Studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie stacjonarnie czy niestacjonarnie – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)

Studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie stacjonarnie czy niestacjonarnie – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)
Studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie stacjonarnie czy niestacjonarnie – jaki tryb wybrać?

Studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie stacjonarnie czy niestacjonarnie – jaki tryb wybrać?

Każdy maturzysta, który myśli o kontynuowaniu nauki na uczelniach wyższych stanie przed trudnym wyborem trybu nauczania. Decyzja ta jest niekiedy bardo trudna i wymaga wielu przemyśleń oraz rozważenia wszystkich za i przeciw danej formy kształcenia. Dla osób niezdecydowanych powstał poniższy artykuł, w którym szczegółowo przedstawiono studia stacjonarne oraz niestacjonarne.

 

Studia stacjonarne

Studia stacjonarne to idealny wybór dla osób, którym zależy na pełnemu poświęceniu się nauce i zdobywaniu wykształcenia. W tym przypadku zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Dzięki codziennemu trybowi kształcenia, studenci mają zachować większą regularność, która przekłada się na efektywniejsze przyswajanie nauczanego materiału. Dla niektórych napięty harmonogram nauczania może być przeszkodą, ponieważ często uniemożliwia on podjęcie pracy zawodowej na pełen etat. Studenci jednak nadal mogą znaleźć pracę dodatkową lub w niepełnym wymiarze godzin.

Zaletą powyższej formy nauczania jest także możliwość pobierania darmowej nauki na uczelniach publicznych, dzięki czemu każdy ma dostęp do studiów wyższych. Nauka na uczelniach niepublicznych jest zazwyczaj dodatkowo płatna.

 

Studia niestacjonarne

Studia niestacjonarne można realizować w trybie zaocznym i wieczorowym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia będą realizowane w formie zjazdów odbywających się od piątku/soboty do niedzieli. Natomiast studia wieczorowe, które niekiedy są takimi tylko z nazwy, odbywają się codzienne w godzinach porannych lub popołudniowych. W obu powyższych przypadkach zajęcia mają miejsce w siedzibie uczelni. Kolejną formą kształcenia są studia online, realizowane za pomocą dedykowanej platformy e-learningowej. Jednak część zajęć i warsztatów wymaga obecności studenta na uczelni. Przed przystąpieniem do rekrutacji na kierunek fizjoterapia w Szczecinie warto zapoznać się z ofertą dostępnych trybów nauczania.

Zaletą studiów zaocznych jest możliwość pogodzenia nauki z rozwojem zawodowym w pełnym wymiarze godzin. Ponadto studenci mają szansę realizować jednocześnie dwa kierunku studiów, co przekłada się na możliwość uzyskania wszechstronnego wykształcenia. Jednocześnie studenci muszą być przygotowani na konieczność poświęcenia większej ilości czasu na samodzielną naukę i powtarzanie materiału.

Jednak studia zaoczne mają także swoje wady, na które należy zwrócić uwagę podejmując decyzję dotyczącą trybu kształcenia. Jedną z ważniejszych jest konieczność uiszczenia opłaty za każdy semestr nauki, zarówno na uczelniach publicznych, jak i niepublicznych, co dla wielu osób może być znaczną przeszkodą. Na szczęście uczelnie coraz częściej decydują się na wprowadzenie atrakcyjnych promocji oraz możliwości płatności ratalnej. Wszystkie informacje związane z tym zagadnieniem znajdują się na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni wyższych.

 

Jaką podjąć decyzję?

Decyzja dotycząca wyboru trybu kształcenia powinna być podjęta w sposób przemyślany, po uprzedniej analizie wszystkich istotnych czynników. Przyszli studenci powinni wziąć pod uwagę swój codzienny tryb życia oraz oczekiwania wobec studiów. Jedną z ważniejszych kwestii jest także indywidualna sytuacja finansowa, która często wpływa na ostateczną decyzję. Warto, aby maturzyści rozważyli chęć podjęcia pracy zawodowej na pełen etat oraz chęć realizacji drugiego kierunku studiów.

Sprawdź

Kierunki studiów w Szczecinie

Studia medyczne

Studia w Szczecinie

Studia medyczne w Szczecinie

 

WSZYSTKO O KIERUNKU FIZJOTERAPIA - SZCZECIN

Komentarze (0)