Prawo Warszawa

Prawo Warszawa

Prawo Warszawa

Studia w Warszawie na kierunku

prawo

Odkryj kierunek prawo w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Prawo studia Warszawa | woj. mazowieckie

Prawo należy do grona kierunków najpopularniejszych, najbardziej prestiżowych oraz najbardziej wymagających. Kształcenie polega na zdobyciu dogłębnej wiedzy z zakresu dogmatycznych dyscyplin prawa, uzupełnionych o teorię i filozofię prawa i doktryn polityczno- prawnych. Ponadto, zawiera w sobie wiedzę z zakresu nauk społecznych i ekonomicznych. Andrzej Frycz Modrzewski napisał: „Bez praw nie może być prawdziwej wolności”, zatem osoby wgłębiające się w prawne aspekty uczą się, jaki obraz wspomniana wolność powinna posiadać.

Kierunek Prawo w Warszawie to przygotowanie do przystąpienia do państwowych egzaminów wstępnych na prawnicze aplikacje zawodowe, jak również przygotowanie do podjęcia pracy zawodowej w administracji państwowej, samorządowej i w instytucjach administracji europejskiej.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE JEST KIERUNEK PRAWO

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Kierunek prawo możesz studiować na:

Wydział Prawa i Administracji UW

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Kierunek prawo możesz studiować na:

Prawo

Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

Kierunek prawo możesz studiować na:

Prawo

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Prawo w Warszawie?

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Prawo w Warszawie? Aby dołączyć do grona studentów należy wziąć udział w konkursie świadectw, a w nim pochwalić się dobrymi wynikami z każdego obowiązkowego przedmiotu zdawanego na maturze. Do tego grona należy dobrać jeszcze przedmiot dodatkowy spośród takich jak: biologia, historia, historia sztuki, wiedza o społeczeństwie, geografia, filozofia. Warto jednak dokładnie sprawdzić kryteria rekrutacyjne, gdyż mogą one różnić się w zależności od wybranej uczelni. Wymagania na Prawo w Warszawie są wysokie, między innymi dlatego, by potem, w toku nauki, poradzić się z przedmiotami, które widnieją na długiej liście programu nauczania. Jakie to są przedmioty? Na przykład: logika prawnicza, prawa człowieka i obywatela, prawo rzymskie i tradycja romanistyczna, prawo międzynarodowe publiczne, prawo konstytucyjne, prawo cywilne.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI PRAWNICZE W WARSZAWIE

Jaka praca po studiach na kierunku Prawo w Warszawie?

Jaka praca czeka na absolwentów kierunku Prawo w Warszawie? Absolwenci bez trudu znajdą zatrudnienie w administracji państwowej, administracji samorządowej, instytucjach administracji europejskiej, działach prawnych, działach analitycznych.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Prawo w Warszawie?

Wybór kierunku kształcenia nie jest łatwą decyzją. A wybór miejsca, w którym będziemy się uczyć może być jeszcze większym problemem. Czy ma znaczenie miasto, w którym się uczymy? Oczywiście, że tak. Zatem, jakie ma kierunek Prawo w Warszawie opinie? Monika, studentka Prawa mówi:

„Studiowanie Prawa w Warszawie to ogromny prestiż, ale także duża odpowiedzialność i ciężka praca. Tutaj nie ma miejsca na przeciętność. Studia są także od tego, aby zbudować w sobie pewność siebie i pewność swojej wiedzy. Ja tej pewności nabieram z każdym dniem.

 

KIERUNKI PRAWNICZE W WARSZAWIE

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia prawnicze wybrać

Studia na kierunku prawo - wszystko co musisz wiedzieć

Studia prawnicze w Warszawie

Jakie są kierunki prawnicze w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)