Mechanika i budowa maszyn - Wrocław

Mechanika i budowa maszyn - Wrocław

Mechanika i budowa maszyn - Wrocław

Studia we Wrocławiu

Mechanika i budowa maszyn

Odkryj kierunek Mechanika i budowa maszyn we Wrocławiu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

25.07.2022

Mechanika i budowa maszyn studia Wrocław 2022 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn we Wrocławiu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w mieście Wrocławiu rozpocznie się 16 maja 2022 r. i potrwa do 13 września 2022 r. | Mechanika i budowa maszyn Wrocław - terminy rekrutacji >

Uczelnie

We Wrocławiu mechanikę i budowę maszyn możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Politechnice Wrocławskiej (PWR) w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

 

Opis kierunku

Osoby, które aplikują na kierunek mechanika i budowa maszyn nauczą się projektowania oraz eksploatacji urządzeń technicznych, maszyn i pojazdów. Ponadto dowiedzą się, w jaki sposób wykorzystać narzędzia i techniki projektowe w swojej codziennej praktyce zawodowej. Studenci rozwiną także zdolności z zakresu diagnostyki stanu technicznego urządzeń i maszyn.

 

Specjalności

Współczesne studia z mechaniki i budowy maszyn charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku mechanika i budowa maszyn we Wrocławiu: inżynieria materiałów konstrukcyjnych, konstrukcja i eksploatacja maszyn, procesy, maszyny i systemy produkcyjne.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia we Wrocławiu na kierunku mechanika i budowa maszyn w roku akademickim 2022/2023 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka, język obcy, język polski, matematyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Ceny

We Wrocławiu najwięcej kandydatów (ponad 600 osób) chciało studiować mechanikę i budowę maszyn w Politechnice Wrocławskiej.

Studia stacjonarne na kierunku mechanika i budowa maszyn w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić.

 

Praca po studiach

Po ukończeniu studiów można podjąć pracę w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Absolwenci znajdą zatrudnienie w jednostkach odbioru technicznego, jednostkach naukowo-badawczych, elektrowniach, elektrociepłowniach, firmach konstrukcyjnych oraz w firmach konsultingowych.

czytaj dalej wszystko o Mechanika i budowa maszyn - Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek mechanika i budowa maszyn

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Wrocławska

Mechanika i budowa maszyn stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Mechanika i budowa maszyn we Wrocławiu?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku mechanika i budowa maszyn najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • fizyka
 • język obcy
 • język polski
 • matematyka

 

Aby stać się studentem prestiżowego kierunku mechanika i budowa maszyn we Wrocławiu, musisz jak najlepiej przygotować się do rekrutacji, która jest wyjątkowo bezwzględna. Zainteresowanych jest wielu, jednak miejsca na listach osób przyjętych czekają jedynie na najlepszych. Aby zatem stać się jednym z nich, swoje przygotowania do egzaminu maturalnego rozpocznij już dziś.
Nie powinno być dla ciebie zdziwieniem, że większość przedmiotów, które wybierzesz, powinieneś zdawać na poziomie rozszerzonym. W kręgu twoich podstawowych zainteresowań powinny się znaleźć przedmioty takie jak: matematyka, fizyka, a także język obcy nowożytny. Ważne, abyś nie zwlekał z przygotowaniami – wtedy będziesz mieć znacznie większe szanse na rozpoczęcie kształcenia na wymarzonym kierunku.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Mechanika i budowa maszyn w mieście Wrocławiu

Jak wyglądają studia na kierunku mechanika i budowa maszyn we Wrocławiu?

1. Dla kogo ten kierunek

Wyobraź sobie, że budzisz się rano i nie możesz skorzystać z ekspresu do kawy, mleko trzymasz w piwnicy, a nie w lodówce, wiadomości o świecie docierają do ciebie z kilkutygodniowym opóźnieniem, a podróż do miasta odległego o kilkadziesiąt kilometrów trwa cały dzień. Dziś taka historia może mrozić co najwyżej krew w żyłach, jednak na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak istotną rolę w naszym życiu odgrywa nieustający rozwój. Otaczają nas maszyny – niezależnie od tego, czy wykładamy towar na kasę w sklepie, czy siedzimy właśnie na fotelu dentystycznym.
Studia inżynierskie na kierunku mechanika i budowa maszyn zarezerwowane są jedynie dla najbardziej ambitnych absolwentów. Osoby, które decydują się na rozpoczęcie studiów na tym kierunku, muszą mieć przede wszystkim umysły ścisłe. Jednak inżynierowie, zajmujący się projektowaniem i budowaniem maszyn to niejednokrotnie finezyjni konstruktorzy. Zatem jeżeli chciałbyś rozpocząć przygodę z tym wyjątkowo trudnym, ale i fascynującym kierunkiem, to musisz pamiętać, że szeroka wiedza z dziedzin takich jak matematyka i fizyka będą na początku niezbędne.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

3. Program kształcenia i gdzie studiować

Studia we Wrocławiu na kierunku mechanika i budowa maszyn związane są z bardzo dużym prestiżem. Dlatego osoby, które poważnie myślą o rozpoczęciu kształcenia na tym kierunku, mają do wyboru tylko jeden ośrodek akademicki. Jak zapewne się domyślasz, jest nim Politechnika Wrocławska, która kształci jednych z najlepszych inżynierów w kraju. Zanim zdecydujesz się na poważnie na te trudne studia inżynieryjne, zastanów się, czy podołasz przedmiotom, które znajdują się w siatce kształcenia.
Program nauczania na kierunku mechanika i budowa maszyn opiera się przede wszystkim na dokładnym zgłębieniu zagadnień z zakresu matematyki i fizyki. To dwie najważniejsze dyscypliny naukowe, które stanowią podwaliny dla dalszego kształcenia inżynieryjnego. Studentów tego kierunku czeka bardzo intensywny czas nauki, której efektem będzie umiejętność projektowania i konstruowania elementów oraz całych kompleksów maszyn oraz mechanizmów.


4. Praca po studiach

Oczywiste jest to, że absolwenci studiów politechnicznych nie powinni mieć problemu ze znalezieniem stabilnego zatrudnienia, które w pełni będzie odpowiadać ich kwalifikacjom. Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn dają wiele interesujących dróg zawodowego rozwoju. Jako absolwent tego kierunku możesz pracować w praktycznie każdej gałęzi gospodarczej, w której wykorzystywane są różnego rodzaju maszyny, służące przykładowo do usprawniania przemysłu.
Zatem może być to przykładowo przemysł metalurgiczny, samochodowy, lotniczy, chemiczny, czy spożywczy. W swojej pracy zawodowej możesz zajmować różnorodne stanowiska, związane nie tylko z projektowaniem i konstruowaniem mechanizmów i maszyn, lecz także zakres twoich obowiązków może zajmować programowanie, jak i diagnostykę mechanizmów już istniejących.

Studia inżynierskie we Wrocławiu na kierunku mechanika i budowa maszyn możesz rozpocząć przede wszystkim w trybie stacjonarnym, wynika to przede wszystkim ze specyfiki kształcenia na tym kierunku. Trzeba napisać otwarcie, że ten kierunek nie należy do najłatwiejszych, na studentów czeka bardzo wiele zajęć, projektów, wykładów teoretycznych. Cały cykl kształcenia jest możliwy do zrealizowania jedynie na studiach stacjonarnych. Program studiów zaocznych nie pomieściłyby tych wszystkich zagadnień, a w praktyce przekładałoby się to na znacznie zmniejszoną jakość wykształcenia przyszłych inżynierów.

 

5. Program studiów i przedmioty

Wszystkie osoby, które myślą poważnie o rozpoczęciu studiów na tym kierunku, powinny, chociaż nieznacznie zapoznać się z propozycjami przedmiotów, jakie czekają na studentów. Jeżeli matematyka i fizyka nigdy nie były twoją mocną stroną, to lepiej zastanów się nad innymi możliwościami kształcenia wyższego. Na tym kierunku bowiem to te dwie rozległe dyscypliny ścisłe stanowić będą podstawę dla dalszego kształcenia i mogą spędzać sen z powiek niejednego studenta. Oprócz tego, wybierając studia na kierunku mechanika i budowa maszyn, musisz być przygotowany, że będziesz uczęszczać na przedmioty takie jak:

 • teoria mechanizmów i maszyn;
 • podstawy konstrukcji maszyn;
 • techniki wspomagania prac inżynierskich;
 • wytrzymałość materiałów;
 • czy materiały wykorzystywane w budowie maszyn i mechanizmów.

 

Te przykładowe przedmioty stanowią oczywiście moduł kształcenia ogólnego, z którymi zapoznawać się będą wszyscy studenci Politechniki Wrocławskiej. To zagadnienia niezbędne i bez ich dokładnej znajomości nie byłoby możliwe pozyskiwanie wiedzy specjalizacyjnej, równie ważnej w przypadku tego kierunku. Studenci swoje zdolności kierunkowe mogą rozwijać w zależności od własnych zainteresowań i predyspozycji. Czekają na nich specjalizacje, które odnoszą się do:

 • maszyn hydraulicznych;
 • diagnostyki maszyn i urządzeń;
 • eksploatacji mechanizmów;
 • organizacji procesów produkcyjnych.

 

Zatem sam widzisz, jak bardzo rozległa jest wiedza absolwentów studiów na kierunku mechanika i budowa maszyn. To ona powinna stanowić podstawowy wyznacznik każdej podejmowanej decyzji w ramach aktywności zawodowej przyszłych inżynierów. Jednak to przede wszystkim umiejętności świadczyć będą o ich wysokim profesjonalizmie. Każdy inżynier powinien mieć dodatkowo świadomość, jak bardzo odpowiedzialny zawód pełni, ponieważ jego projekty i konstrukcje nie stanowią teorii, lecz wypełniają codzienność każdego człowieka, żyjącego w XX wieku.

Ile trwają studia na kierunku mechanika i budowa maszyn we Wrocławiu?

Ile trwają studia na kierunku mechanika i budowa maszyn we Wrocławiu?

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn dzielą się na dwa komplementarne cykle kształcenia. Pierwszy z nich obejmuje studia pierwszego stopnia. Na politechnice trwają one siedem lub osiem semestrów. Studenci otrzymują wtedy podstawowe wykształcenie, które pozwala na rozpoczęcie pierwszych aktywności zawodowych, jednak warto pamiętać o tym, że po studiach pierwszego stopnia nie można jeszcze w pełni rozwinąć swojej kariery zawodowej. Studenci na zakończenie tego cyklu otrzymują dyplom inżyniera.

Aby zadbać o kompletność zdobytej wiedzy, warto rozpocząć studia drugiego stopnia. One trwają z kolei trzy lub cztery semestry. Studenci nieustannie rozwijają swoje inżynierskie kwalifikacje, biorą udział w wielu fascynujących projektach badawczych i przygotowują do obrony jeden z ważniejszych prac dyplomowych – pracy magisterskiej. Studenci, którzy ukończyli naukę na drugim stopniu kształcenia, mogą swobodnie rozwijać swoją karierę zawodową, ponieważ będą oni prawdziwymi specjalistami na współczesnym rynku pracy.

Mechanika i budowa maszyn w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier
Jaka praca po studiach na kierunku mechanika i budowa maszyn we Wrocławiu?

Jaka praca po studiach na kierunku mechanika i budowa maszyn we Wrocławiu?

Nie od dziś wiadomo, że osoby, które wybierają studia na politechnice, nie powinny mieć żadnego problemu ze znalezieniem stabilnego i interesującego zatrudnienia. Inżynierowie stanowią obecnie jedną z tych grup zawodowych, która najlepiej odnajduje się na aktualnym rynku pracy. Jednak warto wziąć pod uwagę, że powinna być to jedyna motywacja, która towarzyszy kształceniu na tym kierunku. Studentom mechaniki i budowy maszyn powinno towarzyszyć przede wszystkim zaangażowanie, które uchroni przed wypaleniem zawodowym.
Inżynierowie, kończący studia we Wrocławiu, odnajdą się właściwie w każdej gałęzi przemysłu:

 • metalurgicznym;
 • medycznym;
 • lotniczym;
 • samochodowym;
 • chemicznym,
 • czy nawet spożywczym.

 

Możliwości zatrudnienia jest naprawdę bardzo wiele. Wszystko zależy właściwie od indywidualnych zainteresowań i predyspozycji osoby, która kończy studia na kierunku mechanika i budowa maszyn. Nieustający rozwój cywilizacyjny sprawia, że wciąż powstają projekty nowych maszyn, które znacznie ułatwiają i usprawniają egzystencję każdego człowieka.

Inżynierowie mogą pracować na stanowiskach projektantów, konstruktorów, programistów, czy diagnostów, którzy sprawują pieczę nad samodzielnymi mechanizmami lub nad całymi kompleksami maszyn. Znajdą oni satysfakcjonujące zatrudnienie w różnego rodzaju biurach projektowych i konstrukcyjnych, instytucjach nadzorczych oraz ośrodkach badawczo-rozwojowych. Warto także wspomnieć o tym, że program kształcenia na studiach na kierunku mechanika i budowa maszyn uwzględnia bardzo wyraźne kształcenie kompetencji językowych. Oznacza to, że kariera inżynierów będzie mogła także przebiegać na arenie międzynarodowej, co będzie miało przede wszystkim przełożenie na poziom zarobków.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Mechanika i budowa maszyn? 

Absolwenci kierunku studiów Mechanika i budowa maszyn najczęściej znajdują zatrudnienie w różnych dziedzinach przemysłu. Najczęściej wybieranymi zawodami są np. diagnosta, konstruktor, programista oraz inżynier produkcji. Czym się zajmują na co dzień i ile wynoszą ich miesięczne zarobki? 
 
Diagnosta 
Do jego głównych obowiązków należy obsługiwanie urządzeń wykorzystywanych do diagnostyki oraz obsługa stanu technicznego maszyn wykorzystywanych na produkcji. Mediana zarobków wynosi około 4060 zł brutto
 
Konstruktor
Zajmuje się tworzeniem i realizowaniem oraz i modeli konstrukcyjnych, a następnie nadzoruje wykonywanie prototypów i testów, które są nad nimi wykonywane. Odpowiada również za przygotowywanie dokumentacji. Mediana zarobków konstruktora wynosi około 5990 zł brutto.  
 
Programista 
Głównym zajęciem programisty jest wsparcie techniczne oraz tworzenie i instalowanie oprogramowania. Zajmuje się także tworzeniem systemów i razem z analitykami wdraża nowe systemy aplikacyjne oraz oprogramowania. Mediana zarobków programisty to około 7780 zł brutto miesięcznie.
 
Inżynier produkcji
Odpowiada za nadzorowanie procesu produkcji oraz jej pracowników. Inżynier produkcji dodatkowo wypełnia i przechowuje dokumentację, a także nadzoruje działania, które mają na celu ulepszenie procesu produkcji lub wprowadzenie nowego wyrobu. Mediana zarobków wynosi około 6620 zł brutto miesięcznie. 
Źródło: wynagrodzenia.pl (sierpień 2021)
 
Musisz pamiętać, że są to orientacyjne zarobki i mogą się różnić między sobą, na co ma wpływ wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami zależą m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, wielkości firmy, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między województwami, a nawet miastami. 

 

Gdzie studiować na kierunku mechanika i budowa maszyn we Wrocławiu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Wrocławskiej.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku mechanika i budowa maszyn, w roku akademickim 2022/2023, Politechnika Wrocławska oferuje 300 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na PWr.

 

Uczelnie na których można studiować kierunek mechanika i budowa maszyn we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

 

 

Limity miejsc

Uczelnie przyjmują kandydatów na podstawie listy rankingowej, utworzonej w wyniku postępowania kwalifikacyjnego – liczba miejsc na poszczególne kierunki studiów jest ograniczona, dlatego na studia dostają się te osoby, które zdobyły odpowiednią liczbę punktów.

Limity miejsc na kierunku mechanika i budowa maszyn we Wrocławiu:

 • Politechnika Wrocławska: 300

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia

Osoby, które uczą się stacjonarnie w uczelni publicznej, nie muszą płacić za możliwość studiowania. Nie dotyczy to jednak studentów niestacjonarnych uczelni publicznej oraz studentów prywatnych szkół wyższych – taka nauka wymaga wniesienia określonej opłaty.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Wyniki rekrutacji publikowane są przez uczelnie w indywidualnie ustalonym przez nie terminie – kandydaci informację o zakwalifikowaniu lub niezakwalifikowaniu się na wybrane kierunki studiów otrzymują poprzez system IRK lub ERK. Dzięki temu mogą oni poznać nie tylko decyzję wybranej szkoły wyższej, ale również liczbę punktów, które zdobyli oni podczas postępowania kwalifikacyjnego, a także miejsce, które zajmują na liście rankingowej.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

 • Politechnika Wrocławska – 11.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Osoby, które dostały się na wybrane kierunki studiów, powinny dostarczyć dokumenty rekrutacyjne w określonym przez uczelnię terminie. Można tego dokonać zazwyczaj osobiście, doręczając komplet bezpośrednio do siedziby szkoły wyższej. Czasem niektóre uczelnie umożliwiają kandydatom przesłanie dokumentów za pośrednictwem poczty elektronicznej lub tradycyjnej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Zakwalifikowani kandydaci mogą składać dokumenty rekrutacyjne przez kilka dni od ogłoszenia wyników rekrutacji – pliki należy dostarczyć w wyznaczonym przez uczelnię terminie, w przeciwnym wypadku kandydat może zostać skreślony z listy osób, które dostały się na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

 • Politechnika Wrocławska – od 12.07.2022 do 16.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

 

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek mechanika i budowa maszyn:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Wrocławska (Wydział Mechaniczny) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek mechanika i budowa maszyn we Wrocławiu?

Inżynierskie kierunki studiów we Wrocławiu przyciągają co roku bardzo dużo osób chętnych. Trzeba napisać wprost, że ma na to wpływ wizja bardzo stabilnego i dobrze płatnego zatrudnienia w przyszłości. Jednak mają szansę jedynie najlepsi i właśnie takie osoby dostają się na kierunki inżynieryjne. Zatem dotyczy to także kształcenia na kierunku mechanika i budowa maszyn. Aby stać się studentem wrocławskiej politechniki już na poziomie rekrutacji musisz zaprezentować jak najlepszą kandydaturę. Nim przystąpisz do przygotowań maturalnych, zastanów się, czy studia we Wrocławiu na tym kierunku są w ogóle dla ciebie stworzone:

 • Czy nauka matematyki i fizyki nigdy nie stanowiła dla ciebie problemu?
 • Czy interesujesz się nowinkami ze świata nauki i techniki?
 • Czy cechuje cię analityczne i bardzo przenikliwe myślenie?

 

Proces rekrutacji i przedmioty

Jeżeli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to możesz poważnie pomyśleć o złożeniu swojej aplikacji. Jednak by miało to jakikolwiek sens, musisz otrzymać na maturze jak najlepsze wyniki. Przygotuj się z przedmiotów takich jak: matematyka, fizyka oraz język obcy nowożytni. Pamiętaj także o tym, by zdawać je na poziomie rozszerzonym, ponieważ są one wtedy punktowane dużo wyżej. Nie zapominaj także o tym, że twoje dobre przygotowanie do matury, to przede wszystkim inwestycja na przyszłość, która pomoże ci podczas dalszych etapów nauki.
Być może jesteś wybitnym umysłem ścisłym. Jeśli tak jest i nie ograniczasz swojej wiedzy do niezbędnego minimum to zastanów się nad wzięciem udziału w olimpiadzie przedmiotowej. To propozycja jedynie dla najlepszych i najbardziej zdeterminowanych. Jednak jeżeli staniesz się laureatem lub finalistą takiej olimpiady, to otrzymasz gwarantowane miejsce na liście osób przyjętych. W przypadku studiów na kierunku mechanika i budowa maszyn rozważ:

 • Olimpiadę Matematyczną;
 • Olimpiadę Fizyczną;
 • Olimpiadę Wiedzy Technicznej i Wynalazczości itd.

 

Pamiętaj także o terminowym uiszczeniu wszystkich opłat rekrutacyjnych. Gdy już znajdziesz na wymarzonym kierunku studiów, będziesz musiał także dostarczyć do dziekanatu podstawowy komplet dokumentów takich jak: zdjęcia do legitymacji, skany dowodu oraz świadectwo maturalne.

 

STUDIA WE WROCŁAWIU - ważne informacje

kierunki studiów we Wrocławiu

studia we Wrocławiu

 

MECHANIKA I BUDOWA MASZYN - ważne informacje

mechanika i budowa maszyn studia

studia inżynierskie i techniczne we Wrocławiu

studia inzynierskie i techniczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku mechanika i budowa maszyn we Wrocławiu?

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn nie należą do najłatwiejszych, jednak rekompensata wszystkich trudów nauki związana jest z otrzymaniem prestiżowego zatrudnienia.

Daniel, student trzeciego roku, mówi:

Studia na tym kierunku były według mnie bardzo dobrym wyborem, mimo że każdy musi być gotowy na naprawdę intensywną naukę. Zaniedbanie jednego przedmiotu przełoży się także na inne. Jednak jeżeli komuś naprawdę zależy, nie będzie miał żadnych problemów. Dodatkowym atutem tych studiów jest nieustanne uczestniczenie w różnego rodzaju projektach badawczych, które rozwijają wszystkie niezbędne umiejętności, wykorzystywane w przyszłej pracy inżyniera.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Mechanika i budowa maszyn Wrocław studia i stopnia

Mechanika i budowa maszyn Wrocław studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Mechanika i budowa maszyn Wrocław studia stacjonarne

Mechanika i budowa maszyn Wrocław studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Mieście wrocławiu

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w mieście Wrocławiu

POKAŻ WSZYSTKIE

Kierunki inżynierskie i techniczne w mieście Wrocławiu

architektura
mechatronika
Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia