Szkoły wyższe, Uczelnie - Słupsk, pomorskie

Szkoły wyższe, Uczelnie - Słupsk, pomorskie

Uczelnie i kierunki

Kierunki studiów w Słupsku: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Kierunki studiów podyplomowych w Słupsku: znaleziono ×

grupa kierunku
nazwa uczelni

Wyszukiwarka kierunków studiów w Słupsku: znaleziono ×

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  • Kierunki studiów Słupsk

  • Studia w Słupsku

  • Studia zaoczne

  • Studia I stopnia

  • Studia magisterskie

  • Studia jednolite

  • Specjalności / ścieżki kształcenia

Studia w Słupsku

Studia Słupsk

Słupsk – dawna siedziba książąt pomorskich może być obecną siedzibą studentów. Miasto znane z najstarszej czynnej windy w Europie, oraz największej na świecie kolekcji prac plastycznych Witkacego to widoczny punkt na akademickiej mapie regionu.

Uczelnie w Słupsku nie tworzą bardzo dużego ośrodka akademickiego, lecz pomimo to szkoły wyższe w Słupsku zasługują na uwagę kandydatów na studia. Przykład stanowi Akademia Pomorska, mogąca pochwalić się szerokim wachlarzem kształcenia, na kierunkach uchodzących za najpopularniejsze i najchętniej obierane. Praktyki i staże ogłaszane są przez miejscowych pracodawców, efektem których może być praca.

Studia w Słupsku mogą być dobrym pretekstem do poznania historii oraz atrakcji regionu. Kurorty nadmorskie dysponują bogatą ofertą turystyczno- kulturalną, a do największych walorów należą wyrzeże morskie, liczne jeziora, oraz Słowiński Park Narodowy.

Szkoły wyższe w Słupsku czekają na tych, którzy chcą zmieniać świat swoimi pomysłami. Tak jak słynni słupczanie: Heinrich von Stephan, założyciel światowej unii pocztowej i pomysłodawcy kartek pocztowych, oraz Otto Freundlich, jeden z pierwszych przedstawicieli sztuki abstrakcyjnej. Studia w Słupsku to słuszny nurt. Nie jakaś abstrakcja.