Fizjoterapia studia w Wrocławiu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Fizjoterapia studia w Wrocławiu - uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Fizjoterapia studia w Wrocławiu - uczelnie publiczne

Studia w Wrocławiu na kierunku fizjoterapia można podjąć na 2 uczelniach publicznych: Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich, Akademii Wychowania Fizycznego. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei cena za studia niestacjonarne wynosi od 10000 zł do 7000 zł za pierwszy rok studiów.

 

Fizjoterapia studia - uczelnie publiczne (państwowe) we Wrocławiu  
  • Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
  • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

 

1. Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Kierunek studiów Fizjoterapia odbywa się na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Studia odbywają się w systemie jednostopniowym – są to jednolite studia magisterskie, które trwają pięć lat.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (studia bezpłatne, limit miejsc 100 osób)
  • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów 10000 zł)

 

Studia medyczne na kierunku Fizjoterapia przeznaczone są dla osób, które czują powołanie i potrzebę pomagania chorym, są cierpliwe, a przedmioty takie jak: biologia i chemia nie sprawiają im trudności. Cierpliwość i wyrozumiałość są tutaj niezwykle istotne, ponieważ praca z osobami chorymi bywa trudna.

Studia na kierunku Fizjoterapia są świetnym wyborem dla tych osób, które w przyszłości chciałyby podjąć pracę fizjoterapeuty np. w ośrodkach rehabilitacyjnych lub w hospicjach. W czasie zajęć studenci zdobędą niezbędną wiedzę m.in. z mianownictwa anatomicznego i funkcjonowania poszczególnych układów np. ruchu. Podczas ćwiczeń i praktyk adepci dowiedzą się jak poprawić sprawność oraz zdolność wysiłkową swoich pacjentów. Po ukończeniu pięcioletnich studiów absolwenci mogą podejść do egzaminu zawodowego, którego zdanie umożliwi im wykonywanie zawodu fizjoterapeuty.

Przedmioty, z jakimi studenci Fizjoterapii będą musieli się zmierzyć to m.in. biochemia, biofizyka, anatomia, język obcy, fizykoterapia, masaż, kinezyterapia, a także zaopatrzenie ortopedyczne.

Absolwenci Fizjoterapii mogą znaleźć zatrudnienie jako fizjoterapeuci, menedżerowie, specjaliści do spraw promocji zdrowia, a także doradcy zawodowi. Istnieje możliwość otworzenia także własnej praktyki.

Dowiedz się więcej

 

2. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Kierunek studiów Fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbywa się na Wydziale Fizjoterapii. Studia realizowane są w systemie jednostopniowym – są to pięcioletnie studia magisterskie.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:

  • stacjonarne (studia bezpłatne)
  • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów 9240 zł)

 

Na Fizjoterapii odnajdą się osoby, które lubią pracę z ludźmi oraz są empatyczne i cierpliwe. Są to bardzo ważne cechy, ponieważ praca fizjoterapeuty opiera się głównie na pracy z osobami chorymi lub z dysfunkcjami, których stan psychiczny w wyniku choroby mógł ulec pogorszeniu.

Studia na kierunku Fizjoterapia we Wrocławiu będą doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą poznać szczegółową budowę anatomiczną człowieka i wady, jakie mogą powstać w wyniku nieprawidłowości. W czasie studiów adepci dowiedzą się jak pracować z osobą chorą i poznają metody rehabilitacji – dzieci i dorosłych. Podczas zajęć studenci dowiedzą się także jak pracować i komunikować się z pacjentem i jego bliskimi. Program zajęć przewiduje praktyki w szpitalach i klinikach, gdzie przyszli fizjoterapeuci mogą sprawdzić swoje umiejętności podczas bezpośredniego kontaktu z pacjentami.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Fizjoterapii to m.in. fizjoterapia ogólna, genetyka, język obcy, masaż, biochemia, pierwsza pomoc przedmedyczna oraz komunikacja.

Absolwenci po zdaniu egzaminu zawodowego mogą podjąć pracę m.in. w szpitalach, poradniach specjalistycznych, hospicjach, klubach sportowych i przychodniach sportowo-lekarskich oraz uzdrowiskach i sanatoriach.

Dowiedz się więcej

Sprawdź

Kierunki studiów we Wrocławiu

​Studia medyczne we Wrocławiu

WSZYSTKO O KIERUNKU FIZJOTERAPIA - WROCŁAW

Komentarze (0)