Fizjoterapia - Szczecin

Fizjoterapia - Szczecin

Fizjoterapia - Szczecin

Studia w Szczecinie 

na kierunku fizjoterapia

Odkryj fizjoterapię w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Fizjoterapia - studia Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

W rekrutacji na studia jednolite na kierunku fizjoterapia, w roku akademickim 2021/2022, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie oferuje 100 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na PUM oraz uczelni niepublicznejCeny wahają się od 5388 zł do 36000 zł za pierwszy rok studiów.

 

Studia medyczne w Szczecinie na kierunku fizjoterapia to częsty wybór wśród kandydatów na studia. Studenci w trakcie zdobywanego wykształcenia nabywają umiejętności potrzebne do podtrzymywania oraz przywracania sprawności i wydolności, utraconej lub obniżonej w wyniku chorób czy urazów. Rozwijają oni zdolności diagnostyczne i wykonywania zabiegów fizykoterapii, masażu, kinezyterapii, podstawowych technik z zakresu terapii manualnej oraz stosowania zaopatrzenia ortopedycznego.

Absolwenci zatrudniani są w przychodniach wielospecjalistycznych, ośrodkach i sanatoriach rehabilitacyjnych, w jednostkach gospodarczych prowadzących działalność prozdrowotną oraz w placówkach sportowych, w uzdrowiskach, gabinetach odnowy biologicznej.

czytaj dalej wszystko o Fizjoterapia - Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek fizjoterapia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej Wydział Zamiejscowy w Szczecinie

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej Wydział Zamiejscowy w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Fizjoterapia w Szczecinie

W procesie rekrutacji na studia na kierunku fizjoterapia najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka

 

Żeby dostać się na jakiekolwiek studia z kanonu nauk medycznych, należy zawczasu przysiąść do nauki wiodących przedmiotów przyrodniczych. Fizjoterapia wymaga dość dobrego zdania na rozszerzonym egzaminie maturalnym biologii oraz chemii. Kolejnym wymaganiem jest dostarczenie własnych badań lekarskich, aby upewnić się, czy stan zdrowia pozwoli na pracę w zawodzie.

Pamiętaj, aby śledzić na bieżąco ustalenia danej uczelni, znajdujące się na jej stronie internetowej, w celu świadomego wkroczenia w szeregi studentów wybranego przez siebie kierunku. Procedury rekrutacyjne mogą się zmieniać i różnić w zależności od danej uczelni wyższej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Fizjoterapia w Szczecinie - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FIZJOTERAPIA SZCZECIN STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FIZJOTERAPIA SZCZECIN STUDIA STACJONARNE

FIZJOTERAPIA SZCZECIN STUDIA NIESTACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku Fizjoterapia w Szczecinie

Studia w Szczecinie na kierunku Fizjoterapia zostały stworzone w celu wykształcenia młodego grona kadry medycznej, na niedostatek której cierpi dzisiejszy rynek pracy nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Zdawać by się mogło, że wynikający z ogromnej odpowiedzialności rygor sprawi, że studia będą twardym orzechem do zgryzienia. Nic bardziej mylnego – poprzez zaoferowanie możliwości studiowania w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym, uczelnie wychodzą naprzeciw potrzebom swoich studentów.

Jak pewnie wiesz, studia stacjonarne, tak zwane dzienne, wiążą się z obowiązkiem regularnego uczęszczanie na obowiązkowe zajęcia i wykłady, oferując w zamian szerokie wykształcenie przekazywane w sposób ciągły. Studia niestacjonarne będą odbywać się weekendowo w trakcie kilkugodzinnych zjazdów, stwarzających wyzwanie w postaci przyswojenia dużej dawki materiału w krótkim czasie. Jednak nauka w tym trybie umożliwi zdobycie doświadczenia zawodowego, bo jest nastawiona na zapewnienie studentom wolnego tygodnia.

 

Z dysfunkcjami w obrębie narządów ruchu zmaga się coraz więcej ludzi na świecie. Regularnie wykonywana rehabilitacja niejednokrotnie umożliwiła pacjentom względnie normalne funkcjonowania bez nieustannego odczuwania bólu. Dlatego tak ważne jest odpowiednie wykształcenie jak największej liczby przyszłych absolwentów studiów na kierunku Fizjoterapia.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku pracy oraz zainteresowanie samych przyszłych studentów podjęciem nauki na Fizjoterapii, kilka szczecińskich uczelni zagwarantowało możliwość podjęcia tych studiów.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku fizjoterapia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Czego się nauczysz na studiach

Odpowiadając sobie na pytanie, w jaką wiedzę i umiejętności uposażą cię studia na kierunku Fizjoterapia, warto rzucić okiem na listę przykładowych przedmiotów, z którymi jako student z pewnością będziesz miał do czynienia. Wśród nich znajdą się, między innymi:

 • Anatomia prawidłowa, funkcjonalna, rentgenowska
 • Podstawy etyki
 • Kliniczne podstawy fizjoterapii w ortopedii
 • Fizjoterapia kliniczna w dysfunkcjach narządów ruchu
 • Podstawy logopedii

Warto zdawać sobie sprawę, że nauka w dużej mierze będzie zależała od wyboru przedmiotów kierunkowych i specjalności, takich jak na przykład:

 • Rehabilitacja sportowa
 • Fizykoterapia
 • Fizjoterapia kobiet w ciąży i po porodzie
 • Telerehabilitacja

 

3. Dla kogo te studia

Zastanawiasz się, jak powinna wyglądać sylwetka wymarzonego kandydata na Fizjoterapię w Szczecinie? Ten akapit z pewnością rozwieje twoje największe wątpliwości. W każdym zawodzie związanym z pracą z ludźmi niezwykle ważna jest empatia – dlatego też jeśli kandydujesz na Fizjoterapię, powinieneś umieć dostrzec ją u siebie. Ponadto jeżeli nauka biologii i chemii zawsze szła ci dobrze, a wykonywanie całodziennych masaży pozwalających ludziom lepiej się poczuć to twoje marzenie, zdecydowanie powinieneś aplikować na opisywany kierunek studiów!

 

4. Wiedza i umiejętności

Nie ulega wątpliwości, że trudność wynikająca z niesienia na swoich barkach odpowiedzialności za ludzkie zdrowie i życie wymaga należytego przygotowania. W związku z tym jako przyszły kandydat na Fizjoterapię w Szczecinie powinieneś być świadomy tego, że spędzisz długie godziny na nauce medycznej teorii z zakresu ludzkiej anatomii i fizjologii, ze szczególnym uwzględnieniem działania wszystkich narządów ruchu, zaczerpniesz nieco podstawowej wiedzy z obszaru niemal wszystkich nauk medycznych, a ponadto skupisz się na konkretyzowaniu kompetencji w jednym wybranym obszarze.

W trakcie zajęć praktycznych, które będą najważniejsze w perspektywie przyszłej pracy, nauczysz się wykonywania masaży relaksacyjnych, leczniczych oraz rehabilitacyjnych, dopasowanych ogólną specyfiką do potrzeb danego pacjenta, jego wieku i aktywności fizycznej. Będziesz w stanie zapewnić profilaktyczną opiekę swoim pacjentom, a także skierować do lekarza określonej specjalności, jeżeli zaistnieje taka potrzeba.

Ile trwają studia na kierunku Fizjoterapia w Szczecinie

Ile trwają studia na kierunku Fizjoterapia w Szczecinie

Studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie trwają 5 lat (studia jednolite).

Studia medyczne na kierunku fizjoterapia w Szczecinie należą do kanonu studiów jednolitych magisterskich. Co to oznacza w praktyce? Jeżeli marzysz o rozpoczęciu kształcenia w obrębie tej dziedziny nauki, przystąpisz do cyklu kształcenia, który będzie trwał pięć lat. Po tym czasie uzyskasz tytuł magistra, a wraz z nim uprawnienia do rozpoczęcia pracy w zawodzie.

Jaka praca po studiach na kierunku Fizjoterapia w Szczecinie

Jaka praca po studiach na kierunku Fizjoterapia w Szczecinie

Perspektywy zawodowe, jakie oferuje ukończenie danego kierunku, to jeden z głównych powodów, dla których przyszli studenci decydują się na próbę zgłoszenia swojej kandydatury. W końcu każdy z nas chciałby żyć na wystarczającym poziomie materialnym dzięki wykonywaniu pracy zgodnej ze swoimi zainteresowaniami. Jako absolwent kierunków medycznych w Szczecinie, w tym także Fizjoterapii, możesz mieć pewność, że twoje życie zawodowe będzie obfitowało w sukcesy.

Oczywistym miejscem podjęcia pracy każdego fizjoterapeuty będą szpitale z oddziałami rehabilitacyjnymi. Jednak to niejedyna opcja – przyswojona w trakcie edukacji wiedza i umiejętności pozwolą ci na zatrudnienie w placówkach znacznie mniej popularnych, jak na przykład gabinety medycyny estetycznej. Współpraca wykwalifikowanej kadry medycznej oraz chirurga plastycznego potrafi zdziałać cuda, sprawiając, że pacjenci po zabiegach czują się jak nowonarodzeni.

Grupą społeczną najbardziej narażoną na wszelkiego rodzaju kontuzje i urazy są bez wątpienia sportowcy. Specjalnie stworzone dla ich potrzeb gabinety w sposób kompleksowy dbają o zapewnienie im odpowiednich warunków regeneracji i odpoczynku. Jako Fizjoterapeuta bez problemu znajdziesz zatrudnienie w jednym z nich.

Gabinety rehabilitacyjne to kolejne, oferowane przez ukończenie studiów medycznych w Szczecinie, miejsca podjęcia pracy. Jako Fizjoterapeuta zajmiesz się rehabilitacją osób posiadających nabyte oraz wrodzone uszkodzenia narządów ruchu, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, a na dodatek są źródłem dotkliwego bólu i wtórnych urazów.

Każdy Fizjoterapeuta będzie mógł ponadto otworzyć własny gabinet ściśle związany z tematyką odbytego kształcenia, a także spróbować swojego szczęścia w gabinetach odnowy biologicznej oraz SPA. Jak sam widzisz, ukończenie Fizjoterapii w Szczecinie generuje dość obszerny wachlarz możliwości, pozwalający na świadome wybranie najlepszej dla siebie drogi zawodowej.

Gdzie studiować na kierunku fizjoterapia w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek fizjoterapia w Szczecinie

 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej Wydział Zamiejscowy w Szczecinie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Fizjoterapia w Szczecinie

Wszystkie kierunki studiów w Szczecinie rządzą się własnymi prawami, jeśli chodzi o ustalone odgórnie procedury, którym sprostanie znacznie zwiększy szanse na dostanie się do grona studentów. Aby w sposób świadomy podejść do zgłoszenia swojej kandydatury, należy zawczasu dowiedzieć się nieco o ustaleniach obowiązujących wybrany przez siebie kierunek.

Studia medycznetakie jak między innymi Fizjoterapia, opierają swój dorobek naukowy na podstawowych założeniach nauk przyrodniczych, takich jak biologia, chemia i innych ich odmian, w związku z czym do podjęcia edukacji na tym kierunku wymagane jest udowodnienie swojej wiedzy przyrodniczej na maturze.

Zdobycie tytułu laureata lub finalisty jednego z przyrodniczych konkursów o zasięgu ogólnopolskim to kolejna alternatywa, zwiększająca twoje szanse na zostanie studentem Fizjoterapii. Ta najtrudniejsza z dróg doprowadzi cię wprost do początku przygody z tymi studiami.

 

Proces rekrutacji

Dobrze wszystkim znana elektroniczna rejestracja kandydatów to pierwszy krok, jaki należy wykonać, aby zapewnić sobie szansę na podjęcie Fizjoterapii. Ten nieskomplikowany proces zakłada poinformowanie uczelni o osiągniętych wynikach podczas zmagań z systemem edukacji, na drodze czego zostaną wyłonieni najbardziej kompetentni kandydaci.

 

Potrzebne dokumenty

Dokumentami, jakich dostarczenia życzą sobie uczelnie w Szczecinie, są takie same, niezależnie od tego, na jakie miejsce podjęcia edukacji ostatecznie się zdecydujesz. Zatem żeby nie zostać skreślonym z listy przyjętych na Fizjoterapię, powinieneś udać się na badania celem stwierdzenia twojego stanu zdrowia, niezbędnego do wykonywania zawodu. Wraz z zaświadczeniem lekarskim dostarczysz:

 • Fotografię do legitymacji
 • Świadectwo maturalne lub dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia
 • Kserokopię powyższych dokumentów
 • Dowód osobisty

 

STUDIA W SZCZECINIE - ważne informacje

kierunki studiów w Szczecinie

studia w Szczecinie

 

FIZJOTERAPIA - ważne informacje

fizjoterapia studia

studia medyczne w Szczecinie

studia medyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Fizjoterapia w Szczecinie

Młody wiek świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich nie sprzyja podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji, których skutki będą zauważalne w całym przyszłym życiu. Dlatego też niezdecydowanym co do wyboru kierunku swojego kształcenia z pewnością pomogą opinie starszych kolegów.

Michał, student pierwszego roku Fizjoterapii w Szczecinie, mówi:

„Wybrałem Fizjoterapię ze względu na moje zainteresowanie naukami medycznymi. Sztuka masażu jest fascynująca, nawet nie zdawałem sobie sprawy, ile może mieć zastosowań. Szczecin jako miejsce mojego życia zapewni mi bardzo dobrą przyszłość. Nie żałuję żadnego ze swoich wyborów.”

Kierunki medyczne w Szczecinie

Rozwiń

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

Komentarze (0)