Studia sportowe Kraków

Studia sportowe Kraków

Studia sportowe Kraków

Największy wybór studiów

sportowych w Krakowie

Odkryj kierunki sportowe i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia sportowe Kraków | woj. małopolskie

Studia sportowe to nauka o życiu i zdrowiu człowieka. Wszyscy za pewne doskonale zdajecie sobie sprawę, jak ważna jest w życiu człowieka aktywność fizyczna. Liczne kampanie społeczne, zachęcające do podjęcia wysiłku fizycznego, trąbią i krzyczą, że siedzący tryb życia jest cichym zabójcą. Niby w ciągu ostatnich paru lat sytuacja się poprawiła, jednak wciąż idealnie nie jest. Polacy to małe leniuchy. Dzieci od najmniejszych lat mają problemy z otyłością. Walczy się z tym poprzez zmianę diet i asortymentu sklepików szkolnych, jednak warto podjąć walkę z lenistwem i siedzeniem.

Aktywność fizyczna to klucz do zdrowia i sukcesu. Dlatego studia sportowe w ostatnich latach są tak bardzo popularne. Coraz więcej ludzi, zachęconych zdrowym stylem życia pragnie ćwiczyć. Nie każdy potrafi. Tak naprawdę, niewiele osób potrafi biegać. Edukacja gdzieś zagubiła ten ważny aspekt wiedzy o ciele człowieka. Dlatego teraz wy, młodzi adepci studiów sportowych, macie szansę na naprawienie błędów z przeszłości.

Weźcie w swoje ręce zdrowie przyszłych pokoleń i walczcie o dobre imię Polaków, uczących ich jak ćwiczyć, jak sobie radzić ze stresem, jak rozładowywać napięcia i jak nie dać się zjeść wewnętrznym problemom. To wszystko leży w gestii nauk sportowych, które w bardzo przyjaznej formie, podpowiedzą Wam jak możecie z tymi problemami walczyć w ramach własnej kariery zawodowej.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KRAKOWIE SĄ STUDIA SPORTOWE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI SPORTOWE W KRAKOWIE

Rekrutacja i wymagania na studia sportowe w Krakowie

Jeśli marzysz o karierze sportowca, bądź trenera, to nie myśl, że może Ci się to udać bez matury. Nawet na studiach sportowych organizowany jest konkurs świadectw, biorący pod uwagę wyniki z egzaminów maturalnych. Oprócz samego konkursu organizowane są testy wydolnościowe i sprawnościowe, które mają sprawdzić predyspozycje kandydatów do podjęcia wysiłku fizycznego podczas studiów sportowych w Krakowie. Tak więc nauka i forma fizyczna powinny Wam przyświecać przez lata nauki w gimnazjum, abyście bezproblemowo mogli zdobyć miejsce na studiach sportowych w Krakowie.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI SPORTOWE NIESTACJONARNE W KRAKOWIE

STUDIA SPORTOWE W KRAKOWIE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach sportowych

Po studiach sportowych, osoby o szczególnych zdolnościach fizycznych i psychicznych, rozwijają karierę sportową uczestnicząc w zawodach, biorąc udział w olimpiadach. Pokonują mistrzów, zdobywają uznanie i budują grono wiernych fanów. Każdy z Was może zostać następcą Adama Małysza, jak i Roberta Lewandowskiego. To kwestia ciężkiej pracy i talentu sportowego, a tego u nas w kraju nie brakuje. Możecie również podjąć pracę w roli trenerów i nauczycieli wf.

Spora część absolwentów studiów sportowych zakłada własne kluby fitness, prowadzi treningi indywidualne dla biznesmenów i niezadowolonych z własnego ciała kobiet. Absolwenci łączą się z dietetykami, stylistkami, budując holistyczne centra zdrowia dla zapracowanych. Po studiach sportowych możecie również w turystyce, organizować wycieczki, jak i być przewodnikami górskimi. W zależności od tego, co Wam w duszy zagra. Jako fizjoterapeuci możecie pracować w roli rehabilitantów w poradniach przyszpitalnych, bądź prywatnych gabinetach, Studia sportowe skupiają się na aktywności fizycznej i poznawaniu świata. To świetne połączenie dla niecierpliwych dusz, które nie mogą usiedzieć w miejscu i wciąż poszukują nowych wrażeń.  

POZOSTAŁE UCZELNIE W KRAKOWIE NA KTÓRYCH SĄ STUDIA SPORTOWE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W KRAKOWIE STUDIA SPORTOWE

Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie to jedyna państwowa uczelnia sportowa prowadząca studia wyższe na kierunkach:

  • kultura fizyczna osób starszych na Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu, studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • sport na Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu, studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • turystyka i rekreacja na Wydziale Turystyki i Rekreacji, studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • wychowanie fizyczne na Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu, studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • fizjoterapia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

 


AKADEMIA GÓRNICZO HUTNICZA W KRAKOWIE STUDIA SPORTOWE

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie także prowadzi studia sportowe z zakresu turystyki i rekreacji, tutaj jednak dowiecie się więcej rzeczy teoretycznych, niekoniecznie studia te nastawione są na praktyczne umiejętności:

  • turystyka i rekreacja na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH, studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

 


UNIWERSYTET EKONOMICZNY W KRAKOWIE STUDIA SPORTOWE

Podobnie jest na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, tu także prowadzone są studia sportowe na kierunku:

  • turystyka i rekreacja na Wydziale Zarządzania, studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

 


UNIWERSYTET PEDAGOGICZNY W KRAKOWIE STUDIA SPORTOWE

Tak samo Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie prowadzi studia sportowe z zakresu:

  • turystyka i rekreacja na Wydziale Geograficzno-Biologicznym, studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)