Dlaczego warto iść na studia na kierunku fizjoterapia we Wrocławiu?

Komentarze (0)

Dlaczego warto iść na studia na kierunku fizjoterapia we Wrocławiu?

Komentarze (0)
Dlaczego warto iść na studia na kierunku fizjoterapia we Wrocławiu?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku fizjoterapia we Wrocławiu?

Fizjoterapia jest jednym z obszarów nauk medycznych, który na przestrzeni ostatnich lat cieszy się coraz większą popularnością. Dostrzegamy dziś bowiem, jak zbawienny wpływ w powrocie do sprawności i zdrowia może mieć starannie dobrana aktywność fizyczna. Warto pamiętać, że zdobycze współczesnej fizjoterapii wykorzystywane są w leczeniu schorzeń nie tylko ortopedycznych. Studenci, którzy również doceniają prozdrowotne właściwości ruchu, coraz częściej wybierają studia fizjoterapeutyczne. We Wrocławiu będzie czekać na nich kilka uczelni o wysokich standardach dydaktycznych, które pozwolą na zdobycie wykształcenia właśnie z tego obszaru.

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Studenci fizjoterapii we Wrocławiu mogą kształcić się na studiach jednolitych lub... II stopnia. Pierwsza propozycja została stworzona z myślą o osobach, które dopiero co rozpoczynają swoją akademicką przygodę. Będą się one kształcić nieprzerwanie przez pięć lat i na zakończenie nauki otrzymają tytuł zawodowy magistra. Na ten sam tytuł będą mogli liczyć absolwenci dwuletnich studiów II stopnia. Należy pamiętać jednak, że mogą być one wybrane przez osoby, które pierwszy etap kształcenia mają już za sobą (na przykład z dziedziny pokrewnej) i dysponują co najmniej tytułem zawodowym licencjata.

Warto sprawdzić również, jaką wiedzę można zdobyć na studiach fizjoterapeutycznych. Ich studenci poznają między innymi:

  • mianownictwo anatomiczne niezbędne do opisu stanu zdrowia;
  • podstawy funkcjonowania poszczególnych układów organizmu oraz narządów ruchu;
  • kinezjologiczne mechanizmy kontroli ruchu;
  • teoretyczne, metodyczne i praktyczne podstawy kinezyterapii i terapii manualnej;
  • metody oceny stanu układu ruchu człowieka itd.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Każdy absolwent fizjoterapii musi mieć świadomość, że po ukończeniu kształcenia wyższego czeka go na co dzień przede wszystkim praca z pacjentami. Oznacza to więc, że każdego dnia swojej aktywności zawodowej fizjoterapeuci muszą korzystać z umiejętności podpartych na stabilnych podstawach teoretycznych. Podczas wszystkich semestrów nauki studenci będą uczyć się więc:

  • przeprowadzania badań przedmiotowych i podmiotowych;
  • dobierania i prowadzenia kinezyterapii;
  • oceniania stanu układu ruchu człowieka;
  • przeprowadzana analizy biomechanicznej prostych i złożonych ruchów człowieka;
  • planowania, dobierania, wykonywania zabiegów fizjoterapii u osób zmagających się z różnymi chorobami;
  • wykonywania zabiegów z zakresu fizjoterapii oddechowej i wiele, wiele innych.

 

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Każdy, kto kończy studia medyczne, chciałyby wierzyć, że uda mu się znaleźć dobrą pracę. Absolwenci fizjoterapii nie powinni obawiać się o swoje zatrudnienie – dziś bowiem w sektorze medycznym wciąż poszukiwani są nowi, doskonale wykształceni pracownicy. Czekać na nich będą między innymi:

  • ośrodki rehabilitacyjne;
  • różnorodne oddziały szpitalne;
  • sanatoria;
  • czy nawet kluby fitness, siłownie itd.

Należy pamiętać jednak, że sama perspektywa znalezienia zatrudnienia nie oznacza, że praca będzie dobra. Studia fizjoterapeutyczne zadedykowane są przede wszystkim osobom, które czują powołanie do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu. Praca fizjoterapeuty może przynosić niemałą satysfakcję, wiąże się jednak z wieloma wyzwaniami i przywracaniem sprawności osobom chorym, niepełnosprawnym i potrzebującym wsparcia. Podczas planowania swojej przyszłej kariery zawodowej warto uwzględnić więc właśnie te czynniki.

Sprawdź

Kierunki studiów we Wrocławiu

​Studia we Wrocławiu

​Studia medyczne we Wrocławiu

WSZYSTKO O KIERUNKU FIZJOTERAPIA - WROCŁAW

Komentarze (0)