Jak szybko awansować w nowej pracy

Jak szybko awansować w nowej pracy

18.06.2021

Jak szybko awansować w nowej pracy

 

Wykorzystaj poniższe wskazówki, aby ugruntować swoją pozycję w firmie. Gdy nadejdzie czas awansów, będziesz pierwszym, który będzie mógł wystąpić z szeregu. Ekspert portalu monsterpolska.pl doradza, co zrobić, by wymarzony awans przyszedł do nas szybciej.

Radość z nowej pracy może ustąpić frustracji, jeśli na lata utkniesz na początkowym stanowisku.  Z drugiej strony, nic tak nie motywuje do dalszych wysiłków jak szybki awans w nowej firmie. Wybór jest oczywisty, ale jak tego dokonać?

Pamiętaj, co lubi szef

Jeśli przełożony lubi z Tobą przebywać, będzie Cię trzymał blisko także w przyszłości. Wsłuchuj się w to co mówi i wychwytuj, jakie ma zainteresowania. Może powiedzieć, że chciałby się wybrać się na mecz Legii w najbliższy weekend. Mało rozgarnięty pracownik odpowie, że nie znosi tej drużyny. Ty powinieneś raczej odpowiedzieć: "ja też, choć nie zdążyłem jeszcze kupić biletów" – zauważa Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.

Angażuj się maksymalnie w najbardziej obiecujące projekty

Jeśli angażujesz się we wszystko, wychodzisz na desperata. Mówienia zawsze "tak" osłabia Twój wizerunek. Jednak gdy mówisz "nie", możesz nadszarpnąć swoją reputację gracza zespołowego. Gdzie jest złoty środek?

Określ, które projekty są najbardziej obiecujące i zaangażuj się w nie na 100%. Przy czym w ramach każdego takiego projektu warto znać hierarchię priorytetów i brać na siebie zadania najważniejsze. Mniej ważne staraj się delegować.

Trzymaj sztamę

Obok spraw czysto merytorycznych, nie zapominaj o relacjach ze współpracownikami. Znajdź czas, żeby każdego poznać i – dać mu się polubić. Chodzi przede wszystkim o szefów – muszą Cię uznać za jednego z nich, aby awansować Cię do ich grona, ale też o zwykłych członków zespołu – radzi Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl. Jeśli będziesz nowy i nieprzyjazny, szybko wzbudzisz zawiść i niekorzystne plotki.

Walcz o sukces szefa

W szkole zbierałeś wiedzę i umiejętności do pracy. W pracy powinieneś dbać o sukcesy swojego szefa. Jeśli będzie miał coraz lepszą reputację i coraz wyższą pozycję w firmie dzięki Tobie, możesz liczyć na to, że będzie o Tobie pamiętać, gdy nadejdzie czas dawania awansów.

Dowiedz się, jeśli tylko możesz, jak Twój przełożony jest oceniany i jakie nagrody dostaje. Po co? Aby pomóc mu te nagrody dostać.

Bądź niezastąpiony

Kiedy Twoja firma wdraża nowy program, który ma szanse znacząco wspomóc budżet lub pozyskać wielu nowych klientów, staraj się tak ustawić swojego szefa, żeby nie mógł sobie pozwolić na nie skorzystanie z Twoich umiejętności.

Dokumentuj swoje sukcesy. Kiedy używasz wyłącznie poczty elektronicznej, mało kto wie, że ciężko pracujesz nad relacjami z klientami. Co innego, gdy rozmawiasz z nimi przez telefon lub wychodzisz na godzinę, bo masz ważny służbowy lunch – podkreśla Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl. Chodzi o to, abyś tworzył wokół siebie aurę człowieka sukcesu nie narażając się na zarzut bycia chwalipiętą.

Wykorzystaj powyższe wskazówki, aby ugruntować swoją pozycję w firmie. Gdy nadejdzie czas awansów, będziesz pierwszym, który będzie mógł wystąpić z szeregu.
 

 

Polecamy:

Portal praktyk i staży

 

 

Komentarze (0)