Płatne praktyki podczas studiów? BSH to pewny plan!

Płatne praktyki podczas studiów? BSH to pewny plan!

bsh łódź

Płatne praktyki podczas studiów? BSH to pewny plan!

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o. o. to polska spółka-córka globalnej firmy BSH Home Appliances Group, która należy do Grupy Bosch. Globalnie BSH zatrudnia ponad 60 000 pracowników, a w 2020 firma osiągnęła przychody w wysokości 13,9 miliarda euro.

BSH posiada 39 fabryk na całym świecie, w których produkuje się pełną gamę nowoczesnych urządzeń gospodarstwa domowego. W portfolio firmy znajdują się cenione globalne marki tj.: Bosch, Siemens, Gaggenau oraz szereg marek regionalnych.

Spółka BSH w Polsce jest obecna od ponad 25 lat. Centrala znajduje się w Warszawie. Firma posiada 6 fabryk: pralek, suszarek do ubrań i zmywarek w Łodzi, piekarników i lodówek we Wrocławiu oraz fabrykę małego AGD w Rzeszowie. Łódzka fabryka suszarek do ubrań jest jedyną tego typu fabryką Europie. W Łodzi mieści się także Centrum Logistyczne z własną bocznicą kolejową.

Jego wielkość można porównać do 11 boisk piłkarskich. To stąd odbywa się obsługa krajowa i zagraniczna wszystkich produktów powstających w polskich fabrykach BSH.

 

Dlaczego jesteśmy wyjątkowi?

W BSH wyznaczamy trendy i kierunki rozwoju dla technologii, która poprawia jakość życia ludzi w domach na całym świecie. Innymi słowy, ułatwiamy życie naszym konsumentom, sprawiając, że mają więcej wolnego czasu dla siebie i dla rodziny. To jeszcze nie wszystko, proponowane przez nas rozwiązania umożliwiają rozwijanie pasji, uwalniają kreatywność i sprawiają, że na twarzach pojawia się uśmiech.

Kluczem do sukcesu są nasze wartości! To one określają kim jesteśmy i stanowią drogowskaz dla naszych codziennych działań. Wartości definiują sposób w jaki prowadzimy biznes. Dzięki nim rozwiązujemy trudne zagadnienia i wchodzimy w interakcje. W końcu, to właśnie wartości integrują naszych pracowników i budują autentyczne zaangażowanie.

 

 

Dołącz do nas

Centrum naszych działań są ludzie. Dlatego tworzymy takie środowisko pracy, które pozwala na rozwój, osiąganie bardzo dobrych wyników i wywieranie pozytywnego wpływu na środowisko i społeczeństwo.

 

Zaczynając swoją przygodę z BSH, możesz liczyć na:

  • płatne praktyki trwające minimum 9 miesięcy – stawiamy na długą współpracę,
  • elastyczny grafik – wymagamy obecności minimum 24 h w tygodniu, które możesz dostosować do swojego planu zajęć na studiach,
  • rozwój zawodowy w międzynarodowym środowisku,
  • możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych w różnych obszarach poprzez udział w szkoleniach,
  • zdobywanie wiedzy pod okiem najlepszych specjalistów w danej dziedzinie,
  • możliwość poszerzenia wiedzy teoretycznej o praktyczne doświadczenie,
  • możliwość udziału w programach promujących sport i zdrowy tryb życia.

 

Wszystkie rekrutacje na praktyki wraz z podanymi lokalizacjami znajdują się na stronie www.praktyki.karierabsh.pl. Możesz tam zaaplikować wypełniając formularz aplikacyjny. Masz pytanie? Skontaktuj się z nami pisząc na adres: LDZ-Praktyki@bshg.com.

 

Zobacz, co mówią o nas nasi byli i obecni praktykanci

Co roku przeprowadzamy badanie opinii dotyczące praktyk. Poznaj wyniki ankiety, którą przeprowadziliśmy w 2021 roku.

 

 

Oprócz udziału w ankiecie poprosiliśmy kilka osób odbywających obecnie praktyki w BSH o podzielenie się z swoimi wrażeniami. Każda z osób odpowiedziała na trzy krótkie pytania. Jeśli jesteście ciekawi ich odpowiedzi, zapraszamy do lektury.

 

 

Justyna – Praktykantka

Sekcja Procesów i Projektów HR (Dział Personalny)

 

Co podoba Ci się na praktykach w BSH?

Na praktykach w BSH najbardziej podoba mi się atmosfera, którą tworzą osoby z mojego zespołu. Cenię sobie różnorodność zadań i projektów w których uczestniczę. Jestem na praktykach w Sekcji Procesów i Projektów HR od lutego 2021, a ciągle robię nowe i ekscytujące rzeczy. Koledzy i koleżanki doceniają moje pomysły i jestem traktowana, jak równy członek zespołu.

 

Dlaczego warto przyjść na praktyki do BSH?

W BSH program praktykancki jest bardzo rozwinięty i jest nas tu bardzo dużo :) Na praktyki do BSH warto przyjść przede wszystkim ze względu na możliwości rozwoju, jakie oferuje nasza firma. Od samego początku robię rozwojowe zadania i nauczyłam się tu wszystkiego co wiem o sprawach personalnych i działaniach w obszarze HR.

 

Czego nauczyłaś się na praktykach w BSH?

Nauczyłam się przede wszystkim, jak działa tak duża firma, jaką jest BSH. Nauczyłam się też, jak wygląda praca w Dziale HR, ponieważ jest to moja pierwsza zawodowa styczność z tym obszarem. Musiałam też nauczyć się pracować w różnorodnym zespole, gdzie każdy jest inny i szczególnie ważne są umiejętność komunikacji i szybkość działania.

 

 

Wiktoria – Praktykantka

System Produkcyjny / BPS - BSH Production System

 

Co podoba Ci się w praktykach w BSH?

Przedsiębiorstwo pozytywnie zaskoczyło mnie na wielu płaszczyznach. Od początku studiów wiedziałam, że właśnie tutaj chcę odbyć swoje praktyki. Poznając firmę z zewnątrz wszystkie misje
i wizje przedsiębiorstwa mocno zazębiały się z moimi – zaczynając od innowacyjności, poprzez podejście do pracownika, kończąc na ekologii i dbaniu o środowisko. Nie myliłam się!

Bardzo podoba mi się podejście i chęć zaangażowania każdego w pracę w przedsiębiorstwie niezależnie od szczebla, chęć pomocy i możliwość rozwoju.

 

Dlaczego warto przyjść na praktyki do BSH?

Jeśli Twoim priorytetem jest rozwój to tutaj na pewno uda Ci się go osiągnąć. Elastyczne podejście do godzin pracy studentów, a przede wszystkim duża doza zrozumienia ze strony przełożonego to ogromny plus chcąc połączyć studia stacjonarne z pracą w tygodniu. Jeśli chcesz poprzeć swoją wiedzę teoretyczną praktycznymi zadaniami to praktyki tutaj są właśnie dla Ciebie.

 

Czego nauczyłaś się na praktykach w BSH?

Nauczyłam się przede wszystkim, że każde zadanie w tak dużej fabryce należy rozdzielać metodą małych kroków, czyli Kaizen. Pozwoliło mi to na doprowadzanie powierzonych mi zadań do końca i sumiennie. Szkolenia oraz warsztaty, w których miałam możliwość uczestniczyć, nauczyły mnie wielu metod i technik.

Dzięki spotkaniom z liderami i obserwowaniu ich działań, mogłam zainspirować się ich strategiami. Udoskonaliłam metody zarządzania sobą w czasie. Poznałam fabrykę pod aspektami nowoczesnych technologii, nabyłam doświadczenia w praktycznym zastosowaniu narzędzi oraz metod Lean Manufacturing w przedsiębiorstwie produkcyjnym.

 

 

Mateusz – Praktykant

Dział Utrzymania Ruchu w Fabryce Zmywarek

 

Co podoba Ci się w praktykach w BSH?

Najbardziej podoba mi się atmosfera, w której pracuję oraz zadania jakie wykonuję podczas praktyk. Zespół jest bardzo przyjazny i pomocny. Zadania jakie są mi powierzane są bardzo ciekawe i obejmują dziedziny, w których się kształcę. Dodatkową zaletą praktyk w BSH jest elastyczny grafik, dzięki któremu mogę pogodzić praktyki ze studiami.

 

Dlaczego warto przyjść na praktyki do BSH?

Praktyki w BSH umożliwiają wykorzystanie wiedzy zdobytej na studiach, a także naukę wielu nowych rzeczy. Praca z automatykami i mechanikami podczas napraw oraz konserwacji maszyn pozwala mi zdobyć nowe umiejętności oraz nauczyć posługiwania się dostępnymi narzędziami oraz przyrządami. Zaletą jest współpraca z inżynierami oraz udział w projektach. Dzięki temu uczymy się szybkiego rozwiązywania problemów oraz pracy w grupie.

 

Czego nauczyłeś się na praktykach w BSH?

Na praktykach w BSH nauczyłem się pracy w grupie, szybkiego rozwiązywania problemów, tworzenia planów prewencji na maszyny znajdujące się w fabryce oraz ich naprawy i konserwacji.

Dodatkowo podszkoliłem się z umiejętności analizowania dokumentacji techniczno-ruchowej maszyn, czytania schematów elektrycznych, pneumatycznych oraz z działania systemów automatyki przemysłowej. Wykonywanie zadań w Microsoft Excel pozwoliło mi doszkolić się z umiejętności pracy w tym programie, a wiedzę tę wykorzystuję na studiach.

 

 

Martyna – Młodsza Specjalistka ds. Procesów i Projektów HR

zatrudniona po praktykach


 

Praktyki w firmie BSH poleciła mi koleżanka ze studiów, akurat byłyśmy na roku, w którym praktyki były obowiązkowe. Przyszłam do BSH z zamiarem odbycia praktyk i poszerzenia wiedzy teoretycznej, którą udało mi się zdobyć na studiach. Praktyki w BSH były dla mnie super okazją na zdobycie doświadczenia, poznania życia w świecie korporacji, nauki czasem prostych rzeczy, ale bardzo przydatnych w życiu. W tym roku mijają mi 3 lata w BSH.

Na praktykach w BSH najbardziej podobała mi się atmosfera jaka panowała i podejście do praktykantów oraz to, że miałam do wykonania praktyczne zadania, za które brałam odpowiedzialność.

Praktyki w BSH dają możliwość rozwoju. Jako praktykantka byłam wsparciem dla Specjalistów, dzięki temu miałam możliwość udziału w projektach na skalę międzynarodową. Dzieliłam się także swoimi pomysłami, które były brane pod uwagę, dostawałam zadania i byłam za nie odpowiedzialna.

Warto dołączyć, na praktyki aby zobaczyć jak wygląda praca w tak dużym przedsiębiorstwie, budować swoją wiedzę praktyczną i doświadczenie. Gwarantuję, że praktykanci nie nudzą się u nas i każdy robi sobie kawę sam :)

 

 

Marta – Młodsza Specjalistka ds. Procesów i Projektów HR

zatrudniona po praktykach

 

Dlaczego warto przyjść na praktyki do BSH?

Warto jest przyjść na praktyki do BSH, ponieważ doświadczenie zdobyte w firmie o tak ugruntowanej pozycji na rynku pozwala na dobry start w dalszej karierze zawodowej. Dzięki projektom realizowanym przez naszą firmę w Polsce i na całym świecie mamy szansę na wszechstronny rozwój oraz poznanie ciekawych i doświadczonych osób od których bezpośrednio możemy czerpać wiedzę.

 

Co podobało Ci się w praktykach w BSH?

Rzeczą, która najbardziej podobała mi się podczas moich praktyk, była możliwość ciągłego rozwoju i brania udziału w ciekawych projektach, podejmowania nowych wyzwań oraz to, że każdy dzień w dziale HR jest zupełnie inny – nie ma mowy o nudzie czy monotonii.  Doświadczenie zdobyte podczas praktyk pozwoliło mi łatwiej odnaleźć się w nowej roli – Młodszej Specjalistki ds. Procesów i Projektów HR.

 

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

www.praktyki.karierabsh.pl

 

Komentarze (0)