Browarnictwo i słodownictwo - czas trwania studiów

Browarnictwo i słodownictwo - czas trwania studiów

Browarnictwo i słodownictwo - czas trwania studiów

Studia I stopnia i jednolite magisterskie przeznaczone są dla osób posiadających świadectwo dojrzałości. Studia I stopnia trwają zazwyczaj od 3 do 4 lat (6-8 semestrów) i kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego licencjata lub inżyniera. Z kolei studia jednolite magisterskie trwają zazwyczaj od 4,5 roku do 6 lat (9-12 semestrów), a ich absolwenci otrzymują tytuł magistra lub równorzędny np. lekarz. Studia II stopnia skierowane są do osób posiadających wykształcenie wyższe minimum licencjackie lub inżynierskie. Program kształcenia trwa od 1,5 roku do 2 lat (3-4 semestry) i kończy się uzyskaniem tytułu magistra lub magistra inżyniera. Absolwenci studiów drugiego stopnia oraz jednolitych magisterskich mogą ubiegać się o przyjęcie do szkoły doktorskiej.

Czas trwania studiów na kierunku browarnictwo i słodownictwo na poszczególnych uczelniach

Uczelnie

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Poziom studiów
Więcej filtrów
Forma studiów
I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie stacjonarne I stopnia:
3,5 roku
(inżynier)
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Komentarze (1)

Absolwent odpowiedz

Studia ukierunkowane na browarnictwo, ale radzę dokładnie zapoznać się z programem studiów i mieć na uwadze dużą ilość przedmiotów związanych z chemią i innymi zagadnieniami z dziedziny technologii żywności, więc jeśli nie czujecie się dobrze w tym obszarze, to nie będzie łatwo i przyjemnie. Poza tym, tak jak w poprzedniej opinii ja również radzę zrobić przegląd rynku pracy, bo niestety zapotrzebowanie jest nikłe w tak niszowej branży, a wynagrodzenia pozostawiają wiele do życzenia, oczywiście da się i dobrze zarobić, ale to wyjątki. Podsumowując, z chłodną głową podejmujcie decyzję, żeby nie być zawiedzionym i w późniejszym czasie rozczarowanym branżą browarniczą w Polsce.