Studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Warszawie stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)

Studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Warszawie stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)
Studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Warszawie stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Warszawie stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Stosunki międzynarodowe w Warszawie znalazły się w ofercie wielu różnorodnych ośrodków akademickich, które oferują także kilka trybów kształcenia. Na studentów czekać więc będą studia stacjonarne, niestacjonarne oraz online. Przedstawiamy więc charakterystykę każdego z nich, by maturzyści w oparciu o rzetelną wiedzę mogli podjąć decyzję dostosowaną do swoich potrzeb oraz możliwości.

 

Studia stacjonarne

Studia stacjonarne są dziś najczęściej wybierane przez absolwentów szkół średnich. Co czyni je aż tak popularnymi? Przede wszystkim brak opłat za czesne. Warto pamiętać jednak, że dotyczy to wyłącznie publicznych uczelni. Studenci chętnie decydują się na bezpłatną opcję, ponieważ pozwala ona na sporą oszczędność w początkach dorosłego życia, kiedy to niejednokrotnie trzeba pomyśleć o kosztach związanych z wynajmowanym mieszkaniem, pokojem w akademiku czy samodzielnym utrzymaniem. Trzeba pamiętać, że na taką oszczędność nie będą mogli sobie pozwoli studenci niepublicznych szkół wyższych. Oni muszą bowiem liczyć się z opłatami za czesne.

Studia stacjonarne pod względem organizacyjnym. Wykłady oraz ćwiczenia praktyczne odbywają się wtedy od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni. Studenci mogą więc cieszyć się dzięki temu wolnymi weekendami i przeznaczyć ja na relaks, spotkania z przyjaciółmi, systematyzowanie wiedzy i podejmowanie pierwszych aktywności zawodowych.

 

Studia niestacjonarne

Rośnie dziś jednak popularność kształcenia w trybie niestacjonarnym. Przy jego wyborze warto pamiętać jednak, że nie jest ono bezpłatne. Jego studenci muszą uiszczać opłaty za czesne i dotyczy to zarówno kształcenia na uczelniach publicznych, jak i niepublicznych. Kształcenie niestacjonarne jest jednak jednym wyjściem, które umożliwi naukę osobom zdecydowanym na podnoszenie swoich kwalifikacji.

Jak będzie wyglądać nauka? Stołeczne ośrodki akademickie mają w swojej ofercie najczęściej dwa modele organizacyjne. Pierwszy z nich zakłada spotkania w ramach weekendowych zjazdów (od piątku/soboty do niedzieli). Drugi ma formę studiów niestacjonarnych wieczorowych. Nie należy jednak zbytnio sugerować się tą nazwą. Studenci bowiem często uczestniczą w zajęciach, które obywają się już w godzinach przedpołudniowych. Co więcej – nauka wieczorowa odbywa się od poniedziałku do piątku. Wniosek nasuwa się jeden – przed wyborem studiów niestacjonarnych trzeba koniecznie sprawdzić, jak wygląda organizacja zajęć na wybranej uczelni (np. na jej stronie internetowej).

 

Studia online

Innowacyjną, ale i dającą wiele możliwości, jest także propozycja kształcenia na studiach online. Jak wtedy wygląda kształcenie? Studenci mają dostęp do platform e-learningowych, gdzie znajdują się różnorodne ćwiczenia, gry, quizy i inne materiały dydaktyczne. Liczba zjazdów zostaje wtedy ograniczona do minimum – należy pamiętać jednak, że studia online mają wpisane w swój charakter kilka spotkań w siedzibie uczelni oraz tak jak kształcenie w trybie niestacjonarnym – są odpłatne.

 

Jak podjąć decyzję?

Maturzyści, którzy idą na studia ekonomiczne, muszą podjąć niejednokrotnie wiele trudnych decyzji. O czym warto więc pamiętać, podczas wyboru trybu kształcenia? Na początku trzeba zacząć od analizy sytuacji ekonomicznej – to ona podpowie, czy studia niestacjonarne, online lub stacjonarne, ale na niepublicznej uczelni będą dobrym wyborem. Tryb nauki powinien być także dostosowany do indywidualnych potrzeb studentów. Kształcenie zaoczne lub online sprawdzi się w przypadku tych osób, które stawiają na większą elastyczność!

Sprawdź

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Studia ekonomiczne w Warszawie

WSZYSTKO O KIERUNKU STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE - WARSZAWA

Komentarze (0)