Logistyka studia prywatne w Poznaniu - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Logistyka studia prywatne w Poznaniu - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)
Logistyka studia prywatne w Poznaniu - uczelnie niepubliczne

Logistyka studia prywatne w Poznaniu - uczelnie niepubliczne

Studia w Poznaniu na kierunku logistyka można podjąć na 3 uczelniach prywatnych - niepublicznych:

 

Studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach prywatnych są płatne.

 

1. Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Kierunek studiów Logistyka na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu realizowany jest w systemie dwustopniowym – są to 3,5-letnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera, a następnie 1,5 roczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne cena za pierwszy rok studiów 6000 zł)
  • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów 6000 zł)

 

Studia logistyczne na kierunku Logistyka, są doskonałym wyborem dla każdego kto myśli analitycznie i chciałby to wykorzystać w wykonywanej pracy. Studiując Logistykę masz do wyboru takie specjalności jak: logistyka i spedycja międzynarodowa, logistyka w małych i średnich przedsiębiorstwach, zarządzanie flotą i spedycją drogową oraz international forwarding.

Studiując Logistykę poznasz zasady i działanie transportu. W trakcie zajęć nauczysz się podstaw projektowania oraz zarządzania, dzięki czemu świetnie odnajdziesz się w zawodzie logistyka i pokrewnych. Dowiesz się również jakie aplikacje informatyczne, a także jakie mają zastosowanie w logistyce i magazynowaniu.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Logistyki na WSB to m.in. język obcy, podstawy logistyki, podstawy ekonomii, podstawy marketingu i badań marketingowych, podstawy zarządzania, matematyka, wprowadzenie do techniki, zarządzanie produkcją, ekologistyka, logistyka dystrybucji, podstawy finansów przedsiębiorstw, organizacja i ekonomika przedsiębiorstw oraz magazynowanie i zarzadzanie zapasami.

Absolwenci mogą szukać zatrudnienia jako logistyk, spedytor czy asystent handlowy w firmach logiczno-spedycyjnych, w przedsiębiorstwach produkcyjnych, usługowych lub w jednostkach sektora publicznego.

Dowiedz się więcej

 

2. Wyższa Szkoła Logistyki 

Kierunek studiów Logistyka na Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu realizowany jest w systemie dwustopniowym – są to 3,5-letnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera lub licencjata, a następnie 1,5 roczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (cena za pierwszy rok studiów 7100 zł)
  • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów 7100 zł)

 

Na Logistyce odnajdą się osoby zainteresowane przedmiotami ścisłymi takimi jak matematyka, sprzedażą, logistyką, spedycją. Są to studia dla osób myślących analitycznie i logicznie. Na Wyższej Szkole Logistyki możesz wybrać jedną z podanych specjalności: transport i spedycja, logistyka handlu i dystrybucji, inżynieria systemów logistycznych, oraz e-commerce i technologie mobilne w logistyce.

Wybierając studia Logistyczne poznasz różne dziedziny logistyki, gdzie jest wykorzystywana oraz narzędzia, które są niezwykle pomocne przy pracy w przedsiębiorstwach na stanowiskach logistyka. Poznasz także zagadnienia z zakresu ekologistyki, która jest niezwykle istotna patrząc z perspektywy obecnych zmian klimatu. W trakcie zajęć będziesz mieć okazję do nauki m.in. metod ekonometrycznych i statystycznych, a zdobyte umiejętności będziesz doskonalić w czasie praktyk. 

Przedmioty, z jakimi możesz się zmierzyć, studiując Logistykę: metody planowania i sterowania produkcją, lean management, eksploatacja i utrzymanie ruchu, intralogistyka i transport wewnętrzny, logistyka przedsiębiorstw dystrybucyjnych, strategie i struktury w handlu, systemy i sieci dystrybucji, oraz systemy informatyczne w handlu i dystrybucji.

Jako absolwent będziesz mógł podjąć prace m.in. w przedsiębiorstwach produkcyjnych lub usługowych, w przedsiębiorstwach energetycznych, technologiczno-konstrukcyjnych oraz centrach zaopatrzenia. Możesz także pracować jako logistyk lub spedytor.

Dowiedz się więcej

 

3. Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu

Kierunek studiów Logistyka na Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu realizowany jest w systemie dwustopniowym – są to 3-letnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie 2-letnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne
  • niestacjonarne

 

Studia na kierunku Logistyka w Poznaniu skierowane są dla osób dynamicznych, zadaniowych, zaradnych, komunikatywnych, potrafiących pracować w grupie i pod presją czasu, a także dla tych interesujących się przedmiotami ścisłymi. Posiadane predyspozycje oraz wiedza zdobyta w toku studiów pozwoli uzyskać wszechstronne wykształcenie w jednym z najbardziej rozwojowych zawodów na rynku pracy.

Kierunek studiów Logistyka ułatwi ci zrozumienie zjawisk zachodzących w biznesie, a mają one swoje podłoże w takich dziedzinach nauki jak ekonomia czy zarządzanie. W trakcie studiów dowiesz się jak prowadzić przedsiębiorstwa lub własną firmę. Umiejętności, które zdobędziesz w trakcie zajęc będziesz mógł zweryfikować oraz wyćwiczyć w czasie obowiązkowych praktyk.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Logistyki to m.in. ekonomika i organizacja transportu, logistyka dystrybucji, technika technologiczna, grafika inżynierska, logistyka, podstawy zarządzania oraz wprowadzenie do techniki.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie na stanowiskach operacyjnych w różnych działach przedsiębiorstw: zakupów, planowania, produkcji, magazynowania, dystrybucji, marketingu, sprzedaży, usług posprzedażowych, w firmach spedycyjnych, logistycznych, transportowych, w firmach doradczych, konsultingowych, w pionach logistyki przedsiębiorstw, w centrach logistycznych.

Dowiedz się więcej

Sprawdź

Studia logistyczne w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

WSZYSTKO O KIERUNKU LOGISTYKA - POZNAŃ

Komentarze (0)