Kosmetologia studia prywatne w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie niepubliczne

Kosmetologia - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Kosmetologia studia prywatne w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) - uczelnie niepubliczne

Studia w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) na kierunku kosmetologia można podjąć na 2 uczelniach prywatnych - niepublicznych:

  • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
  • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

Studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach prywatnych są płatne.

 

1. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Kosmetologia będąca ofertą Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku realizowana jest w systemie jednostopniowym – są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 4300 zł)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 4300 zł)

 

Kosmetologia jest kierunkiem studiów przeznaczonym dla osób, które interesują się nowoczesnymi zabiegami kosmetycznymi oraz wizażem. Dodatkowym atutem kandydata na ten kierunek będzie łatwość w przyswajaniu wiedzy z takich przedmiotów jak biologia czy chemia, ponieważ stanowią one podstawę dla tego kierunku.

Jeśli zdecydujesz się na studiowanie Kosmetologii na Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, zdobędziesz wiedzę z zakresu budowy ludzkiego organizmu, procesów starzenia oraz substancji kosmetycznych i ich wpływu na skórę. W czasie zajęć nauczysz się analizować składy kosmetyków oraz poznasz działania poszczególnych substancji, dzięki czemu będziesz mógł samodzielnie tworzyć skuteczne i co najważniejsze bezpieczne preparaty o właściwych stężeniach dopasowanych indywidualnie do pacjenta.

W trakcie studiów studenci muszą zmierzyć się z wieloma przedmiotami niektóre z nich to np. receptura kosmetyczna, biochemia, fizykoterapia i masaż, farmakologia oraz dermatologia. Program studiów przewiduje również naukę języka obcego na poziomie B2 ze słownictwem specjalistycznym.

Po ukończeniu studiów absolwenci mogą kontynuować naukę na studiach podyplomowych lub dodatkowych kursach, a także mogą podjąć swoje pierwsze zatrudnienie w zawodzie. Mogą oni pracować na takich stanowiskach jak m.in. kosmetolog, doradca konsumenta lub konsultant.

Dowiedz się więcej

 

2. Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

Kierunek studiów Kosmetologia oferowany przez Wyższą Szkołę Zdrowia w Gdańsku realizowany jest w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia licencjackie, a następnie dwuletnie studia magisterskie.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym
  • niestacjonarnym

 

Kosmetologia zalicza się do kierunków studiów o interdyscyplinarnym charakterze, ze względu na łączenie wiedzy z zakresu chemii, biologii, a także biznesu, dlatego odnajdą się na niej osoby, które nie mają problemu z przedmiotami ścisłymi. Kosmetologia jest również skierowana do osób, które są zainteresowane medycyną estetyczną, zabiegami mającymi na celu poprawę kondycji skóry oraz wizażem.

Studiując Kosmetologię, zdobędziesz zaawansowaną wiedze na temat preparatów wykorzystywanych w kosmetologii, a także zabiegów i wykorzystywanych przy nich urządzeń, na których będziesz mieć okazję pracować podczas zajęć praktycznych. W trakcie ćwiczeń będziesz wykonywać makijaże różnymi technikami, które będziesz mógł wykorzystać w zależności od okazji na jaką wykonujesz makijaż. Będziesz brać także udział w wielu wykładach dotyczących wizażu. Program studiów obejmuje również zajęcia, które mają przygotować cię do poprowadzenia własnego biznesu – będą one obejmowały marketing i podstawy prawa. Jako absolwent będziesz świetnie przygotowany do pracy np. w gabinetach kosmetycznych

Przedmioty, jakie czekają na studentów Kosmetologii w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku to m.in. dermatologia, mikrobiologia, fizjologia, farmakologia, język obcy oraz wizaż. Poza zajęciami praktycznymi, na studentów czekają także obowiązkowe praktyki zawodowe, które studenci są zobowiązani odbyć w wybranej przez siebie placówce.

Po ukończeniu studiów absolwenci mogą szukać zatrudnienia m.in. w salonach odnowy biologicznej, centrach SPA, laboratoriach, gabinetach kosmetycznych, sanatoriach oraz uzdrowiskach. Absolwenci są również świetnie przygotowani do otworzenia własnej działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej

 

WSZYSTKO O KIERUNKU KOSMETOLOGIA - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)