Fizjoterapia - Szczecin

Fizjoterapia - Szczecin

Studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej Wydział Zamiejscowy w Szczecinie

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej Wydział Zamiejscowy w Szczecinie

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
forma: stacjonarne

02.07.2024

Fizjoterapia - studia Szczecin 2024 | woj. zachodniopomorskie

Fizjoterapia w Szczecinie to 5-letnie studia (jednolite magisterskie). Studia przygotowują do wykonywania zawodu fizjoterapeuty. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu biomechaniki czy terapii manualnej.

Fizjoterapia - Szczecin
Studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)
Opis kierunku

Studenci fizjoterapii w trakcie zdobywanego wykształcenia nabywają umiejętności potrzebne do podtrzymywania oraz przywracania sprawności i wydolności, utraconej lub obniżonej w wyniku chorób czy urazów. Rozwijają oni zdolności diagnostyczne i wykonywania zabiegów fizykoterapii. Dodatkowo studenci fizjoterapii mogą rozwijać się w takich specjalnościach jak rehabilitacja sportowa, telerehabilitacja czy fizjoterapia kobiet w ciąży.

Absolwenci zatrudniani są w przychodniach wielospecjalistycznych, ośrodkach i sanatoriach rehabilitacyjnych, w jednostkach gospodarczych prowadzących działalność prozdrowotnąAbsolwenci fizjoterapii często znajdują zatrudnienie w klubach sportowych, klinikach odnowy biologicznej, a także mogą prowadzić własny gabinet fizjoterapeutyczny.

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie rozpocznie się 6 maja 2024 r. i potrwa do 30 września 2024 r. | Fizjoterapia Szczecin - terminy rekrutacji >

Studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie można podjąć na 2 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej. Ceny na fizjoterapii w Szczecinie w 2024 r. zaczynają się od 6600 zł za pierwszy rok studiów, a próg punktowy na bezpłatne studia stacjonarne 2023/2024 na PUM wyniósł 57 punktów.

Gdzie studiować kierunek fizjoterapia w Szczecinie

W Szczecinie fizjoterapię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Pomorskim Uniwerystecie Medycznym w Szczecinie oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej Wydział Zamiejscowy w Szczecinie.

W rekrutacji na studia jednolite na kierunku fizjoterapia, w roku akademickim 2024/2025, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie oferuje 120 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na PUM oraz uczelni niepublicznejCeny wahają się od 6600 zł do 7200 zł za pierwszy rok studiów.

 

Kierunek fizjoterapia - uczelnie w Szczecinie

Sprawdź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek fizjoterapia w Szczecinie

W procesie rekrutacji na studia w Szczecinie na kierunku fizjoterapia w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, fizyka, chemia.  fizjoterapia Szczecin - przedmioty maturalne

Żeby dostać się na jakiekolwiek studia z kanonu nauk medycznych, należy zawczasu przysiąść do nauki wiodących przedmiotów przyrodniczych. Fizjoterapia wymaga dość dobrego zdania na rozszerzonym egzaminie maturalnym biologii oraz chemii. Kolejnym wymaganiem jest dostarczenie własnych badań lekarskich, aby upewnić się, czy stan zdrowia pozwoli na pracę w zawodzie.

Pamiętaj, aby śledzić na bieżąco ustalenia danej uczelni, znajdujące się na jej stronie internetowej, w celu świadomego wkroczenia w szeregi studentów wybranego przez siebie kierunku. Procedury rekrutacyjne mogą się zmieniać i różnić w zależności od danej uczelni wyższej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie

Studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie realizowane są w ramach studiów jednolitych magisterskich. Studia jednolite trwają pięć lat i kończą się tytułem magistra.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Poziom i tryb studiów

Uczelnie w Szczecinie - kierunek fizjoterapia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie (Wydział Nauk o Zdrowiu) stacjonarne jednolite więcej
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej Wydział Zamiejscowy w Szczecinie stacjonarne, niestacjonarne jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Fizjoterapia jest kierunkiem prowadzonym w ramach jednolitych studiów magisterskich, a zatem programy kształcenia są bardzo bogate. W toku kształcenia studenci realizują między innymi takie przedmioty jak:

 • anatomia
 • biomechanika
 • medycyna fizykalna
 • adaptowana aktywność fizyczna
 • terapia manualna

 

Nabywane umiejętności

Nie ulega wątpliwości, że trudność wynikająca z niesienia na swoich barkach odpowiedzialności za ludzkie zdrowie i życie wymaga należytego przygotowania. W związku z tym jako przyszły kandydat na Fizjoterapię w Szczecinie powinieneś być świadomy tego, że spędzisz długie godziny na nauce medycznej teorii z zakresu ludzkiej anatomii i fizjologii, ze szczególnym uwzględnieniem działania wszystkich narządów ruchu, zaczerpniesz nieco podstawowej wiedzy z obszaru niemal wszystkich nauk medycznych, a ponadto skupisz się na konkretyzowaniu kompetencji w jednym wybranym obszarze.

W trakcie zajęć praktycznych, które będą najważniejsze w perspektywie przyszłej pracy, nauczysz się wykonywania masaży relaksacyjnych, leczniczych oraz rehabilitacyjnych, dopasowanych ogólną specyfiką do potrzeb danego pacjenta, jego wieku i aktywności fizycznej. Będziesz w stanie zapewnić profilaktyczną opiekę swoim pacjentom, a także skierować do lekarza określonej specjalności, jeżeli zaistnieje taka potrzeba.

Polecane:

 

Czy warto iść na studia z fizjoterapii

Fizjoterapia jest kierunkiem, którym warto się zainteresować nie tylko dlatego że osób korzystających z wiedzy fizjoterapeutów jest coraz więcej. To kierunek dla osób, które poszukują dyscypliny, w której będą mogły poruszać się po obszarze zagadnień medycznych, zdrowego stylu życia, pracy z pacjentem, a także planujących prowadzić indywidualną działalność.

Sprawdź czy warto iść na studia

Ile trwają studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie

Ile trwają studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie

Studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie trwają 5 lat (studia jednolite).

Sprawdź

Fizjoterapia w Szczecinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat magister

Jaka praca po fizjoterapii

Perspektywy zawodowe, jakie oferuje ukończenie danego kierunku, to jeden z głównych powodów, dla których przyszli studenci decydują się na próbę zgłoszenia swojej kandydatury. W końcu każdy z nas chciałby żyć na wystarczającym poziomie materialnym dzięki wykonywaniu pracy zgodnej ze swoimi zainteresowaniami. Jako absolwent kierunków medycznych w Szczecinie, w tym także Fizjoterapii, możesz mieć pewność, że twoje życie zawodowe będzie obfitowało w sukcesy.

Oczywistym miejscem podjęcia pracy każdego fizjoterapeuty będą szpitale z oddziałami rehabilitacyjnymi. Jednak to niejedyna opcja – przyswojona w trakcie edukacji wiedza i umiejętności pozwolą ci na zatrudnienie w placówkach znacznie mniej popularnych, jak na przykład gabinety medycyny estetycznej. Współpraca wykwalifikowanej kadry medycznej oraz chirurga plastycznego potrafi zdziałać cuda, sprawiając, że pacjenci po zabiegach czują się jak nowonarodzeni.

Grupą społeczną najbardziej narażoną na wszelkiego rodzaju kontuzje i urazy są bez wątpienia sportowcy. Specjalnie stworzone dla ich potrzeb gabinety w sposób kompleksowy dbają o zapewnienie im odpowiednich warunków regeneracji i odpoczynku. Jako Fizjoterapeuta bez problemu znajdziesz zatrudnienie w jednym z nich.

Gabinety rehabilitacyjne to kolejne, oferowane przez ukończenie studiów medycznych w Szczecinie, miejsca podjęcia pracy. Jako Fizjoterapeuta zajmiesz się rehabilitacją osób posiadających nabyte oraz wrodzone uszkodzenia narządów ruchu, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, a na dodatek są źródłem dotkliwego bólu i wtórnych urazów.

Każdy Fizjoterapeuta będzie mógł ponadto otworzyć własny gabinet ściśle związany z tematyką odbytego kształcenia, a także spróbować swojego szczęścia w gabinetach odnowy biologicznej oraz SPA. Jak sam widzisz, ukończenie Fizjoterapii w Szczecinie generuje dość obszerny wachlarz możliwości, pozwalający na świadome wybranie najlepszej dla siebie drogi zawodowej.

 

Ile zarabia się po fizjoterapii?

Fizjoterapia jest kierunkiem, który przyciąga kandydatów pragnących pozyskać coraz popularniejszy zawód. Popularność ta spowodowana jest między innymi zmianami zachodzącymi w społeczeństwie, które starzeje się, jak również wymaga specjalistycznego wsparcia. Absolwenci tej propozycji kształcenia to wykwalifikowani fachowcy, przygotowani do kształtowania, podtrzymywania oraz przywracania sprawności i wydolności osobom w różnym wieku, ruchomości utraconej lub obniżonej w wyniku chorób lub urazów. Można ich odnaleźć między innymi w: szpitalach, ośrodkach rehabilitacji czy klubach sportowych. A jak przedstawiają się ich zarobki?

Średnie zarobki absolwentów Fizjoterapii w 2024 roku:

 • fizjoterapeuta bez specjalizacji – 4600 złotych
 • fizjoterapeuta ze specjalizacją – 5700 złotych

Jak wygląda rekrutacja na fizjoterapię w Szczecinie

Fizjoterapia - rekrutacja na uczelniach w Szczecinie:

sprawdź rekrutacja na studia w Szczecinie

 

Ile osób na miejsce na fizjoterapię w Szczecinie

Fizjoterapia w Szczecinie należy do jednego z najbardziej popularnych kierunków w Szczecinie. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie aplikowało 514 kandydatów co oznacza, że o jedno miejsce ubiegało się ponad 4 kandydatów.

 

Jakie progi na fizjoterapię w Szczecinie

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na Politechnice Wrocławskiej na rok 2023/2024 musieli uzyskać co najmniej 57 punktów.

czytaj dalej 

 

Limity miejsc

Limity miejsc ustalane są odgórnie przez każdą ze szkół wyższych w Szczecinie. Podobnie dzieje się na kierunku fizjoterapia. Studia medyczne każdego roku cieszą się sporym zainteresowaniem, dlatego warto postarać się o dobre wyniki na egzaminie maturalnym, aby mieć pewność co do dostania się na wybrany kierunek. Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie przewiduje 120 miejsc na rok akademicki 2023/2024.

Jak dostać się na fizjoterapię? O przyjęciu na studia decyduje liczba uzyskanych punktów przez kandydata w czasie egzaminu maturalnego. W rekrutacji na fizjoterapię w Szczecinie brane są pod uwagę takie przedmioty, jak: biologia, chemia oraz fizyka. 

Aby zostać studentem kierunku fizjoterapia w Szczecinie należy w terminie zarejestrować się w systemie rekrutacyjnym uczelni, a następnie dostarczyć komplet dokumentów wraz ze zdjęciem – kandydaci muszą pamiętać, że trzeba dopilnować wszystkich terminów.

Limity miejsc na kierunku fizjoterapia w Szczecinie:

 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie: 120   

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

czytaj dalej

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Po aplikowaniu na fizjoterapię w Szczecinie, kandydaci oczekują na wyniki rekrutacji. Jak wygląda sam proces rekrutacji, na jakie etapy się dzieli i co najważniejsze – kiedy można spodziewać się wyników na uczelnie w Szczecinie?

Po zarejestrowaniu się w systemie rekrutacyjnym uczelni, kandydaci muszą czekać około kilku tygodni na ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych. Każda z uczelni może ustalić inny termin.   

Gdzie można znaleźć informację o dostaniu się na wybrany kierunek na szczecińskich uczelniach? Informację o dostaniu się na fizjoterapię w Szczecinie, kandydaci będą mogli znaleźć na swoim profilu w systemie IRK lub ERK. Dodatkowo w systemie można sprawdzić uzyskaną liczbę punktów i zajęte miejsce w rankingu. 

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Szczecinie:

 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)  

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Proces rekrutacji dla świeżo upieczonych maturzystów może wydawać się nieco skopiowany. Po zakwalifikowaniu się na fizjoterapię w Szczecinie osoby, które są zdecydowane na kierunek i uczelnię będą musiały dostarczyć komplet wymaganych dokumentów.

Sposób dostarczania dokumentów ustalany jest indywidualnie przez poszczególne szczecińskie uczelnie. Jednak najczęściej szkoły wyższe decydują się na osobiste dostarczenie kompletu papierów przez kandydata. Jest również opcja dokumentów pocztą tradycyjną lub elektroniczną (zazwyczaj są to dokumenty w formie skanów).  

Kandydaci na fizjoterapię w Szczecinie muszą mieć na uwadze, aby zestaw dokumentów był kompletny i dostarczony w terminie bowiem niedopilnowanie terminu może wiązać się z wykreśleniem z listy.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Kandydaci na fizjoterapię w Szczecinie po ogłoszeniu listy osób, które dostały się na dany kierunek, na katowickich uczelniach mają zwykle około kilku dni na dostarczenie kompletu dokumentów razem ze zdjęciem. Przyszli studenci muszą dopilnować tego, aby dostarczyć komplet we właściwej formie bowiem brak któregoś z dokumentów może być równoznaczny nawet z wykreśleniem z listy.

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Szczecinie:

 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

 

Gdzie warto studiować fizjoterapię?

Kandydaci na studia w Szczecinie, planujący kształcić się w obszarze fizjoterapii mogą skorzystać z oferty edukacyjnej jednej uczelni publicznej.

Fizjoterapia studia – uczelnie publiczne (państwowe) w Szczecinie:

 • Pomorski Uniwersytet Medyczny

dowiedz się więcej

 

Kandydaci mogą także wybrać uczelnię niepubliczną, która również oferuje najwyższej jakości przygotowanie do wykonywania zawodu fizjoterapeuty.

Fizjoterapia studia – uczelnie niepubliczne (prywatne) w Szczecinie:

 • Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowski / Wydział Zamiejscowy w Szczecinie

dowiedz się więcej

Ile kosztują studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie

Studia stacjonarne na kierunku fizjoterapia w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ile kosztują studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie? Ceny w 2024 roku wahają się od 6600 zł do 7200 zł za pierwszy rok studiów.

Fizjoterapia studia w Szczecinie - ceny 2024:  

 • Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej Wydział Zamiejscowy w Szczecinie: od 6600 zł  

Sprawdź

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować fizjoterapię w Szczecinie

Studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym oferuje jedna uczelnia publiczna – Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie.

Ponadto fizjoterapię studiować można stacjonarnie lub niestacjonarnie w jednej prywatnej uczelni szczecińskiej – w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej Wydziale Zamiejscowym w Szczecinie.

Gdzie studiować fizjoterapię bezpłatnie w Szczecinie

Bezpłatne studia na kierunku fizjoterapia oferuje jedna szczecińska uczelnia publiczna (Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie) i są to studia stacjonarne.

Gdzie studiować fizjoterapię niestacjonarnie w Szczecinie

Niestacjonarną naukę na studiach na kierunku fizjoterapia oferują dwie szkoły wyższe w Szczecinie: Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie oraz Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej Wydział Zamiejscowy w Szczecinie. Studia niestacjonarne w tym mieście są płatne.

Dowiedz się więcej fizjoterapia w Szczecinie studia niestacjonarne >

Ile kosztują studia niestacjonarne na fizjoterapii w Szczecinie

Studia niestacjonarne na kierunku fizjoterapia są płatne we wszystkich szkołach wyższych w Szczecinie, a cena za jeden rok akademicki wynosi od 6600 zł do 7200 zł. ceny - fizjoterapia Szczecin >

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Niestety studia niestacjonarne na fizjoterapii w Szczecinie są płatne we wszystkich szkołach wyższych. Osoby, którym zależy na podjęciu bezpłatnej nauki na tym kierunku, mogą zdecydować się na rozpoczęcie studiów stacjonarnych w uczelni publicznej.

Pokaż wszystkie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Fizjoterapia Szczecin studia jednolite magisterskie


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Fizjoterapia Szczecin studia stacjonarne

Fizjoterapia Szczecin studia niestacjonarne

Fizjoterapia w Szczecinie

Aktualności rekrutacyjne

Jakie opinie mają studia na kierunku Fizjoterapia w Szczecinie

Młody wiek świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich nie sprzyja podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji, których skutki będą zauważalne w całym przyszłym życiu. Dlatego też niezdecydowanym co do wyboru kierunku swojego kształcenia z pewnością pomogą opinie starszych kolegów.

Michał, student pierwszego roku Fizjoterapii w Szczecinie, mówi:

„Wybrałem Fizjoterapię ze względu na moje zainteresowanie naukami medycznymi. Sztuka masażu jest fascynująca, nawet nie zdawałem sobie sprawy, ile może mieć zastosowań. Szczecin jako miejsce mojego życia zapewni mi bardzo dobrą przyszłość. Nie żałuję żadnego ze swoich wyborów.”

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia