Dlaczego warto iść na studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Warszawie?

Komentarze (0)

Dlaczego warto iść na studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Warszawie?

Komentarze (0)
Dlaczego warto iść na studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Warszawie?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Warszawie?

Piękny i zdrowy uśmiech – dziś na szczęście jest dla nas na wyciągniecie ręki dzięki rozwojowi współczesnej stomatologii. Chętnie korzystamy nie tylko z zabiegów medycyny estetycznej, ale także doceniamy znaczenie profilaktyki czy leczenia stomatologicznego, które dziś nie musi oznaczać utraty uzębienia. Jako pacjenci chcemy mieć również pewność, że korzystać będziemy z pomocy profesjonalistów.

Przyszli studenci, którzy nie boją się intelektualnych wyzwań, mogą wybrać więc studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Warszawie. To szansa na zdobycie bardzo konkretnych kwalifikacji zawodowych, a co za tym idzie – szansa na dobrą pracę w przyszłości. Warto rozważyć więc kształcenie o tym profilu, ponieważ edukacja wyższa w stolicy wiąże się z nauką na jednym z potężniejszych ośrodków akademickich kształcących medyków.

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Osoby, które wybierają studia na kierunku lekarsko-dentystycznym, muszą liczyć się z tym, że jest to jedna z nielicznych propozycji kształcenia realizowana w formie jednostopniowej. Oznacza to, że studenci zdobywać będą wiedzę i zawodowe kwalifikacje przez pięć lat i dopiero po tym czasie przystąpią do egzaminów nadających konkretne zawodowe uprawnienia. Studia jednostopniowe zarezerwowane są dla kierunków obszernych programowo – pierwsze semestry kształcenia pozwolą zgłębić podstawy, na których opierać się będą zagadnienia kierunkowe.

Najważniejsze jednak znaczenie będzie mieć wiedza, jaką otrzymają przyszli lekarze dentyści. Każdy student między innymi poznaje:

 • budowę narządów żucia;
 • zasady działania sprzętu stomatologicznego;
 • właściwości powierzchniowe twardych tkanek zęba;
 • podstawowe procedury kliniczne profilaktyki ortodontycznej;
 • objawy, przebieg i sposoby postępowania w określonych jednostkach chorobowych jamy ustnej itd.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Każdego przyszłego lekarza dentystę powinna cechować nie tylko pogłębiona wiedza kierunkowa, lecz przede wszystkim umiejętność jej praktycznego wykorzystania. Dlatego też tak każdy student już w trakcie kształcenia uczy się, jak:

 • formułować problemy w zakresie stomatologii;
 • diagnozować i leczyć choroby przyzębia;
 • wykonać proste aparaty ortodontyczne;
 • zastosować odpowiednie leki w czasie i po zabiegu stomatologicznym;
 • ustalać wskazania i przeciwwskazania do wykonania określonego zabiegu stomatologicznego
 • przeprowadzić leczenie ostrych i przewlekłych, zębopochodnych i niezębopochodnych procesów zapalnych tkanek miękkich jamy ustnej, przyzębia oraz kości szczęk itd.

 

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Dobra praca – każdy student chciałby wierzyć, że uda mu się ją zdobyć po zakończeniu kształcenia wyższego. Studia medyczne są pod tym względem trafionym wyborem. Ich absolwenci bowiem dość szybko znajdują zatrudnienie, a w Polsce oraz na arenie międzynarodowej wciąż obserwujemy zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę medyczną. Należy pamiętać jednak, że dobra praca jest jednak pojęciem względnym i dotyczy to także absolwentów kierunku lekarsko-dentystycznego. Na początku nie zawsze jest to możliwe, warto spróbować dopasować zatrudnienie do swoich indywidualnych predyspozycji. Przyszli stomatologowie muszą liczyć się z tym, że czeka ich wiele wyzwań – odpowiedzialność za zdrowie swoich pacjentów czy praca pod presją czasu.  A gdzie dokładnie znajdą zatrudnienie kierunku lekarsko-dentystycznego?

 • zakłady opieki zdrowotnej;
 • niepubliczne gabinety stomatologiczne;
 • kliniki medycyny estetycznej;
 • koncerny stomatologiczne itd.

Sprawdź

Studia w Warszawie

Studia medyczne w Warszawie

Studia medyczne

Kierunki studiów w Warszawie

WSZYSTKO O KIERUNKU KIERUNEK LEKARSKO-DENTYSTYCZNY - WARSZAWA

Komentarze (0)