Dlaczego warto iść na studia na kierunku kosmetologia w Warszawie?

Komentarze (0)

Dlaczego warto iść na studia na kierunku kosmetologia w Warszawie?

Komentarze (0)
Dlaczego warto iść na studia na kierunku kosmetologia w Warszawie?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku kosmetologia w Warszawie?

Zabiegi kosmetyczne cieszą się dziś coraz większą popularnością. Mowa tutaj zarówno o profesjonalnych zabiegach kwasowych, mikrodermobrazji czy kriolipolizie, jak i o regulacji brwi czy perfekcyjnym manicure. Na rynku pojawia się więc zapotrzebowanie na doskonale wykształconych specjalistów z tych obszarów. To sprawia z kolei, że dziś studia kosmetologiczne wybierane są przez sporą grupę absolwentek i absolwentów szkół średnich!

Potencjał studiów kosmetologicznych doceniają także warszawskie ośrodki akademickie. W stolicy przygodę z tym kierunkiem będzie można rozpocząć na kilku różnorodnych uczelniach, które mogą pochwalić się wysokimi standardami dydaktycznymi. Dlaczego jednak warto ukończyć studia, a nie ukończyć kursy kosmetyczne? W artykule wyjaśniamy nie tylko, jaką wiedzę można zdobyć wybierając studia medyczne. Za nimi kryją się bowiem również umiejętności, a co za tym idzie – możliwość znalezienia dobrze płatnej i satysfakcjonującej pracy.

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Studia w Warszawie na kierunku kosmetologia mają dwustopniowy charakter. Studenci podczas kształcenia I stopnia rozwijają podstawową wiedzę oraz kwalifikacje, a także przygotowują się do obrony pierwszej poważnej pracy dyplomowej. Jeśli wszystko powiedzie się pomyślnie, otrzymują tytuł licencjata i mogą kontynuować naukę na studiach magisterskich. Mają one charakter uzupełniający, pozwalają poszerzyć wiedzę oraz kwalifikacje zawodowe. Warto pamiętać, że kierunki studiów w Warszawie takie jak kosmetologia zalicza się do grupy studiów medycznych i takie też wykształcenie otrzymają studenci.

Warto przyjrzeć się również wiedzy, jaką rozwijać będą studenci. Przyszli kosmetologowie poznają więc między innymi:

 • właściwości chemiczne, fizyczne i reaktywność wybranych pierwiastków;
 • podstawowe substancje stosowane w preparatyce kosmetycznej;
 • zabiegi hamujące proces starzenia;
 • składniki pochodzenia naturalnego stosowane w kosmetologii;
 • szczegółową anatomię i fizjologię człowieka;
 • podstawowe objawy chorób skórnych;
 • najważniejsze pojęcia z zakresu estetyki;
 • czy zasady organizacji i prowadzenia gabinetu kosmetycznego.

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Każdy z nas zna chociaż ze słyszenia historię o źle wykonanych zabiegach kosmetycznych. Warto więc wykonywać je wyłącznie u osób, które posiadają wykształcenie uniwersytecie. Pomóc w tym mogą właśnie studia medyczne w Warszawie na kierunku kosmetologia. Studenci w ich ramach rozwijają między innymi umiejętności planowania rodzajów zabiegów kosmetycznych i stosowania kosmetyków zgodnie z rozpoznaniem czy wykonywania zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań.

Każdy student kierunku takiego jak kosmetologia w Warszawie w trakcie trwania kształcenia posiądzie również szczegółowe umiejętności dotyczące między innymi:

 • planowania i przeprowadzania podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych;
 • identyfikowania wskazania i przeciwwskazania do wybranych zabiegów;
 • pielęgnowania skóry o różnym zapotrzebowaniu;
 • proponowania różnorodnych możliwości korekty wyglądu;
 • wykonywania podstawowych form kosmetycznych;
 • wykonywania kosmetycznego masażu ciała itd.

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Ukończenie studiów kosmetologicznych dla wielu osób jednoznaczne jest z pracą chociażby w salonie piękności. Nic bardziej mylnego! Ich absolwenci mogą liczyć także na dobrą, satysfakcjonującą pracę także w innych miejscach. Na kosmetologów czeka przemysł kosmetyczny, laboratoria czy firmy zajmujące się dystrybucją kosmetyków. Najważniejsze jest to, by znaleźć pracę, która pomoże połączyć pasję z zawodowym spełnieniem. Po studiach kosmetologicznych jest to możliwe.

Warto jednak odpowiednio wcześnie zastanowić się nad własnymi zawodowymi oczekiwaniami. Dziś możliwości zatrudnienia jest wiele. Duże szanse na rozwój oferują dziś media społecznościowe – już w trakcie studiów można pomyśleć o prowadzeniu przemyślanego profilu kosmetycznego, gdzie można dzielić się nowinkami z zakresu pielęgnacji czy też dzielić się pomysłami na estetyczne, oryginalne makijaże.

WSZYSTKO O KIERUNKU KOSMETOLOGIA - WARSZAWA

Komentarze (0)