Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Logistyka w Trójmieście?

Komentarze (0)

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Logistyka w Trójmieście?

Komentarze (0)
Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Logistyka w Trójmieście?

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Logistyka w Trójmieście?

To, co przemawia za podjęciem studiów logistycznych w Trójmieście to między innymi szeroka paleta specjalności, dzięki którym można rozwijać konkretne zainteresowania, a także przygotowywać się do pracy w określonym zakresie. Na szczególną uwagę zasługują te ścieżki kształcenia, które związane są z położeniem geograficznym ośrodka akademickiego. Logistyka morska, Logistyka portów morskich – dzięki nim można uzyskać umiejętności niezbędne do pracy między innymi w przedsiębiorstwach spedycji morskiej, agencjach żeglugi, czy portach i urzędach morskich.

 

Komu studia na kierunku Logistyka przyniosą najwięcej satysfakcji?

Studia logistyczne przyniosą satysfakcję tym, którzy wybrali te studia świadomie. Świadomość wydaje się szczególnie istotna, ponieważ przyszła praca w tej branży wiąże się nie tylko z wieloma możliwościami rozwoju, ale również dużą odpowiedzialnością i wykonywaniem obowiązków pod naciskiem upływającego czasu.

Czy oznacza to, że Logistyka nie jest kierunkiem dla wszystkich? Logistyka jest przede wszystkim dla tych, którzy na fundamencie zdobytego na studiach wykształcenia pragną budować karierę zawodową. To kierunek dla osób, które nie boją się wyzwań, samodzielnego podejmowania decyzji, działania z zegarkiem w ręku. To kierunek dla osób skrupulatnych, dokładnych i przede wszystkim punktualnych, ponieważ punktualność w branży logistyce odgrywa olbrzymią rolę.

 

Sylwetka studenta Logistyki.

Studenci Logistyki mają sporo wiedzy do zdobycia. Dość powiedzieć, że kierunek ten skupia w sobie różne dyscypliny, takie jak zarządzanie, ekonomia, czy marketing. Ale różnorodność Logistyki to jej największy atut, ponieważ im szerszą, wielowymiarową wiedzę zdobędziemy, tym szersza przestrzeń zawodowa przed nami się otwiera.

Osoby kształcące się w ramach omawianego przez nas kierunku powinny posiadać określone cechy osobowości, ponieważ praca w branży logistycznej dostarcza wyzwań. Ważna jest umiejętność pracy pod presją czasu, umiejętność szybkiego reagowania i podejmowania decyzji, przewidywania pewnych działań oraz ich konsekwencji,  jak również umiejętność sprawnej i zrozumiałej komunikacji. Logistyka to dyscyplina dynamiczna, wymagająca szybkich ruchów, stanowczego działania. Zdecydowanie nie jest to dyscyplina dla tych, którzy podejmowanie istotnych decyzji odkładają na później, bądź nie lubią brać odpowiedzialności za swoje działania.

 

Dlaczego maturzyści wybierają studia na kierunku Logistyka?

Z racji tego, że Logistyka jest kierunkiem, który można porównać do układanki, to płynie z tego mnóstwo korzyści. Przede wszystkim na studiach można rozwinąć umiejętności, które przydadzą się nawet wtedy, gdy nie będziemy pracować w branży logistycznej. Mieszanka wiedzy z zakresu zarządzania, ekonomii, prawa, marketingu okraszona umiejętnościami organizacyjnymi i menedżerskimi przyda się dosłownie wszędzie. To zestaw, na bazie którego można znaleźć zatrudnienie w różnych obszarach.

Za studiowaniem Logistyki przemawia oczywiście możliwość pracy w samej branży logistycznej, która należy do prężnie rozwijających się, a co się z tym wiąże niemal nieustannie poszukujących nowych, zdolnych i bardzo dobrze wykształconych pracowników.

WSZYSTKO O KIERUNKU LOGISTYKA - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)