Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Wybór kierunku kształcenia to decyzja, którą co roku podejmują maturzyści w całej Polsce. Jako że determinuje ona kilka kolejnych lat życia, a w dużej mierze także całą zawodową przyszłość, powinna być podjęta w sposób racjonalny, w zgodzie z zainteresowaniami i predyspozycjami przyszłych studentów. Przed przystąpieniem do rekrutacji warto zapoznać się z profilem idealnego kandydata na kierunek dietetyka w Szczecinie.
Studia na kierunku dietetyka w Szczecinie wymagają posiadania wszechstronnych zainteresowań z zakresu nauk medycznych, biologicznych, chemicznych oraz nauk o zdrowiu. Ponadto, idealny kandydat powinien spełnić następujące warunki:
Posiadanie powyższych cech sprawi, że studenci idealnie odnajdą się na kierunku dietetyka w Szczecinie, a po ukończeniu studiów także w prężnie rozwijającej się branży zdrowotnej i dietetycznej.
Ze względu na interdyscyplinarny program nauczania na kierunku dietetyka w Szczecinie, studenci będą mieli szansę zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk medycznych, ścisłych, biologicznych oraz nauk o zdrowiu. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów, dzięki którym studenci rozwiną wiedzę z zakresu:
Ponadto, osoby, które aplikują na powyższe studia medyczne muszą być przygotowane na podejmowanie nowych wyzwań oraz rozwijanie umiejętności praktycznych. W czasie studiów wykształcą zdolności z zakresu medycyny i dietetyki. Nauczą się analizowania wyników badań laboratoryjnych oraz wdrażania odpowiedniej terapii, w czym pomoże im analityczny umysł. Ponadto dowiedzą się, w jaki sposób układać jadłospis dopasowany do indywidualnych potrzeb i preferencji żywieniowych pacjentów. Zawód dietetyka wymaga także częstej współpracy z lekarzami różnorodnych specjalizacji, dlatego też studenci poznają podstawy medycyny i klinicznego zarysu chorób, co pozwoli im lepiej wykonywać przyszłą pracę zawodową.
Osoby, które aplikują na powyżśze studia będą miały okazję wykształcić cenne kompetencje miękkie, takie jak zdolność komunikacji czy pracy zespołowej, które wykorzystają podczas kontaktów z pacjentami i ich bliskimi. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które będą realizowane w poradniach dietetycznych, działach żywienia w szpitalach oraz innych jednostkach medycznych.
Warto zaznaczyć, że branża dietetyczna nieustannie ewoluuje, dlatego też studenci powinni zadbać o nieustanne aktualizowanie swojej wiedzy i poszerzanie kwalifikacji zawodowych, poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju kursach, kołach naukowych oraz konferencjach.
Każdy maturzysta ma swój własny, indywidualny powód, dla którego decyduje się kontynuować naukę na kierunku dietetyka. Najczęściej kieruje nimi chęć rozwijania swoich zainteresowań i pasji. Ponadto doceniają oni ciekawy i zróżnicowany tematycznie program nauczania. Nie bez znaczenia jest także możliwość realizacji praktyk zawodowych oraz dostępności rozwijających bloków specjalizacyjnych. Jednak najczęściej, czynnikiem decydującym jest chęć zdobycia wszechstronnego wykształcenia i tym samym zwiększenia swoich szans na karierę w środowisku międzynarodowym.
Sprawdź