Jak wygląda praca w międzynarodowej firmie? Co mówią o niej pracownicy? Poznajcie gdański oddział Comarch!

Jak wygląda praca w międzynarodowej firmie? Co mówią o niej pracownicy? Poznajcie gdański oddział Comarch!

comarch gdańsk

Jak wygląda praca w międzynarodowej firmie? Co mówią o niej pracownicy? Poznajcie gdański oddział Comarch!

Telekomunikacja, finanse i ubezpieczenia, administracja publiczna i wiele więcej! Pracownicy opowiedzą nam o swojej pracy, projektach, spotkaniach integracyjnych i za co najbardziej ją lubią. Zobaczcie sami!

 

Kilka przydatnych informacji o firmie

Oddział w Gdańsku ulokowany jest w najwyższym wieżowcu w samym centrum dzielnicy Wrzeszcz. Biura znajdują się na 6 i 15 piętrze, a z okien można podziwiać całe miasto, zatokę, a przy dobrej przejrzystości powietrza – klify w Gdyni i półwysep helski. To między innymi panorama miasta przykuwa uwagę nowych pracowników. 😊 Atutem lokalizacji jest także bliskość do komunikacji miejskiej - dworca PKP, zajezdni autobusowej oraz przystanku tramwajowego (około 5 minut pieszo). Firma zapewnia pracownikom dostęp do prywatnej opieki medycznej, a najbliższy jej punkt znajduje się 3 min od biura. W sąsiedztwie znajdują się liczne kawiarnie i restauracje. 

Oddział liczy ponad 130 osób, w którym pracują specjaliści z wielu obszarów m.in. telekomunikacji, finansów i ubezpieczeń, administracji publicznej, podmiotów medycznych czy małych i średnich przedsiębiorstw.

-To tutaj znajduje się duży zespół uczestniczący w największym projekcie informatycznym, jaki kiedykolwiek został wdrożony w Polsce i jednym z największych na świecie. To KSI ZUS, czyli Kompleksowy System Informatyczny ZUS. Nad tym wszystkim czuwa kilkuset specjalistów. Dołącz do nas - czekamy na Ciebie – mówi Artur Gałka, Dyrektor Oddziału Comarch w Gdańsku.

„Gdański zespół Insurance liczy 45 fantastycznych, zdolnych i zaangażowanych osób. Pracujemy zwinnie, tworząc cenione przez klientów rozwiązania. Naszą domeną jest tworzenie i wdrażanie oprogramowania dla sektora ubezpieczeniowego, ale poza nimi jesteśmy obecni również w innych instytucjach sektora finansowego. Realizujemy głównie projekty międzynarodowe, choć można znaleźć nas również w Polsce.” - mówi Rafał Kwarciany, Dyrektor ds. ubezpieczeń.
 

Ten oddział nie istniałby bez programistów, testerów, wdrożeniowców systemów ERP i specjalistów ds. sprzedaży.

„Zespół sprzedaży, w którym obecnie pracuję, składa się ze świetnie dobranych specjalistów, a współpraca z nimi to czysta przyjemność. Panuje u nas komfortowa i koleżeńska atmosfera w pracy. Plusem są elastyczne godziny pracy i świetna lokalizacja biura. Jeśli szukasz możliwości rozwoju i chcesz zdobyć wiedzę od doświadczonych specjalistów, to idealnym miejscem dla Ciebie będzie praca w Comarch Gdańsk.” - mówi Daria Uhlenberd, Dyrektor zespołu sprzedaży.

 

#ComarchTeam

Firma oferuje pracę z najnowszymi technologiami wśród doświadczonych specjalistów. Jednak trójmiejski oddział jak i cała firma jest również otwarta na osoby, które dopiero zaczynają swoją ścieżkę zawodową. Co roku organizowany jest wakacyjny staż IT dla studentów, którzy następnie kontynuują pracę, łącząc ją z zajęciami na uczelniach. 87% stażystów zostaje z nami na dłużej. >> https://kariera.comarch.pl/staze-i-praktyki/staze-it/. Atutem jest możliwość pracy hybrydowej, przez co łatwiej połączyć np. studia z pracą i innymi obowiązkami. Warto dodać, że firma oferuje możliwość rozwoju, także poprzez możliwość udziału w szkoleniach wewnętrznych jak i zewnętrznych, dzięki czemu każdy pracownik może poszerzyć swoją wiedzę i zwiększać kompetencje, na których mu zależy.

 

A co poza pracą?

Czas integracji zespoły najczęściej spędzają aktywnie, np. na pływaniu na smoczych łodziach, SUPie, czy grze w paintballa. Co roku, we wszystkich oddziałach Comarch, organizowane są zmagania sportowe: ComarchOnBike i ComarchOnRun, które polegają na przejechaniu/przebiegnięciu określonego dystansu przez wszystkich pracowników biorących udział w ackji. Po zrealizowaniu celu, wybrana przez pracowników organizacja charytatywna otrzymuje dofinansowanie. Oprócz zmagań rowerowych, co roku organizowane jest Śniadanie Rowerowe dla osób, które dojeżdżają rowerem do pracy. Miłośnicy dwóch kółek mogą korzystać ze stojaków rowerowych w budynku jak i na zewnątrz czy prysznica.

Oprócz sportu pracownicy angażują się w działania na rzecz społeczności lokalnych.

 

Za co pracownicy lubią swoją pracę? - Tego najlepiej dowiemy się od nich samych.

„Za poznawanie nowych osób, spotkania z potencjalnymi klientami, budowanie z nimi relacji, możliwość uczestnictwa w wydarzeniach w Skandynawii oraz innowacyjnych projektach” – mówi Seweryn Bąk, Kierownik sprzedaży.

„Za ludzi i różnorodność - parafrazując klasyka: tu każdy dzień jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz, co Ci się trafi 😉” – mówi Rafał Kwarciany

„Za miłe, towarzyskie i kreatywne środowisko, zespół który się rozumie, często przyjaźni i na który zawsze można liczyć” – mówi Artur Gałka

 

Interesuje Cię praca w trójmiejskim oddziale? Chcesz zdobyć doświadczenie jako programista baz danych, programista Java albo analityk biznesowy? Koniecznie sprawdź aktualne oferty pracy >> https://kariera.comarch.pl/praca/?locations%5B%5D=3

Komentarze (0)