Prawo - Warszawa

Prawo - Warszawa

Prawo - Warszawa

Studia w Warszawie na kierunku

prawo

Odkryj kierunek prawo w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Prawo studia Warszawa | woj. mazowieckie

Porządek społeczny, objawiający się poczuciem bezpieczeństwa, spójności i przynależności do reszty rodaków nie mógłby istnieć, gdyby nie rozsądnie uregulowane przepisy prawne oraz upoważnione do kontroli jego przestrzegania osoby – bowiem niczym byłyby wszystkie kodeksy, gdyby nikt nie egzekwował ich respektowania. Andrzej Frycz Modrzewski, polski pisarz polityczny okresu renesansu, napisał: „Bez praw nie może być prawdziwej wolności”, zatem osoby wgłębiające się w prawne aspekty uczą się, jaki obraz wspomniana wolność powinna posiadać.

Prawo należy do grona kierunków najpopularniejszych, najbardziej prestiżowych oraz najbardziej wymagających. Kształcenie polega na zdobyciu dogłębnej wiedzy z zakresu dogmatycznych dyscyplin prawa, uzupełnionych o teorię i filozofię prawa i doktryn polityczno- prawnych. Ponadto, zawiera w sobie wiedzę z zakresu nauk społecznych i ekonomicznych.

Kierunek Prawo w Warszawie to nie tylko przygotowanie do przystąpienia do państwowych egzaminów wstępnych na prawnicze aplikacje zawodowe, przygotowanie do podjęcia pracy zawodowej w administracji państwowej, samorządowej i w instytucjach administracji europejskiej, ale również poszerzenie świadomości obowiązującego wokół nas porządku prawnego.

 

Dla kogo te studia

W związku z powyższym, studia prawnicze w Warszawie cieszą się niesłabnącą popularnością. Każdego roku liczba kandydatów znacznie przewyższa przewidzianą przez władze uczelni dla tego kierunku liczbę miejsc. Dlatego warto podejść na poważnie do całego procesu rekrutacyjnego odpowiednio wcześnie, aby zdobyć odpowiednią dawkę wiedzy, która da nam szansę na zasilenie grona studentów jednej z warszawskich uczelni.

Na tę chwilę studia prawnicze w Warszawie można podjąć aż na kilkunastu uczelniach, zróżnicowanych ze względu na oferowany program, co daje doskonałe możliwości dokonania najlepszego z istniejących wyborów.

Twoim konikiem zawsze były przedmioty humanistyczne, z historią i wiedzą o społeczeństwie na czele? Chciałbyś dalej rozwijać się w obszarze ich zainteresowania? Marzysz o prestiżowym i przyszłościowym zawodzie, który zapewni ci stabilne źródło dochodów? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco przynajmniej na jedno pytanie, to nie wahaj się dłużej i aplikuj na studia na kierunku Prawo w Warszawie!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE JEST KIERUNEK PRAWO

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Prawo w Warszawie?

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Prawo w Warszawie? Aby dołączyć do grona studentów należy wziąć udział w konkursie świadectw, a w nim pochwalić się dobrymi wynikami z każdego obowiązkowego przedmiotu zdawanego na maturze. Do tego grona należy dobrać jeszcze przedmiot dodatkowy spośród takich jak: biologia, historia, historia sztuki, wiedza o społeczeństwie, geografia, filozofia. Warto jednak dokładnie sprawdzić kryteria rekrutacyjne, gdyż mogą one różnić się w zależności od wybranej uczelni.

Wymagania na Prawo w Warszawie są wysokie, między innymi dlatego, by potem, w toku nauki, poradzić się z przedmiotami, które widnieją na długiej liście programu nauczania. Jakie to są przedmioty? Na przykład: logika prawnicza, prawa człowieka i obywatela, prawo rzymskie i tradycja romanistyczna, prawo międzynarodowe publiczne, prawo konstytucyjne, prawo cywilne.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI PRAWNICZE W WARSZAWIE

Harmonogram rekrutacji

Rekrutacja na studia w Warszawie zaczyna się na ogół jeszcze przed przystąpieniem absolwentów szkół średnich do egzaminów maturalnych. Od kandydatów na studia oczekuje się, że odpowiednio wcześnie określą swoje plany odnośnie do kształcenia wyższego. Kolejność zgłoszeń na ogół jednak nie ma znaczenia, ponieważ liczą się wyniki, jakie kandydaci otrzymają w procedurze rekrutacyjnej.

Pierwszy etap rekrutacji kończy się na ogół tuż po otrzymaniu wyników maturalnych, czyli w lipcu. Wtedy przyszli studenci składają dokumenty na studia i mogą w spokoju oczekiwać na październik. Studia na kierunku prawo w Warszawie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród absolwentów szkół średnich, więc kandydatów jest wielu, a liczba miejsc ograniczona.

Jeżeli nie dostałeś się na studia w pierwszym terminie, to nic straconego. Uczelnie w Warszawie otwierają także dodatkowy termin na przełomie sierpnia i września, który umożliwia dostanie się na studia dodatkowej puli osób.

Dokumenty rekrutacyjne

Składanie dokumentów to bardzo ważny czas podczas procedury rekrutacyjnej. Pamiętaj, że to, że dostałeś się na wymarzone studia, to dopiero wstęp do twojej przygody. By przypieczętować, powinieneś złożyć do dziekanatu zestaw podstawowych dokumentów. Ich niedostarczenie w terminie równa się z twoją decyzją o rezygnacji ze studiów. Jeżeli zostaniesz skreślony z listy studentów na tym etapie, będziesz musiał ubiegać się o ponowne przyjęcie podczas dodatkowego etapu rekrutacji. Wśród dokumentów, które powinieneś dostarczyć do dziekanatu, muszą się znaleźć:

 • świadectwo maturalne polskiego systemu oświaty;
 • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza system oświaty (jeżeli takie posiadasz);
 • aktualna fotografia;
 • różnego rodzaju umowy;
 • potwierdzenie opłat rekrutacyjnych.

Pamiętaj, że wszystkie uczelnie w Warszawie dowolnie ustalają zestaw tych wstępnych dokumentów. Szczegółowe informacje znajdziesz zawsze na stronach internetowych ośrodków akademickich.

Opłaty rekrutacyjne

Osoby, które chcą wziąć udział w rekrutacji na studia, muszą odpowiednio wcześnie uiścić niezbędne opłaty rekrutacyjne. To warunek niezbędny, ponieważ to dzięki nim wszystkie kandydatury zostaną rozważone. Uczelnie w Warszawie przygotowały swoje indywidualne propozycje opłat rekrutacyjnych. W przypadku studiów na kierunku prawo wahają się one mniej więcej od 85 do 100 zł. Uiszczenie odpowiednio wcześnie takiej opłaty jest równoznaczne z tym, że chcesz wziąć udział w rekrutacji. Nie zapomnij o tym kroku.

Przedmioty kwalifikacyjne

Studia na kierunku prawo należą do bardzo prestiżowego grona. Warto uświadomić sobie, że dostają się na nie na ogół najlepsi absolwenci szkół średnich, którzy swoje przygotowania do matury rozpoczynają odpowiednio wcześnie. Aby być jedną z tych osób, która rozpocznie studia prawnicze w Warszawie, musisz szczególną dbałość przyłożyć do nauki przedmiotów takich jak: WOS, historia, język polski, język obcy nowożytni, czy nawet filozofia. Nie czekaj i swoją naukę zacznij już dziś.

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych

Wyniki maturalne, które zostaną poznane przez kandydatów, to dopiero początek na drodze rekrutacyjnej. Otóż każda z uczelni ustala swój indywidualny przelicznik punktów maturalnych. Uwzględnia on przedmioty, które zdawane były przez kandydatów oraz poziom. Maturzyści mają do wyboru dwa poziomy – podstawowy oraz rozszerzony. Poziom rozszerzony zawsze punktowany jest dużo wyżej.

Olimpiady oraz konkursy

Kandydaci na studia mają także ciekawą możliwość wzięcia udziału w olimpiadzie przedmiotowej. To oczywiście propozycja wyłącznie dla ambitnych, jest jednak o co walczyć. Laureaci oraz finaliści tych prestiżowych konkursów znajdują się na listach osób przyjętych na studia poza kolejnością. Na liście olimpiad znajdują się również mniej typowe konkursy, które sprawdzają wiedzę z już bardzo wąskich dziedzin. W przypadku studiów prawniczych możesz rozważyć olimpiady takie jak:

 • Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie;
 • Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym;
 • Olimpiada Historyczna itd.

 

Jak wyglądają studia na kierunku Prawo w Warszawie?

Co powinien wiedzieć każdy kandydat na studia w Warszawie na kierunku Prawo? Przede wszystkim to, że Prawo jest ciężką, długotrwałą pracą i niejednokrotnie wiąże się z koniecznością podejmowania nierównej walki ze złożonymi zagadnieniami historycznymi, czy obszernością przepisów i kodeksów karnych w zaciszu domowym. Jednak możesz mieć pewność, że przyszły zawód oraz poważanie społeczne wynagrodzą ci wszystkie trudności wynikające z samych studiów.

Przygodę ze studiami na kierunku Prawo w Warszawie, niezależnie od uczelni, którą postanowisz wybrać, rozpoczniesz od ugruntowania i uporządkowania posiadanej przez ciebie wiedzy, którą zdobyłeś podczas nauki na poprzednich etapach edukacji. Ponadto znacznie poszerzysz wiedzę historyczną, która będzie doskonałym fundamentem pod rozwój bardziej specjalistycznych dla tego kierunku kompetencji. Zawód prawnika to ciągłe udowadnianie swoich racji, umiejętnośc doskonałego argumentowania oraz negocjacji – wszystkie te umiejętności nabędziesz podczas praktycznych zajęć, prowadzonych pod czujnym okiem wykwalifikowanych praktyków prawa. Ponadto dzięki konieczności wykonywania publicznych przemówień przed całą grupą, wyzbędziesz się nieśmiałości i udoskonalisz swoją wrodzoną charyzmę.

 

Czego nauczysz się podczas studiów

Poznasz podstawy logiki prawniczej, która pozwoli ci na bardziej umiejętne wyciąganie analitycznych wniosków z istniejących już przesłanek, prawo rzymskie i tradycja romanistyczna oraz międzynarodowe prawo publiczne dadzą ci doskonałą orientację w historii uprawianej przez ciebie dziedziny, a także umożliwią ci wyciąganie wniosków z tamtejszych wydarzeń politycznych i ich wpływu na współczesną gospodarkę.

Nikt nie wyobraża sobie studiów prawniczych bez nauki licznych zapisków zawartych w kodeksach karnych, pracy oraz administracyjnych, więc jeśli liczysz, że ciebie to ominie – jesteś w ogromnym błędzie. Całe szczęście, że przyswojona w ten sposób wiedza znajdzie realne odzwierciedlenie w wykonywanej przez ciebie pracy, dlatego nie warto iść w tym przypadku na skróty.

 

Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

PRAWO WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

PRAWO WARSZAWA STUDIA ZAOCZNE

 

prawo studia warszawa

 

 

Ile trwają studia na kierunku Prawo w Warszawie?

Każdy kandydat na prawniczy kierunek studiów z pewnością zastanawia się, ile czasu będzie musiał poświęcić na ukończenie edukacji i zdobycie wymarzonego zawodu. Czas trwania studiów na kierunku Prawo w Warszawie jest uregulowany odgórnie przez Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego i wynosi dziesięć semestrów, a więc pięć lat.

Prawo to studia jednolite magisterskie, w związku z czym ciężka praca każdego z absolwentów zostanie wynagrodzona uzyskaniem przez niego tytułu magistra oraz uprawnień do wykonywania pracy w zawodzie prawnika. Jak w przypadku wszystkich studiów jednolitych, tak i tutaj nie istnieje możliwość podzielenia edukacji na dwa etapy, z których każdy kończy się innym utytułowaniem.

 

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Prawo w Warszawie?

Zanim przystąpisz do egzaminu maturalnego z chęcią późniejszej aplikacji na studia na kierunku Prawo w Warszawie, dobrze przygotuj się z przedmiotów branych pod uwagę w procesie rekrutacji na ten kierunek. Dla większości warszawskich uczelni jest to język polski, język obcy nowożytny, historia oraz wiedza o społeczeństwie, czyli przedmioty rozwijane w trakcie nauki na studiach prawniczych. Następnie powinieneś się zastanowić, na jakiej konkretnie uczelni chciałbyś zdobywać kompetencje – wybór będzie dosyć obszerny.

Jeśli zdecydujesz się na aplikację na jedną z warszawskich uczelni niepublicznych, na której istnieje możliwość podjęcia studiów na kierunku Prawo, powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, że nauka tamże będzie wiązała się z koniecznością uiszczania systematycznych opłat semestralnych, a sam proces rekrutacyjny najczęściej odbywa się na podstawie kolejności zgłoszeń.

W przypadku aplikacji na uczelnie w Warszawie na kierunek Prawo, staniesz przed koniecznością wzięcia udziału w konkursie świadectw maturalnych. Na ich podstawie zostanie wyłonione grono najlepszych, a w procesie dość brutalnej selekcji większość kandydatów, na ich nieszczęście, odpadnie.

 

Proces rekrutacji

Pierwszym krokiem, jaki należy poczynić, aby otrzymać bilet wstępu na jeden z najbardziej popularnych kierunków studiów w Warszawie, jest elektroniczna rejestracja kandydatów. W tym procesie należy, za pośrednictwem zamieszczonego na stronach internetowych wszystkich uczelni, pochwalić się władzom uzyskanymi na maturze wynikami. Kiedy już to zrobisz, przed tobą najtrudniejsze, a mianowicie oczekiwanie na ogłoszenie ostatecznej listy przyszłych studentów.

Jeśli jesteś wśród tych szczęśliwców, których nazwisko na niej widnieje, możesz zacząć myśleć o kompletowaniu niezbędnych dokumentów. Wśród nich znajdzie się na pewno kserokopia świadectwa maturalnego, fotografia o wymiarach 35X45mm oraz wypełniony formularz aplikacyjny, który wydrukujesz ze strony internetowej wybranej uczelni.

zasady rekrutacji na studia

 

prawo Warszawa studia

 

Jaka praca po studiach na kierunku Prawo w Warszawie?

Jaka praca czeka na absolwentów kierunku Prawo w Warszawie? Wielu studentów Prawa napotka okazję do zatrudnienia się w różnych placówkach po ukończeniu prawniczej aplikacji. Ponieważ prawo jest ściśle związane z szeroko pojętym wymiarem sprawiedliwości, abiturienci będą mogli zatrudnić się w sądach, prokuraturze, czy kancelariach adwokackich.

Absolwenci bez trudu znajdą zatrudnienie również w:

 • administracji państwowej,
 • administracji samorządowej
 • instytucjach administracji europejskiej,

gdzie będą mieli niepowtarzalną okazję do pilnowania przestrzegania porządku właśnie w obszarze administracyjnym. Ponadto będziesz mógł znaleźć pracę w działach prawnych oraz działach analitycznych związanych z prawem w międzynarodowych korporacjach. Umiejętność sprawnego władania przynajmniej jednym obcym językiem będzie w tym przypadku nieoceniona.

Nic nie stanie na przeszkodzie, abyś otworzył własną kancelarię adwokacką, w której zaoferujesz pomoc ludziom pogubionym w mnogości kruczków prawnych lub chcących zasięgnąć opinię na dany temat ściśle związany z obszarem twoich kwalifikacji.

Jak sam widzisz, po ukończeniu studiów na kierunku Prawo w Warszawie twoje możliwości wyboru przyszłego zawodu będą dosyć szerokie, w związku z czym z pewnością uda ci sie wkroczyć na wymarzoną ścieżkę zawodową, która doprowadzi cię do dostatniego i prestiżowego życia.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Prawo w Warszawie?

Wybór kierunku kształcenia nie jest łatwą decyzją. A wybór miejsca, w którym będziemy się uczyć może być jeszcze większym problemem. Czy ma znaczenie miasto, w którym się uczymy? Oczywiście, że tak. Zatem, jakie ma kierunek Prawo w Warszawie opinie?

Monika, studentka Prawa w Warszawie, mówi:

„Studiowanie Prawa w Warszawie to ogromny prestiż, ale także duża odpowiedzialność i ciężka praca. Tutaj nie ma miejsca na przeciętność. Studia są także od tego, aby zbudować w sobie pewność siebie i pewność swojej wiedzy. Ja tej pewności nabieram z każdym dniem."

KIERUNKI PRAWNICZE W WARSZAWIE

Rozwiń

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia prawnicze wybrać

Studia na kierunku prawo - wszystko co musisz wiedzieć

Studia prawnicze w Warszawie

Jakie są kierunki prawnicze w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)