyszłości chcieliby na poważnie rozpocząć przygodę z kierunkiem takim jak prawo, zdecydowanie powinni mieć interdyscyplinarne zainteresowania oscylujące wokół historii, polityki czy zagadnień społecznych oraz gospodarczych. Tego typu zainteresowania zdecydowanie uprzyjemnią chociażby naukę do egzaminów maturalnych i sprawią, że znalezienie się na listach osób przyjętych będzie zdecydowanie prostsze.

Przyszli studenci prawa powinni zastanowić się również, czy potrafią uporządkować opanowywany materiał – to niezwykle cenna cecha. Dotyczy ona w szczególności tych kierunków, które wymagają nauki potężnych partii zagadnień teoretycznych.

Maturzyści, którzy zainteresowani są studiami prawniczymi na kierunku prawo, powinni również odpowiednio wcześnie przed przystąpieniem do rekrutacji sprawdzić, jakie przedmioty będą brane pod uwagę w jej trakcie. Warto zaplanować również, które z przedmiotów zdawać się będzie na poziomie rozszerzonym – może to znacząco zwiększyć szanse na znalezienie się na listach osób przyjętych. Przedmioty, które najczęściej są punktowane, to geografia, historia czy WOS. Kandydaci powinni zadbać także o intensywną naukę języka obcego nowożytnego. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji znaleźć można zawsze na stronach wybranych przez siebie ośrodków akademickich.

Jak wygląda sylwetka studenta prawa?

Studenci prawa kształcą się nieprzerwanie przez pięć lat. Uczestniczą w tym czasie w szeregu wykładów i ćwiczeń praktycznych, wśród których znalazły się między innymi przedmioty takie jak: wprowadzenie do prawoznawstwa, logika prawa czy nawet podstawy zarządzania. Każdy kolejny rok nauki przynosi również poznawanie kolejnych odmian prawa. Studenci poznają więc między innymi prawo rodzinne i opiekuńcze, finansów publicznych, rzeczowe czy karne. Każdy ze studentów odbywa również praktyki, które sprawią, że jego wiedza teoretyczna będzie mogła zostać zweryfikowana podczas działań praktycznych. Co więcej – absolwenci prawa z tytułem magistrów będą mogli również odbyć aplikację, co pozwoli na uzyskanie konkretnych kwalifikacji.

Uczelnie w Warszawie oferują również swoim studentom szereg atrakcyjnych specjalności. Można wyróżnić wśród nich propozycje takie jak: kryminalistyka, prawo cyberbezpieczeństwa i nowych mediów, prawo korporacyjne, turystyczne czy zamówień publicznych. Każda z tych specjalności daje szansę na zdobycie wąskich kwalifikacji zawodowych i rozwijanie swojej przyszłej kariery w jednym z różnorodnych obszarów związanych z prawem.

Dlaczego studia na kierunku prawo są popularne?

Studia na kierunku prawo każdego roku są jedną z bardziej gorących pozycji na polskim rynku akademickim. Co sprawia, że te niewątpliwie wymagające studia w Warszawie cieszą się tak dużą popularnością? Przede wszystkim ich studenci będą mogli uzyskać doskonałe wykształcenie, które zdecydowanie może pomóc w ułatwieniu zawodowego startu.

Dziś ukończenie kierunku takiego jak prawo daje znacznie więcej możliwości niż tylko praca w wymiarze sprawiedliwości. Warto odpowiednio wcześnie więc zastanowić się nad kształtem swoich zawodowych zainteresowań. Absolwenci prawa mogą swoją karierę rozwijać w szeroko rozumianym sektorze korporacyjnym. Pozyskane kwalifikacje podczas studiów okażą się pomocne również wtedy, gdy prawnicy będą chcieli rozpocząć prowadzenie własnych działalności gospodarczych.

Sprawdź

Studia prawnicze w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

WSZYSTKO O KIERUNKU PRAWO - WARSZAWA

Komentarze (0)