Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Psychologia w Krakowie?

Komentarze (0)

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Psychologia w Krakowie?

Komentarze (0)
Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Psychologia w Krakowie?

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Psychologia w Krakowie?

Na studia w Krakowie można iść z co najmniej kilku powodów. Niektórzy idą na studia, aby rozwijać zainteresowania i pozyskać wiedzę na interesujący ich temat. Niektórzy idą na studia z myślą o przyszłej karierze zawodowej i pragną zdobyć wykształcenie stanowiące podstawę realizacji ich planów. Jeszcze inni pragną odwlec intensywność dorosłego życia i jeszcze przez kilka lat funkcjonować wedle wytyczonych przez uczelnię ram.

W przypadku studiów na kierunku Psychologia powinno mówić się o pewnym połączeniu, czyli chęci rozwijania pasji i zainteresowań z solidnym przygotowaniem do życia zawodowego.

A dlaczego akurat Kraków cieszy się tak dużą popularnością wśród kandydatów? To miasto to tradycje w kształceniu, a także bogate oferty dydaktyczne przedstawiane przez uczelnie publiczne i niepubliczne.

Komu studia psychologiczne przyniosą najwięcej satysfakcji?

Studia psychologiczne należą do wymagających, specyficznych, charakterystycznych. Zatem nie da się wybrać ich przez przypadek, drogą losowania, czy też z braku innych pomysłów. Pozyskiwana wiedza i umiejętności są na tyle szczególne, że bez świadomego wyboru i jasnego celu w procesie kształcenia nauka może sprawiać wiele trudności.

Studenci Psychologii to przede wszystkim osoby, które swoje studia traktują jako przedsionek życia zawodowego, przygotowanie do wykonywania obowiązków. Oprócz tego, powinny to być osoby posiadające konkretne cechy osobowości. Jakie? Między innymi otwartość na drugiego człowieka, empatię, zrozumienie. Powinny charakteryzować się umiejętnościami nawiązywania kontaktu, komunikacji, a także posiadać zmysł obserwacji. Wymienione cechy wyraźnie wskazują, iż studia psychologiczne nie są dla każdego.

Studia psychologiczne to studia nad drugim człowiekiem. To próba badania mechanizmów jego myślenia i badania. Bez ciekawości i zainteresowania tym, co „mamy w środku” studia będą tylko uczęszczaniem na zajęcia i niczym więcej.

Sylwetka studenta psychologii.

Student Psychologii to osoba ciekawa i zadająca pytania. To osoba starająca się zrozumieć i poznać mechanizmy pewnego myślenia, czy zachowania. To przede wszystkim osoba otwarta.

Co zrozumiałe, każdy student musi przygotować się na naukę. Ale studenci Psychologii muszą być przygotowani dodatkowo do tego, aby poszerzać swoje horyzonty nawet po zakończeniu studiów. Psychologia to nauka o człowieku, a zatem rozwijająca się, stawiająca nowe pytania i poszukująca nowych odpowiedzi.

Jak już wspomnieliśmy, studia psychologiczne w Krakowie wymagają pewnych cech. Wymagają szczerego zaangażowania, bez którego niemożliwym wydaje się zaliczanie egzaminów, a co dopiero zrozumienie i pomoc drugiemu człowiekowi.

Dlaczego maturzyści wybierają studia na kierunku Psychologia?

Psychologia w Krakowie od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród kandydatów. Z czego ta popularność wynika? Można wierzyć, że zainteresowanie studiami jest tak duże, gdyż dotyczą one nas samych.

Studia psychologiczne pozwalają rozwijać zainteresowania, szukać odpowiedzi na nurtujące pytania, zdobywać wiedzę ważną i niezwykle potrzebną.

Ponadto, przestrzeń zawodowa dla absolwentów otwiera się coraz szerzej. Niegdyś, za miejsce pracy wykształconego psychologa uznawano wyłącznie ośrodki, czy placówki pomocy psychologicznej. Dzisiaj jest zupełnie inaczej. Psychologia nie tylko przenika do innych dziedzin, ale staje się ich niezwykle istotnym elementem. Tymi dziedzinami są między innymi sport, medycyna, czy biznes. Dlatego absolwentów Psychologii można spotkać w drużynach sportowych, międzynarodowych korporacjach, agencjach public relations, a nawet agencjach marketingowych.

 

Sprawdź

Kierunki studiów w Krakowie

 

WSZYSTKO O KIERUNKU PSYCHOLOGIA - KRAKÓW

Komentarze (0)