Od stażysty do specjalisty – staże w firmie Franklin Templeton

Od stażysty do specjalisty – staże w firmie Franklin Templeton

Od stażysty do specjalisty – staże w firmie Franklin Templeton

Czasy, w których staż kojarzył się tylko z parzeniem kawy i kserowaniem dokumentów już dawno minęły. Teraz staż to świetna okazja do zdobycia cennego doświadczenia jeszcze w trakcie studiów oraz nawiązania ciekawych relacji – tych mniej i bardziej biznesowych.

W firmie Franklin Templeton co roku zatrudniamy około 50 stażystów i stażystek. Jest to spora grupa nowych osób, które przez 6 miesięcy trwania stażu (a bardzo często dłużej, w ramach kontynuowania stażu lub już na etacie) poznają specyfikę pracy w międzynarodowej organizacji, integrują się oraz angażują w dodatkowe, wybrane przez siebie projekty. I choć zdecydowanie łatwiej zorganizować atrakcyjny program stażowy, gdy zainteresowane strony są w biurze i mogą się spotkać osobiście, praca zdalna w trakcie pandemii nie pokrzyżowała nam planów.

Stażystki i stażyści, którzy dołączyli do firmy Franklin Templeton w ciągu ostatniego roku, nie mieli jeszcze okazji usiąść przy przypisanym im biurku ani napić się razem kawy z biurowego ekspresu. Pomimo tego, bez problemów przeszli przez zdalny onboarding, poznali swoje zespoły, wdrożyli się w obowiązki oraz dołączyli do interesujących ich networków, których w firmie nie brakuje. Mogą aktywnie uczestniczyć w spotkaniach i projektach związanych z wolontariatem, szeroko pojętą różnorodnością, komunikacją wewnętrzną czy employer brandingiem. Naturalną korzyścią jest możliwość nawiązania relacji z innymi pracownikami z całego świata.

Studenci odbywający u nas staż biorą udział w specjalnie stworzonym dla nich programie, w ramach którego mogą lepiej poznać naszą organizację. Comiesięczne spotkania i warsztaty stwarzają okazję do zrozumienia specyfiki największych linii biznesowych w firmie i rozwinięcia swoich kompetencji (zarówno miękkich, jak i tych technicznych).

Zobacz dostępne oferty pracy i staży we Franklin Templeton

 

A co w ofercie stażowej Franklin Templeton cenią sobie sami stażyści?

krzysiek fti poznań

 

Na stażu nauczyłem się, że warto budować kulturę speak-up. Na warsztatach innowacyjnego myślenia skorzystaliśmy z Adobe Kickboxa i wpadliśmy na masę ciekawych i śmiałych pomysłów. Bardzo sobie cenię mnogość inicjatyw w firmie – ich liczba oszałamia. Osobiście zdecydowałem się na sześć z nich i pracuje mi się dzięki temu z wyższym poziomem motywacji. Cieszę się, że pracodawca wspiera mnie w rozwijaniu zainteresowań. Każda inicjatywa, w jaką się angażuję, stanowi dla mnie kolejną wartość dodaną.

Krzysiek, stażysta w dziale Global Shareholders Services

 

asia fti poznań

 

Franklin Templeton zapewnia mi wiele możliwości rozwoju. Wykonując obowiązki, podnoszę swoje umiejętności językowe, obsługi systemów oraz programowania. Raz w miesiącu uczestniczę w specjalnych zajęciach dla stażystów, podczas których mamy możliwość poznawania różnych działów w firmie. Zwiększa to moją świadomość struktury organizacyjnej. Przy okazji jest to świetny sposób na przełamanie lodów i poznanie innych studentów. Należę również do klubu Yammera, firmowej sieci społecznościowej, co pomaga mi rozwinąć kreatywność i  „lekkie pióro”.

Asia, była stażystka w dziale Global Data Services

 

ola fti poznań

 

Inicjatywy i projekty, w jakich brałam udział (Employer Branding, Excel Workshops, Innovations Club, Public Speaking), przyczyniły się do polepszenia moich umiejętności interpersonalnych. Ponadto, praca w firmie Franklin Templeton nauczyła mnie priorytetyzacji celów oraz współpracy z kolegami i koleżankami wywodzącymi się z różnych kultur. Pozytywnym zaskoczeniem była dla mnie atmosfera, jaka tu panuje. Cenię sobie sposób, w jaki każdy dzieli się nabytą wiedzą, oraz stałą motywację płynącą od mojego team leadera.

Ola, stażystka w dziale Customer Services

 

Kiedyś wydawało mi się, że onboarding może być przeprowadzony tylko stacjonarnie. Nic bardziej mylnego – zostałam wdrożona w pełni online. Co więcej, udało mi się całkiem dobrze poznać firmę. Staż okazał się dla mnie idealną możliwością konfrontacji wiedzy nabytej na studiach z realnymi sytuacjami w biznesie. Ponadto, mogłam poznać wiele interesujących osób i zaobserwować wiele wzorców ludzkich zachowań. Staż to doświadczenie, które nie tylko wzbogaca CV, ale przede wszystkim nasze życie.

Kasia, była stażystka w dziale Advanced Marketing Platforms

 

Zobacz dostępne oferty pracy i staży we Franklin Templeton

 

Komentarze (0)