Elektronika i telekomunikacja w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Elektronika i telekomunikacja w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Elektronika i telekomunikacja w Warszawie – uczelnie publiczne

Studia w Warszawie na kierunku elektronika i telekomunikacja można podjąć na 2 uczelniach publicznych:

Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei studia niestacjonarne są płatne.

 

1. Politechnika Warszawska (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych)

Studia na kierunku Elektronika i telekomunikacja oferowane przez Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej realizowane są w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyipółletnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera, a następnie są to półtoraroczne studia II stopnia, które kończą się tytułem magistra inżyniera.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne)
  • niestacjonarnym

Kierunek studiów Elektronika i telekomunikacja przeznaczony jest dla osób, które interesują się zagadnieniami z zakresu elektroniki oraz telekomunikacji. Co najważniejsze jest to kierunek studiów skierowany do osób, które nie mają problemów z przedmiotami ścisłymi, ponieważ to właśnie na nich opiera się ten kierunek studiów. W ofercie Politechniki Warszawskiej możemy znaleźć kilka specjalności, dzięki którym studenci mogą rozwijać się w interesującej ich dziedzinie i przygotowywać się do przyszłej pracy, są to m.in.:

  • inżynieria systemów bezpieczeństwa,
  • systemy cyfrowe,
  • systemy informacyjno-pomiarowe,
  • systemy teledetekcyjne,
  • systemy teleinformatyczne,
  • systemy telekomunikacyjne,
  • urządzenia i systemy elektroniczne.

Decydując się na kierunek studiów Elektronika i telekomunikacja, poza wiedzą z przedmiotów ścisłych takich jak matematyka, fizyka czy informatyka, będziesz rozwijać się w kierunku wybranej przez siebie specjalności. W trakcie studiów poznasz m.in., jak działają sieci oraz jak je samodzielnie tworzyć i co ważne, jak je ulepszać. 

Przedmioty, jakie możemy znaleźć w ofercie Elektroniki i telekomunikacji to m.in. matematyka i analiza, fizyka, teoria obwodów, język obcy, teoria pola elektromagnetycznego, a także algorytmy. Dodatkowo w programie możemy znaleźć lektorat z wybranego języka obcego oraz godziny przeznaczone na zrealizowanie praktyk zawodowych w wybranej przez studenta placówce lub instytucji.

Absolwenci kierunku studiów Elektronika i telekomunikacja mogą podjąć zatrudnienie m.in. w różnych sektorach przemysłu, instytucjach badawczych, firmach konsultingowych, przedsiębiorstwach telekomunikacyjnych, a także np. w bankowości.

Dowiedz się więcej

 

2. Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie (Wydział Elektroniki)

Kierunek Elektronika i telekomunikacja będący propozycją Wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie jest realizowany w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyipółletnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera, a następnie są to półtoraroczne studia II stopnia, które kończą się tytułem magistra inżyniera.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne)
  • niestacjonarnym

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z elektroniki, a także chciałbyś zgłębić wiedzę z zakresu sposobów przetwarzania danych, to kierunek studiów Elektronika i telekomunikacja może być dla ciebie ciekawą propozycją. Dodatkowym atutem każdego z kandydatów będą umiejętności w zakresie przedmiotów ścisłych, ponieważ to właśnie na nich opiera się ten kierunek studiów. W ofercie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie możemy znaleźć kilka specjalności, które dostosowane są do zainteresowań studentów, a także wymagań obecnego rynku pracy, są to m.in.:  

  • inżynieria systemów bezpieczeństwa,
  • systemy cyfrowe,
  • systemy informacyjno-pomiarowe,
  • systemy teledetekcyjne,
  • systemy teleinformatyczne,
  • systemy telekomunikacyjne,
  • urządzenia i systemy elektroniczne.

Decydując się na kierunek studiów Elektronika i telekomunikacja, będziesz mógł rozwijać się w kierunku zagadnień związanych ze współczesnymi rozwiązaniami telekomunikacyjnymi, a także poznasz systemy elektroniczne wykorzystywane w wielu dziedzinach życia. Wiedzę teoretyczną, jaką zdobędziesz, będziesz mieć szansę wykorzystać w czasie zajęć praktycznych.

Program studiów na kierunku Elektronika i telekomunikacja opiera się na dwóch blokach przedmiotów: ogólnych i specjalnościowych. W bloku ogólnym możemy znaleźć przedmioty takie jak m.in. matematyka, fizyka, analiza danych, teoria obwodów, systemy cyfrowe oraz wybrany język obcy ze słownictwem specjalistycznym na poziomie B2. Przedmioty specjalnościowe trudno jednoznacznie określić ze względu na to, że różnią się one między sobą w zależności od wybranej specjalności. Dodatkowo niezależnie od specjalności, każdy ze studentów jest zobowiązany do zaliczenia obowiązkowych praktyk zawodowych.

Po ukończeniu studiów absolwenci na kierunku studiów Elektronika i telekomunikacja mogą podjąć zatrudnienie m.in. w firmach instalujących urządzenia elektroniczne, firmach świadczących usługi telekomunikacyjne, w firmach produkujących systemy teleinformatyczne, w placówkach naukowych oraz w bankowości.

Dowiedz się więcej

WSZYSTKO O KIERUNKU ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA - WARSZAWA

Komentarze (0)