Dietetyka - Szczecin

Dietetyka - Szczecin

Studia na kierunku dietetyka w Szczecinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych

Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych

Dietetyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku dietetyka

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Dietetyka stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie dietetyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Uniwersytet WSB Merito Szczecin

Uniwersytet WSB Merito Szczecin

Turystyka i rekreacja stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku turystyka i rekreacja

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Technologia żywności i żywienie człowieka stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku technologia żywności i żywienie człowieka

08.05.2024

Dietetyka - studia Szczecin 2024 | woj. zachodniopomorskie

Dietetyka w Szczecinie to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie), których program oferuje 2 różne specjalności. Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na dietetyce w Szczecinie w 2023 r. zaczynają się od 6000 zł za pierwszy rok studiów.

Dietetyka - Szczecin
Studia na kierunku dietetyka w Szczecinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Opis kierunku

Studia medyczne w Szczecinie na kierunku dietetyka umożliwią Ci nabycie potrzebnej wiedzy na temat żywności i żywienia człowieka chorego i zdrowego. Studenci mogą nabyć kwalifikacje w zakresie psychodietetyki oraz dietetyki sportowej. W trakcie nauki studenci uczą się przygotowywania planów żywieniowych, które uwzględniają potrzeby grup i osób indywidualnych. 

Absolwenci zatrudniani są w klubach sportowych, w ośrodkach rekreacyjno-rehabilitacyjnych, w klinikach leczenia otyłości. Dietetycy znajdują zatrudnienie także w firmach z branży cateringowej. Ukończenie dietetyki, daje też wiedzę niezbędną do rozpoczęcia własnej działalności.

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku dietetyka w Szczecinie rozpocznie się 6 maja 2024 r. i potrwa do 15 października 2024 r. | Dietetyka Szczecin - terminy rekrutacji >

Gdzie studiować kierunek dietetyka w Szczecinie

W Szczecinie dietetykę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Uniwersytecie WSB Merito w Szczecinie, Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych.

 

Kierunek dietetyka - uczelnie w Szczecinie:

Sprawdź 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek dietetyka w Szczecinie

W procesie rekrutacji na studia w Szczecinie na kierunku dietetyka w roku akademickim 2024/2025 najczęściej brany jest pod uwagę konkurs świadectw. dietetyka Szczecin - przedmioty maturalne

Sprostanie wymaganiom narzuconym przez uczelnie w Szczecinie, na których można podjąć Dietetykę, mogą wydawać się dość skomplikowane i wymagające znacznego nakładu pracy. Przedmiotami wiodącymi, jak w przypadku większości studiów medycznych, będą: biologia, chemia, fizyka. Nawet wysoki wynik uzyskany na podstawowej maturze może okazać się niewystarczający, dlatego warto rozważyć zmierzenie się z rozszerzonym poziomem tego egzaminu.

Pamiętaj, że procedury rekrutacyjne mogą się różnić w zależności od wybranej uczelni oraz ulegać zmianom w zależności od różnych czynników. Dlatego aby być w pełni świadomym kandydatem na wybrany przez siebie kierunek studiów, należy na bieżąco zaglądać na stronę internetową uczelni, celem zgłębienia aktualnych informacji.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku dietetyka w Szczecinie

Studia na kierunku dietetyka w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Poziom i tryb studiów

Uczelnie w Szczecinie - kierunek dietetyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie (Wydział Nauk o Żywności i Rybactwa) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Nauka na studiach dietetycznych w Szczecinie z pewnością okaże się doskonałą przygodą, ale również krętą i wyboistą drogą ku uzyskaniu upragnionego tytułu i uprawnień do wykonywania pracy w zawodzie.

Na liście przedmiotów do zaliczenia w ramach edukacji na tym kierunku z dużym prawdopodobieństwem odnajdziesz:

 • Parazytologię
 • Genetykę
 • Fizjologię z anatomią
 • Podstawy psychologii
 • Technologie informacyjne
 • Chemię żywności
 • Mikrobiologię ogólną i żywności
 • Kliniczny zarys chorób
 • Analizę i ocenę jakości żywności

 

Nabywane umiejętności

Na większości kierunków medycznych znajdziesz materiał z bardzo szerokiego obszaru - bowiem każdy z absolwentów musi być w stanie zapewnić pacjentom fachową opiekę, kiedy rutynowa sytuacja wymknie się spod kontroli i konieczne do wdrożenia będą specjalistyczne działania. Podobnie jest z Dietetyką.

Przygodę z tym kierunkiem rozpoczniesz od nauki ludzkiej fizjologii i anatomii, aby być świadomym, jakie czynniki wpływają na odpowiednie rozłożenie tkanki tłuszczowej i predyspozycji do jej gromadzenia. Żaden dietetyk nie mógłby wykonywać swojego zawodu odpowiedzialnie, gdyby nie zgłębił podstaw psychologii – spora część problemów żywieniowych, a więc ściśle związanych z dietetyką, bierze się ze złych przekonań psychicznych.

W trakcie studiów nauczysz się również komponowania pełnowartościowych posiłków w zależności od indywidualnych potrzeb, alergii pokarmowych oraz upodobań każdego z klientów. Umiejętność podjęcia współpracy z lekarzami różnych profesji pozwoli ci na odesłanie pacjenta, którego problem okaże się związany z zupełnie innym obszarem medycyny.

Polecane:

 

Jakie są specjalności na dietetyce w Szczecinie

Współczesne studia z dietetyki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia. 

Popularne specjalności na kierunku dietetyka w Szczecinie: psychodietetykadietetyka sportowa...

Sprawdź specjalności na dietetyce w Szczecinie

 

Czy warto iść na studia z dietetyki

Dietetyka jest kierunkiem, przeżywającym prawdziwy rozkwit, a jest on spowodowany zmianami, jakie zachodzą w społeczeństwie, które baczniejszą uwagę przywiązuje do kwestii prawidłowego odżywiania i zdrowego trybu życia. Reakcją na te zmiany jest oczywiście rosnące zapotrzebowanie na wykształconych specjalistów, którzy poprowadzą pacjentów i klientów przez wszystkie etapy tych zmian i podpowiedzą jak osiągnąć zamierzone cele.

 

 

Dietetyka studia podyplomowe w Szczecinie

Absolwenci studiów licencjackich lub magisterskich (dowolnego kierunku studiów) mogą uzupełnić lub zdobyć nowe kwalifikacje uczęszczając na studia podyplomowe z zakresu dietetyki. Są to zazwyczaj studia płatne, które trawją od 2 do 4 semestrów.

Sprawdź 

Ile trwają studia na kierunku dietetyka w Szczecinie

Ile trwają studia na kierunku dietetyka w Szczecinie

Studia na kierunku Dietetyka w Szczecinie, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Sprawdź

Dietetyka w Szczecinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po dietetyce

Przyszłościowość Dietetyki w Szczecinie w najbardziej widoczny sposób potwierdza liczne grono ochotników, pragnących podjąć właśnie ten kierunek, aby mieć szansę na dobrze płatną i rozwijającą pracę. Zatem w jakich miejscach będziesz mógł się zatrudnić jako jeden z absolwentów opisywanego kierunku studiów?

Pierwszą placówką, jaka niewątpliwie przyjdzie na myśl podczas rozważań o zawodzie dietetyka, będą wszelkiego rodzaju poradnie dietetyczne, w których można zasięgnąć informacji na temat właściwości swoich nawyków żywieniowych, prowadzonego stylu życia, a także skontrolować BMI i poprosić o rozpisanie diety.

Kolejną opcją będzie praca w gabinetach medycyny estetycznej, bowiem jest to miejsce, do którego zgłaszają się najwięksi miłośnicy piękna, niekoniecznie naturalnego. Kluczowym zaleceniem dla podtrzymania efektów wielu zabiegów jest utrzymywanie odpowiedniej diety – i tutaj twoja rola jako dietetyka.

Ponadto każdy z absolwentów studiów medycznych na kierunku Dietetyka w Szczecinie będzie mógł się zatrudnić w:

 • Gabinetach SPA i fitness
 • Placówkach oświatowych
 • Szpitalach
 • Centrach dla sportowców

 

Szerokie możliwości zawodowe generowane są przez interdyscyplinarność Dietetyki jako nauki. Jak sam widzisz, po jej ukończeniu z pewnością nie narazisz się na długotrwałe bezrobocie.

 

Ile zarabia się po dietetyce?

Absolwenci studiów na kierunku Dietetyka mogą liczyć na coraz więcej propozycji zatrudnienia. Wykształconych w tej dziedzinie specjalistów można spotkać w szpitalach, poradniach chorób metabolicznych, gdzie zajmują się wspieraniem leczenia pacjentów, klubach fitness, gdzie prowadzą działania w zakresie ustalania planów żywienia, jak również w firmach cateringowych, w których zajmują się układaniem menu i kontrolowaniem jakości. A jak prezentują się ich zarobki?

Średnie zarobki absolwentów Dietetyki w 2023 roku:

 • dietetyk prowadzący prywatny gabinet – 2500 - 5000 złotych
 • dietetyk w szpitalu – 3500 złotych
 • dietetyk w poradni – 3200 złotych

Jak wygląda rekrutacja na dietetykę w Szczecinie

Dietetyka - rekrutacja na uczelniach w Szczecinie:

sprawdź rekrutacja na studia w Szczecinie

 

Limity miejsc

Dietetyka na szczecińskich uczelniach, która co roku cieszy się sporym zainteresowaniem, podobnie jak inne kierunki studiów, ma ustalony limit miejsc osób, które uczelnie mogą przyjąć. 

Na jakiej podstawie wybierani są przyszli studenci dietetyki w Szczecinie? Rekrutacja na uczelnie w Szczecinie opiera się na konkursie świadectw – warto mieć na uwadze, że na studia dostaną się tylko najlepsi z kandydatów.     

 *Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

czytaj dalej

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Po tym, jak kandydaci zarejestrują się na dietetykę w Szczecinie muszą czekać około kilku tygodni na ogłoszenie wyników. Kiedy można spodziewać się wyników rekrutacji na poszczególnych uczelniach w Szczecinie?

Terminy opublikowania list osób zakwalifikowanych ustalane są indywidualnie przez poszczególne uczelnie w Szczecinie. Gdzie można znaleźć wyniki na dietetykę?

Kandydaci na dietetykę mogą dowiedzieć się o zakwalifikowaniu na studia w Szczecinie będą mogli znaleźć w swoim indywidualnym profilu w systemie IRK (Internetowa Rekrutacja Kandydatów).W systemie IRK zawarte są również takie informacje jak, uzyskana ilość punktów oraz zajęte miejsce kandydata.

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Po ogłoszeniu wyników na dietetykę w Szczecinie, nadchodzi czas składania przez kandydatów dokumentów rekrutacyjnych. Gdzie złożyć dokumenty? Kandydaci powinni dostarczyć je do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.

Kandydaci na dietetykę muszą złożyć osobiście komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Dodatkowo istnieje również możliwość wysłania dokumentów pocztą tradycyjną – liczy się wtedy data nadania listu. 

Kandydaci na dietetykę w Szczecinie powinni zadbać o to, aby dokumenty były w odpowiedniej formie i kompletne.

Niektóre z niezbędnych dokumentów, jakie przyszli studenci dietetyki muszą mieć ze sobą to m.in.: podanie na studia i oświadczenie, oryginał świadectwa dojrzałości, zdjęcie do legitymacji, a także dowód osobisty do wglądu.

Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych uczelni.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Po ogłoszeniu wyników rekrutacji kandydaci, którzy dostali się na dietetykę w Szczecinie muszą złożyć komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. 

Kiedy należy złożyć dokumenty na kierunek dietetyka w Szczecinie? Uczelnie rozpoczynają przyjmowanie dokumentów zwykle zaraz po ogłoszeniu listy osób zakwalifikowanych. Kandydaci na dostarczenie ich mają zwykle około kilku dni.

W przypadku niedopilnowania terminu przez kandydata istnieje ryzyko skreślenia z listy zakwalifikowanych, podobnie jak w przypadku, kiedy dokumenty będą niekompletne lub w niewłaściwej formie. 

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

 

Gdzie warto studiować dietetykę?

Kandydaci na studia w Szczecinie, którzy chcą studiować dietetykę mogą skorzystać z oferty jednej uczelni. Jest nią Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, który oprócz standardowego programu kształcenia, oferuje studentom liczne specjalności.

Dietetyka studia - uczelnie publiczne w Szczecinie:

 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

dowiedz się więcej

 

Kandydaci na studia w Szczecinie, zastanawiający się nad podjęciem nauki w ramach omawianego przez nas kierunku mogą skorzystać z oferty jednej uczelni niepublicznej.

Dietetyka studia – uczelnie niepubliczne (prywatne) w Szczecinie:

 • Collegium Balticum – Akademia Nauk Stosowanych

dowiedz się więcej

Ile kosztują studia na kierunku dietetyka w Szczecinie

Za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ile kosztują studia na kierunku dietetyka w Szczecinie? Ceny w 2024 roku wahają się od 6000 zł do 7000 zł za pierwszy rok studiów. 

Dietetyka studia w Szczecinie - ceny 2023:   

 • Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych: 6000 zł
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie: 7000 zł

Sprawdź

 *Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować dietetykę w Szczecinie

Dietetykę w ramach studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych oferuje jedna szczecińska prywatna szkoła wyższa – Collegium Balticum – Akademia Nauk Stosowanych.

Ponadto dietetykę jako specjalność na innym kierunku studiować można na Uniwersytecie WSB Merito w Szczecinie.

Gdzie studiować dietetykę bezpłatnie w Szczecinie

Dietetykę w Szczecinie studiować można jednynie na uczelniach niepublicznych. Każda z nich jest płatna.

Gdzie studiować dietetykę niestacjonarnie w Szczecinie

Niestacjonarne studia na kierunku dietetyka w Szczecinie oferuje jedna szkoła wyższa w Szczecinie: Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych.

 Studia niestacjonarne w tym mieście są płatne we wszystkich szkołach wyższych.

Ile kosztują studia niestacjonarne na dietetyce w Szczecinie

Studia niestacjonarne na dietetyce są płatne we wszystkich szczecińskich szkołach wyższych, a cena za jeden rok akademicki na tym kierunku wynosi około 6000 zł. ceny - dietetyka Szczecin > 

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Niestety studia niestacjonarne na dietetyce w Szczecinie są płatne we wszystkich szkołach wyższych. Osoby, którym zależy na rozpoczęciu bezpłatnej nauki na tym kierunku, mogą zdecydować się na podjęcie studiów stacjonarnych w uczelni publicznej.

Pokaż wszystkie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Dietetyka Szczecin studia i stopnia

Dietetyka Szczecin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Dietetyka Szczecin studia stacjonarne

Dietetyka Szczecin studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku dietetyka w Szczecinie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Dietetyka w Szczecinie

Aktualności rekrutacyjne

Jakie opinie mają studia na kierunku Dietetyka w Szczecinie?

Opinie studentów i absolwentów interesującego cię kierunku mogą rozwiać wiele wątpliwości na temat tego, czy warto iść obraną ścieżką, czy jednak lepiej zmienić ją na inną.

Joanna, studentka pierwszego roku Dietetyki w Szczecinie, mówi:

„Odkąd pamiętam tematyka odżywiania leżała w kręgu moich najbliższych zainteresowań. Sama przez długi czas borykałam się ze złymi nawykami żywieniowymi, dlatego wiem, jaką krzywdę zarówno fizyczną, jak i psychiczną mogą wyrządzić człowiekowi. Wybrałam Dietetykę w Szczecinie, aby nieść pomoc ludziom, którzy są ofiarami złego stylu życia. Nie mogłam dokonać lepszego wyboru.”

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia