Połącz pracę z Wakacjami

Połącz pracę z Wakacjami

Skończyłeś studia i chcesz wyjechać na wakacje, ale czujesz, że nie powinieneś zawieszać  poszukiwań pracy? Dlaczego nie połączyć tych dwóch czynności? Jeśli tylko znajdziesz trochę czasu, istnieje możliwość, że nawet mało płatna wakacyjna praca rozwinie Twoje umiejętności, przysporzy kontaktów i da szansę rozwoju.

 

Wybierz się na wycieczkę

 

Poszukujesz pracy w konkretnej branży? Musisz uważnie się rozglądać. Mało kto wie, że istnieje wiele możliwości odwiedzin fabryk, firm czy dużych zakładów przemysłowych. Wielu producentów oferuje zaplanowane wycieczki dla turystów. Pamiętaj, że zwiedzanie niektórych miejsc może być odpłatne. Przed każdą wyprawą zadzwoń i zorientuj się jak wygląda program wycieczki

Jeśli jesteś zainteresowany pracą dziennikarza może warto odwiedzić telewizję czy gazetę? Wiele redakcji oferuje bezpłatne staże, które są doskonałą okazją zweryfikowania swoich umiejętności i zainteresowań lub gromadzeniem listy potencjalnych kontaktów zawodowych.

 

Odwiedź stolicę

 

Warto odwiedzić miasta, które są ośrodkami i siedzibami interesujących Cię firm. Przedtem zbierz informacje i zapoznaj się z publikacjami wydawnictw branżowych, oraz ofertami firm, które pomogą Ci zorientować się w aktualnych stanowiskach pracy, na które poszukują kandydatów. Następnie roześlij CV do firm, które byłyby zainteresowane Twoim zatrudnieniem i wyraź gotowość do rozmowy kwalifikacyjnej. Dzięki temu zdobędziesz niezbędne informacje, rozwiniesz swoje kontakty i być może poznasz ludzi, którzy wprowadzą Cię w tajniki zawodu o którym myślisz – podkreśla Małgorzata Majewska, ekspert portalu monterpolska.pl. Postaraj się także brać udział w konferencjach i spotkaniach, które mogłyby okazać się przydatne dla Twojego rozwoju zawodowego.

 

Wolontariat na wakacje

 

Wolontariat jest ciekawą propozycją łączenia wakacji i pracy, ponieważ możesz związać tą aktywność z obraną ścieżką kariery. Możesz uczestniczyć w ważnych społecznie projektach w różnych częściach kraju lub nawet nie wychodząc z domu, a jednocześnie rozwijać się. Jest tak wiele programów wolontariatu, że  znalezienie czegoś zgodnego z zainteresowaniami, wykształceniem i umiejętnościami nie będzie trudne. Wybierz najbardziej odpowiednią dla Ciebie tematykę, znajdź organizację, wybierz się do jej siedziby i rozważ dostępne możliwości zaangażowania się –podsumowuje Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.

 

Wakacyjny fach

 

Praca na wakacje jest doskonałą okazją, by zdobyć nowe doświadczenia. Zdobycie wakacyjnego zajęcia pozwoli Ci zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami.

Jeśli dostępne na rynku propozycje wakacyjnej pracy nie spełnią  Twoich wymagań działaj na własną rękę. Zapytaj kogoś, kto pracuje w interesującym miejscu, czy istnieje możliwość jedno - czy dwudniowej pracy za darmo w jego firmie.

 

 

 

Komentarze (0)