Kto idzie na studia na kierunku architektura wnętrz w Warszawie?

Komentarze (0)

Kto idzie na studia na kierunku architektura wnętrz w Warszawie?

Komentarze (0)
Kto idzie na studia na kierunku architektura wnętrz w Warszawie?

Kto idzie na studia na kierunku architektura wnętrz w Warszawie?

Każdy ma zapewne świadomość, że kierunki takie jak architektura wnętrz są zadedykowane przede wszystkim osobom, które dysponują unikalnym talentem plastycznym. Na kandydatów, którzy brać będą udział w rekrutacji, czeka sprawdzian umiejętności twórczych. To on pozwoli określić, czy dana osoba jest wystarczająco uzdolniona, by rozwijać i szlifować swój talent.

 

Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Przyszli studenci, którzy wybierają kierunki studiów w Warszawie takie jak architektura wnętrz, powinni być nie tylko uzdolnieni plastycznie. Wśród ich predyspozycji powinna znaleźć się także kreatywność, wysokie poczucie estetyki czy zdolność do przestrzennego myślenia, dzięki czemu nawet nieduże wnętrze będzie mogło być doskonale zagospodarowane.

Przed przystąpieniem do rekrutacji trzeba koniecznie sprawdzić również, jak wyglądać będzie rekrutacja! Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się zawsze na stronach internetowych uczelni, najczęściej – w zakładach dla kandydatów. Każdy, kto jest zainteresowany studiami w Warszawie na kierunku architektura wnętrz, powinien zorientować się, jak wyglądać będzie organizm wstępny – to on odgrywa bowiem decydujące znaczenie w procesie kwalifikacyjnym kandydatów. Trzeba więc sprawdzić, jakie zdania należy podczas niego wykonać, kiedy się odbywa oraz czy oprócz tego potrzebne będzie również portfolio z dotychczasowymi pracami.

Jak wygląda sylwetka studenta architektury wnętrz?

Studentów architektury wnętrz powinno cechować duże zaangażowanie w naukę. Uczestniczą oni bowiem zarówno w wykładach teoretycznych poświęconych historii sztuki, jak i w ćwiczeniach praktycznych, pozwalających na rozwój kompetencji związanych z projektowaniem czy gospodarowaniem przestrzeni.

Studenci powinni również dbać o nieustanne aktualizowanie swojego portfolio i przygotowywanie różnorodnych projektów, które można dołączyć później do CV, by zainteresować swoimi pracami potencjalnych pracodawców z sektora architektonicznego.

Warto sprawdzić także, jak wygląda program kształcenia na kierunku takim jak architektura wnętrz. Może to być dla kandydatów niemała podpowiedź, czym charakteryzować się będzie ich nauka. Prezentujemy więc przykłady przedmiotów pojawiających się w siatce dydaktycznej. Znalazły się wśród nich między innymi:

  • podstawy projektowania;
  • rzeźba;
  • podstawy projektowania graficzne;
  • wystawiennictwo i komunikacja wizualna;
  • konstrukcja i forma;
  • rysunek techniczny;
  • czy też podstawy grafiki komputerowe.

Studenci architektury wnętrz w Warszawie będą mieć także do wyboru różnorodne specjalności lub ścieżki kształcenia. Ich celem jest nie tylko usystematyzowanie wiedzy – studenci będą mogli sprawić, że dzięki nim ich kompetencje nabiorą unikalnego, specjalistycznego charakteru. Na stołecznych ośrodkach akademickich czekają więc specjalności takie jak: home design, projektowanie mebla, projektowanie scenograficzne, projektowanie wnętrz i przestrzeni otwartych i wiele, wiele innych.

Dlaczego architektura wnętrz jest kierunkiem popularnym?

Dziś coraz powszechniejsze docenianie i rozumienie designu sprawia, że architektura wnętrz jest jednym z popularniejszych kierunków kształcenia wyższego. Jej absolwenci dysponują ponadto wszechstronnymi kwalifikacjami, które pozwalają zainteresowania, pasję i talent przekuć w satysfakcjonującą pracę. Architektura wnętrz w Warszawie to jeden z kierunków stworzony z myślą o pasjonatach sztuki, którzy chcieliby obcować z nią na co dzień.

Studenci architektury wnętrz wybierają ją także dlatego, że daje ona także różnorodne możliwości zawodowego rozwoju. Z jednej strony czekają biura projektowe, a z drugiej – równie kusząca wydaje się wizja rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej i pracy na własny rachunek. Miłośnicy sztuki po ukończeniu odpowiedniej specjalności mogą pracować również także w muzeach, galeriach sztuki czy teatrach.

Sprawdź

Studia architektoniczne

Studia architektoniczne w Warszawie

 

WSZYSTKO O KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ - WARSZAWA

Komentarze (0)