Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Dlaczego tak wielu chętnych zgłasza się na Budownictwo w Lublinie? Ponieważ jest to kierunek perspektywiczny. Na wiedzę i umiejętności z zakresu budownictwa zawsze będzie zapotrzebowanie, a wysokie kwalifikacje będą dobrze opłacane. Co równie istotne, zawody związane z tym kierunkiem nie znają granic, a oznacza to, że można wykonywać je w niemal dowolnym miejscu na świecie. Jednym słowem, warto się uczyć.
A dlaczego warto studiować Budownictwo w Lublinie? Ponieważ jak na stolicę województwa przystało, Lublin oferuje wiele możliwości związanych zarówno z wyższym kształceniem, jak również możliwości realizowania planów zawodowych.
Budownictwo jest kierunkiem złożonym, a zatem pozyskiwane przez studentów wykształcenie składa się z wielu elementów. Mówiąc ogólnie, realizowany program pozwala między innymi uzyskać niezbędną wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania konstrukcji obiektów i elementów budowlanych, technologii stosowanych w budownictwie, a także kierowania procesem inwestycyjnym. Studia w Lublinie umożliwiają zapoznanie się z nowoczesnymi materiałami budowlanymi, technikami komputerowymi wspomagającymi projektowanie oraz badaniami laboratoryjnymi.
Prześwietlając programy kształcenia dostrzegamy, że w gronie prowadzonych przedmiotów znajdują się między innymi:
Lubelscy studenci Budownictwa otrzymują szansę zdobycia dodatkowej wiedzy, a to za sprawą oferowanych specjalności. Jaką można wybrać? Na przykład: Budownictwo ekologiczne, Technologię i organizację budownictwa, Remonty i konserwację zabytków, czy też Konstrukcje budowlane i inżynierskie.
Jak już wspomnieliśmy, Budownictwo jest kierunkiem złożonym. Z tego powodu lista umiejętności do zdobycia jest bardzo długa. Co się na niej znajduje? Studenci nabywają umiejętności między innymi w zakresie:
Na powyższych pozycjach lista się nie kończy. Studenci Budownictwa rozwijają umiejętności także w zakresie:
Do zdobywanych na studiach umiejętności należy dodać jeszcze kompetencje społeczne, które mają ogromną wagę w wykonywaniu obowiązków zawodowych. Tymi kompetencjami są między innymi: samodzielność w wykonywaniu zadań, umiejętność współpracy w zespole, odpowiedzialność za bezpieczeństwo, a także odpowiedzialność za rzetelność uzyskanych wyników pracy.
Trudno wyobrazić sobie, aby wiedza i umiejętności związane z budownictwem straciły na znaczeniu. Rynek potrzebuje wykwalifikowanych i dobrze wykształconych specjalistów i można mieć nadzieję, że taka tendencja nie ulegnie zmianie.
Studia techniczne przygotowują do przede wszystkim do pracy na budowie, w przedsiębiorstwach produkcji budowlanej, w pracowniach projektowych, jednostkach administracyjnych, a także w placówkach naukowo- badawczych i instytucjach doradczych związanych z budownictwem. Każdy absolwent może wybrać odpowiednią dla siebie drogę i zostać specjalistą z zakresu dróg i mostów, konstrukcji budowlanych, remontów i konserwacji zabytków, technologii i organizacji w budownictwie lub budownictwa ekologicznego.
Dodatkowo, po odbyciu odpowiedniej praktyki zawodowej można uzyskać pełne uprawnienia budowlane do pełnienia funkcji projektanta, kierownika budowy lub inspektora nadzoru.
Sprawdź