Interdyscyplinarne kierunki studiów od lat cieszą się popularnością wśród osób, które planują związanie przyszłości z kształceniem wyższym. Jednym z takich kierunków jest bez wątpienia kognitywistyka – nauka łącząca w sobie zagadnienia z obszaru psychologii, neurobiologii, filozofii, socjologii i antropologii, a nawet ekonomii, marketingu oraz medycyny.
Wszechstronne kompetencje kognitywistyczne pozwalają na odnalezienie się w bardzo różnorodnych obszarach zawodowych, przez co absolwenci tego wszechstronnego kierunku kształcenia nie będą narzekać na brak rozwijających perspektyw.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku kognitywistyka możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Kierunek kognitywistyka w Krakowie może być realizowany w ramach studiów pierwszego oraz drugiego stopnia. Oznacza to, że jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z tym kierunkiem, podejmiesz kształcenie licencjackie, które będzie trwało trzy lata i pozwoli ci na uzyskanie dyplomu potwierdzającego posiadane kwalifikacjie.
Jeżeli zechcesz kształcić się dalej, wybierzesz studia magisterskie drugiego stopnia. Potrwają one dwa lata i umożliwią poszerzenie posiadanej już wiedzy i umiejętności.
Krakowską kognitywistykę możesz studiować stacjonarnie. Twoja nauka zostanie rozłożona pomiędzy pięcioma dniami roboczymi w tygodniu, zapewniając ci ciągłość i regularność zdobywania kompetencji.
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Studenci kognitywistyki zyskają szeroką i dobrze ugruntowaną wiedzę, która będzie stanowiła doskonałą podstawę pod kształtowanie umiejętności praktycznych, nieocenionych w przyszłej pracy zawodowej.
W trakcie nauki szczególny nacisk będzie kładziony na wyposażanie studentów w kompetencje dotyczące procesów poznawczych, budowy anatomicznej i funkcji poszczególnych elementów układu nerwowego człowieka oraz sposobów interpretacji rzeczywistości u osób z zaburzeniami neurodegeneracyjnymi.
Ponadto jako student poznasz współczesne dokonania naukowe w obrębie sztucznej inteligencji, dowiesz się, jak wykorzystywać je w praktyce oraz posiądziesz umiejętność obsługi programów informatycznych, wykorzystujących sztuczną inteligencję.