Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia w Wrocławiu na kierunku mechanika i budowa maszyn można podjąć na 1 uczelni publicznej: Politechnice Wrocławskiej. Studia stacjonarne są bezpłatne.
Kierunek Mechanika i budowa maszyn odbywa się na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. Studia realizowane są w systemie dwustopniowym – są to trzyipółletnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera, a następnie półtoraroczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra inżyniera.
W rekrutacji 2024/2025 studia możesz podjąć w trybach:
Na kierunku studiów Mechanika i budowa maszyn we Wrocławiu odnajdą się osoby, które nie mają większych kłopotów z przedmiotami ścisłymi i nawet najtrudniejsze równania matematyczne nie stanowią dla nich przeszkody. Politechnika Wrocławska na studiach II stopnia oferuje swoim studentom specjalności takie jak: inżyniera materiałów konstrukcyjnych, konstrukcja i eksploatacja maszyn, procesy maszyny i systemy produkcyjne oraz automotive engineering, aby każdy ze studentów mógł kształcić się w kierunku swoich zainteresowań.
Studia techniczne na kierunku Mechanika i budowa maszyn są świetnym wyborem, dla każdego, kto chciałby rozwijać się w kierunku matematyki i fizyki oraz technologii. W czasie zajęć adepci dokładniej poznają, jak wygląda organizacja procesów produkcyjnych, co jest istotną wiedzą, ponieważ większość absolwentów tego kierunku znajduje zatrudnienie w szeroko pojętym przemyśle. Studenci poznają konstrukcję maszyn, a przy tym ich diagnostykę oraz jak właściwie je użytkować. Program studiów przewiduje także praktyki, podczas których studenci będą samodzielnie kontrolować kompleksy maszyn.
Przedmioty, z jakimi mogą zetknąć się studenci Mechaniki i budowy maszyn to m.in. wytrzymałość materiałów, techniki wspomagania prac inżynierskich, podstawy konstrukcji maszyn, język obcy oraz teoria mechanizmów i maszyn.
Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w różnych gałęziach przemysłu m.in. w metalurgicznym, lotniczym, chemicznym, samochodowym oraz spożywczym.
Sprawdź