Automatyka i robotyka w Poznaniu - terminy rekrutacji

Automatyka i robotyka w Poznaniu - terminy rekrutacji

Automatyka i robotyka w Poznaniu - terminy rekrutacji


Terminy rekrutacji na uczelniach 2023/2024

Uczelnie

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Politechnika Poznańska Politechnika Poznańska stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 01.06.2023
do 10.07.2023
Termin rekrutacji II stopnia:od 01.08.2023
do 13.09.2023
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 01.08.2023
do 13.09.2023
Termin rekrutacji II stopnia:od 01.08.2023
do 13.09.2023
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Harmonogram rekrutacji +

Każda osoba, która chce wziąć udział w rekrutacji, powinna odpowiednio wcześnie zapoznać się z harmonogramem rekrutacji. Znajdują się w nim bowiem wszystkie najważniejsze daty, które nie mogą być zaskoczeniem dla przyszłych studentów. Swoją przygodę zaczniesz od rejestracji na internetowej platformie rekrutacyjnej. Możesz to zrobić już na przełomie kwietnia i maja. Weź jedynie pod uwagę, że kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia.

O tym, czy dostałeś się na studia w Poznaniu dowiesz się mniej więcej w połowie lipca, czyli także tuż po ogłoszeniu wyników z egzaminów maturalnych. Będzie to także czas składania podstawowych dokumentów do dziekanatu oraz spokojnego oczekiwania na październik. Nie zaniedbaj tego etapu, by nie zostać skreślonym z listy osób przyjętych.

Studia na kierunku automatyka i robotyka cieszą się bardzo dużą popularnością, więc oznacza to, że nie każdy ma szansę dostać się na nie w pierwszym etapie rekrutacji. Uczelnie w Poznaniu biorą pod uwagę, że liczba osób chętnych może przekraczać liczbę miejsc, więc otwierają dodatkowe etapy rekrutacji zarówno w sierpniu, jak i nawet we wrześniu. To czas dla ciebie, byś nie musiał rezygnować z marzeń o studiach wyższych.

Dokumenty rekrutacyjne +

Wymogi poszczególnych uczelni mogą się nieznacznie od siebie różnić, wszelkie konkretne informacje o dokumentach rekrutacyjnych znajdziesz na stronach internetowych ośrodków akademickich. Ich terminowe dostarczenie do dziekanatu to bardzo ważny etap w życiu każdego kandydata na studia wyższe. Zaniedbanie tego procederu sprawi, że osoba zakwalifikowana zostanie skreślona z listy studentów. By uniknąć tego losu, odpowiednio wcześnie zorientuj się, jakie dokumenty dostarczyć w pierwszej kolejności. Na pewno powinny się wśród nich znaleźć:

  • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
  • jeżeli do szkoły średniej uczęszczałeś poza granicami polski – świadectwo lub inny dokument wydane poza polskim systemem oświaty;
  • aktualne fotografie do legitymacji studenckiej;
  • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
  • różnego rodzaju umowy.

Opłaty rekrutacyjne +

Każda osoba, która chce wziąć udział w rekrutacji na kierunek automatyka i robotyka, powinna mieć świadomość, że w Polsce uiszczanie opłat rekrutacyjnych stanowi obowiązkową część kwalifikacji. W zależności od kierunku wahają się one od 85 do 100 zł. Informacje na ich temat znajdziesz na stronach internetowych wybranych ośrodków akademickich. Dokonasz ich za pośrednictwem poczty polskiej, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych (PayU). Jeżeli zapomnisz o dokonaniu przelewu, nie będziesz mieć szansy na wzięcie udziału w rekrutacji. Pamiętaj również, że liczy się czas księgowania przelewu, a nie data jego wykonania.

Przedmioty kwalifikacyjne +

Studia w Poznaniu na kierunku automatyka i robotyka mają profil wybitnie ścisły. Pośród przedmiotów, które punktowane są w procesie kwalifikacji, znajdują się między innymi: matematyka, fizyka, czy nawet informatyka. Pamiętaj również, żeby dodatkową wagę przywiązać do dobrego przygotowania z dowolnie wybranego języka ścisłego nowożytnego. Liczba osób chętnych na tego typu kierunki jest zawsze bardzo duża, więc swoje przygotowania rozpocznij odpowiednio wcześnie. Wtedy unikniesz rozczarowań.

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

Informacje na temat przelicznika punktów kwalifikacyjnych znajdziesz na stronach internetowych wybranych przez siebie uczelni. Pamiętaj, że znaczenie ma to, czy podczas egzaminów maturalnych zdawałeś przedmioty zgodne z wymogami rekrutacyjnymi. Oprócz tego przelicznik punktów kwalifikacyjnych uwzględnia także poziom, na jakim zdawany był dany przedmiot. Maturzyści mają do wyboru zarówno poziom podstawowy, jak i rozszerzony. Oczywiście poziom rozszerzony przynosi zawsze dużo więcej korzyści.

Olimpiady oraz konkursy +

Jeżeli jesteś prawdziwym pasjonatem nowinek technologicznych, a łamigłówki matematyczne i fizyczne są dla ciebie samą przyjemnością, to pomyśl o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. To propozycja wyłącznie dla najzdolniejszych uczniów szkół średnich, warto jednak zrobić ten odważny krok. Laureaci oraz finaliści olimpiad na stopniu centralnym znajdują się na listach osób przyjętych poza kolejnością. Pamiętaj jednak, że to nie zwalnia osób wygranych z przystąpienia do podstawowych egzaminów maturalnych. W przypadku studiów na kierunku automatyka i robotyka warto rozważyć olimpiady takie jak:

  • Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości;
  • Olimpiada Matematyczna;
  • Olimpiada Lingwistyki Matematycznej itd.

Komentarze (0)