praca w abb

ABB

KIM JESTEŚMY?

ABB jest technologicznym liderem z kompleksową ofertą dla branż cyfrowych, wspieraną przez platformę ABB Ability. Kontynuując ponad 130-letnią historię tworzenia innowacji, ABB wpływa na przyszłość cyfryzacji przemysłu przewodząc Rewolucji Energetycznej i Czwartej Rewolucji Przemysłowej. Każdego dnia pracownicy ABB na całym świecie pracują nad rozwiązaniem największych problemów współczesnych czasów, takich jak dostarczanie ekologicznej energii, zwiększanie wydajności i wprowadzanie strategii zrównoważonego rozwoju z jednoczesną troską o minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Grupa ABB zatrudnia około 147 000 pracowników w ponad 100 krajach świata.

ABB W POLSCE

Od ponad 25 lat firma jest obecna w Polsce, gdzie zatrudnia 8000 osób w 13 fabrykach i 25 biurach, prowadząc pełen zakres działalności biznesowej – od badań i rozwoju, przez projekty inżynieryjne i produkcję, aż po sprzedaż i serwis. Zakłady produkcyjne obsługują zarówno rynek lokalny, jak również eksportują produkty do krajów całego świata. W Krakowie zlokalizowane są trzy ważne centra eksperckie: Centrum Badawcze ABB, które specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu elektroniki, robotyki i energetyki solarnej i jest jednym z 7 centrów badawczych ABB na świecie; Polskie Centrum Rozwoju Oprogramowania, które dostarcza oprogramowanie dla biznesów ABB oraz największe Globalne Centrum Usług Wspólnych (GBS), które świadczy usługi z zakresu finansów, zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania systemami informatycznymi oraz łańcuchem dostaw dla klientów ABB na całym świecie.

MOŻLIWOŚCI KARIERY

Oferujemy szeroki wachlarz możliwości dla osób o różnym profilu zawodowym, począwszy od stanowisk produkcyjnych, poprzez wykwalifikowanych inżynierów - specjalistów z zakresu energetyki, automatyki i robotyki, aż po funkcje biznesowe: HR, finanse, zakupy, a także szeroko pojęte IT.

 
PRAKTYKI I STAŻE

W ABB oferujemy praktyki dla studentów, którzy chcą poznać lepiej naszą firmę: jej technologie i kulturę organizacyjną, a także zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe w międzynarodowym środowisku. Szukamy osób zaangażowanych i ukierunkowanych na rozwój. Zachęcamy do aplikowania na otwarte stanowiska oraz do Programów:

PROGRAM PRAKTYK LETNICH W ABB

Obserwując wzmożone zainteresowanie odbyciem praktyk w okresie wakacyjnym, organizujemy Programy Praktyk Letnich w niemalże wszystkich lokalizacjach ABB w Polsce. Studenci i absolwenci odbywający praktyki w naszych strukturach, mają okazję zapoznać się z pracą naszych zakładów produkcyjnych, wspierać poszczególne działy w codziennej pracy i w realizowanych projektach. Proces rekrutacyjny rozpoczyna się corocznie w kwietniu.

GLOBAL TRAINEE PROGRAMS

Każdego roku, najbardziej utalentowani absolwenci kierunków finansowych i informatycznych zaczynają przygodę pod nazwą Global Trainee Program. Program zakłada realizację stażu trwającego od 18 do 24 miesięcy w trzech różnych lokalizacjach ABB na całym świecie, liczne szkolenia i nacisk na nabywanie wiedzy w procesie „on the job”. Rekrutacja przeprowadzana jest dwa razy w roku i obejmuje obszary: 

  • Global Trainee Program w Finansach i Zarządzaniu Biznesowym 
  • Global Trainee Program w Systemach Informacyjnych 

Dowiedz się więcej

 

 

 

FAKTY I LICZBY
 
Lokalizacje ABB w Polsce:
 

WARSZAWA

Siedziba Spółki ABB Sp. z o.o.

ul. Żegańska 1

ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI

Zakład Urządzeń Przekształcania Mocy i Napędów

Zakład Silników Elektrycznych

ul. Placydowska 27

BIELSKO-BIAŁA

Fabryka Aparatury Niskich i Średnich Napięć

ul. Rudawka 96

KŁODZKO

Fabryka Aparatury Niskich Napięć

ul. Piłsudskiego 5

KRAKÓW

Globalne Centrum Usług Wspólnych

ul. Przy Rondzie 4

Korporacyjne Centrum Badawcze

ul. Starowiślna 13A

ŁÓDŹ

Fabryka Aparatury Niskich Napięć

ul. Lodowa 88

PRZASNYSZ

Fabryka Aparatury Niskich i Średnich Napięć

ul. Leszno 59

WROCŁAW

Zakład Systemów Rozdzielczych Niskich Napięć

ul. Graniczna 8B

 

Preferowane kierunki studiów: Elektrotechnika, Mechanika i Budowa Maszyn, Automatyka i Robotyka, Mechatronika, Elektronika i Telekomunikacja, Energetyka, Logistyka.
 
 
 

 

Komentarze (0)