Wychowanie fizyczne - Kraków

Wychowanie fizyczne - Kraków

Wychowanie fizyczne - Kraków

Studia w Krakowie

wychowanie fizyczne

Odkryj wychowanie fizyczne w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.02.2023

Wychowanie fizyczne studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku wychowanie fizyczne to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym  lub niestacjonarnym

Studia na kierunku wychowanie fizyczne w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

W Krakowie wychowanie fizyczne możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejAkademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie (Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu AWF).

 

Opis kierunku

Sport to zdrowie! Studia pozwalają na zdobycie umiejętności związanych m.in. z nauczaniem ruchu i usprawnianiem kondycji fizycznej osób w różnym wieku (dzieci, młodzieży oraz dorosłych). Program nauczania skoncentrowany jest wokół fizjologii i anatomii. Studenci mogą nie tylko poznać teorię związaną z poszczególnymi dyscyplinami sportu, ale również sprawdzić się podczas treningów.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Absolwenci kierunku posiadają odpowiednie kompetencje do podjęcia zawodu nauczyciela wychowania fizycznego w różnych typach szkół. Osoby, które ukończyły studia, sprawdzą się również w klubach i stowarzyszeniach sportowych, czy ośrodkach sportu i rekreacji.

czytaj dalej wszystko o Wychowanie fizyczne - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek WYCHOWANIE FIZYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie

Wychowanie fizyczne stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek wychowanie fizyczne w Krakowie?

Jeżeli chcesz dostać się na kierunek wychowanie fizyczne w Krakowie, powinieneś już dziś rozpocząć przygotowania maturalne. Biorąc pod uwagę szerokie zainteresowanie tym kierunkiem wśród przyszłych kandydatów na studia, konkurencja może być duża.  

Niektóre uczelnie ponadto oczekują od kandydatów zdawania praktycznego egzaminu, sprawdzającego ich sprawność fizyczną. Pamiętaj o zapoznaniu się ze stroną internetową wybranej uczelni wyższej. Znajdziesz tam szczegółowe informacje na temat rekrutacji.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Wychowanie fizyczne w Krakowie

Jak wyglądają studia na kierunku wychowanie fizyczne w Krakowie?

Współcześnie możemy zaobserwować, że coraz więcej osób zaczyna zwracać uwagę na prowadzenie zdrowego stylu życia. Nie od dziś wiadomo, że regularny wysiłek fizyczny przynosi wiele pozytywnych skutków zdrowotnych. Dlatego zapotrzebowanie na osoby wykształcone w kierunku udzielania porad treningowych oraz zachęcania do aktywności fizycznej najmłodszych jest coraz większe.

Studenci wychowania fizycznego zdobywają podstawową wiedzę na temat ludzkiej fizjologii i anatomii, co pozwala im zrozumieć mechanizmy odpowiedzialne za efektywność treningu. Zgłębiają teorię bezpiecznej aktywności, pracują nad polepszeniem swojej wytrzymałości i sprawności fizycznej, a ponadto poznają najważniejsze zagadnienia z obszaru dietetyki, która w dużym stopniu łączy się tematycznie z charakterem wychowania fizycznego.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku wychowanie fizyczne możemy podzielić na:

 

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku wychowanie fizyczne w Krakowie możesz realizować na studiach pierwszego lub drugiego stopnia. Jeżeli dopiero rozpoczniesz edukację, wybierzesz trzyletnie kształcenie, które zostanie zwieńczone uzyskaniem dyplomu z tytułem licencjata. Absolwenci mogą dalej poszerzać cenne kompetencje na studiach magisterskich drugiego stopnia, które trwają dwa lata.

Wychowanie fizyczne w Krakowie występuje w trybie stacjonarnym i  niestacjonarnym.

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Osoby wybierające kształcenie na kierunku wychowanie fizyczne w Krakowie mają okazję do zapoznania się z technikami ćwiczeń kompensacyjno-korekcyjnych, zgłębiają podstawy ludzkiej fizjologii i anatomii ze szczególnym naciskiem na poznanie układu szkieletowego i mięśniowego człowieka. Dowiadują się, w jaki sposób zachęcać do aktywności fizycznej ludzi w różnym wieku oraz uczą się prowadzenia zajęć ruchowych w sposób interesujący.

Wychowanie fizyczne można nazwać kierunkiem interdyscyplinarnym. Studenci uczą się nie tylko teorii sportu oraz praktycznego stosowania zdobytych umiejętności, ale również poznają podstawy ratownictwa medycznego, ucząc się pierwszej pomocy, a także zdobywają wiedzę na temat dietetyki.

Ile trwają studia na kierunku wychowanie fizyczne w Krakowie?

Studia na kierunku wychowanie fizyczne trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Wychowanie fizyczne w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku wychowanie fizyczne w Krakowie?

Absolwenci studiów na kierunku wychowanie fizyczne w Krakowie, dzięki posiadanej sprawności fizycznej i cennym wiadomościom teoretycznym na temat fizjologii i anatomii ludzkiego organizmu, mogą pracować w wielu ośrodkach związanych ze sportem.

Po ukończeniu krakowskiego wychowania fizycznego zatrudnisz się na siłowniach w roli trenera grupowego, rozważysz związanie kariery z wybranymi klubami sportowymi lub zostaniesz trenerem określonej dyscypliny, w której czujesz się najlepiej.

Ponadto będziesz mógł zająć się prowadzeniem rekreacyjnych zajęć ruchowych w placówkach związanych z odnową biologiczną, sanatoriach oraz placówkach oświatowych. Jeśli zechcesz, podzielisz się zdobytą wiedzą starając się o rolę wykładowcy akademickiego lub nauczyciela w szkołach podstawowych i średnich.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku wychowanie fizyczne:

 • Kluby sportowe

 • Siłownie

 • Placówki związane z odnową biologiczną

 • Ośrodki dla sportowców

 • Placówki oświatowe

 • Uczelnie wyższe

Gdzie studiować na kierunku wychowanie fizyczne w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie.

Uczelnia, na której można studiować wychowanie fizyczne:

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek wychowanie fizyczne:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie (Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu AWF w Krakowie) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Wychowanie fizyczne w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Wychowanie fizyczne Kraków studia i stopnia

Wychowanie fizyczne Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Wychowanie fizyczne Kraków studia stacjonarne

Wychowanie fizyczne Kraków studia niestacjonarne

Kierunki sport i turystyka w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Al. Niepodległości 10, 61-875 Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20ekonomiczny%20w%20poznaniu https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/4b961-21558-103da-uniwersytet-ekonomiczny-poz.jpg Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • ul. Słowackiego 7, Bydgoszcz https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/13638-akademia-muzyczna-bydgoszcz.jpg Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie