Kognitywistyka - Kraków

Kognitywistyka - Kraków

Studia na kierunku kognitywistyka w Krakowie możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Kognitywistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne
Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Kognitywistyka stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne

18.01.2024

Kognitywistyka studia Kraków 2024 | woj. małopolskie

Studia na kierunku kognitywistyka to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Kognitywistyka - Kraków
Studia na kierunku kognitywistyka w Krakowie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku kognitywistyka w Krakowie rozpocznie się 1 czerwca 2024 r. i potrwa do 30 września 2024 r. | Kognitywistyka Kraków - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Kognitywistyka to kierunek studiów, który opowiada o tym jak przebiegają procesy poznawcze, na czym polegają poszczególne procesy, zachodzące w ludzkim umyśle oraz jak działają zmysły. Program obejmuje przedmioty, związane z m.in. psychologią, językoznawstwem, logiką, czy informatyką. Studenci dowiadują się w jaki sposób modelować zachowania użytkowników w systemach interakcyjnych takich jak serwisy internetowe oraz jak projektować sztuczne systemy inteligentne.

Zdobyta wiedza w zakresie sztucznej inteligencji pozwala na podjęcie pracy w przedsiębiorstwach z branży informatycznej, bądź technologicznej. Absolwenci odnajdą się również w pracy w agencjach reklamowych i PR-owych, wydawnictwach czy działach HR firm.

 

Uczelnie

Studia w Krakowie 2024/2025 na kierunku kognitywistyka możesz podjąć na 2 uczelniach publicznychUniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (Instytut Filozofii i Socjologii UP) oraz Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Wydział Filozoficzny UJ).

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kognitywistyka w Krakowie?

Zainteresowanie realizowaniem studiów na kierunku kognitywistyka w Krakowie jest na tyle duże, że najczęściej liczba kandydatów przewyższa liczbę dostępnych miejsc na danej uczelni. Jeżeli zależy ci na możliwości podjęcia tych studiów, zadbaj o dobre przygotowanie do egzaminu maturalnego, najlepiej na poziomie rozszerzonym.

Pamiętaj o odwiedzeniu strony internetowej wybranych uczelni realizujących kognitywistykę celem pozyskania istotnych informacji na temat procesu rekrutacji.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku kognitywistyka w Krakowie?

Interdyscyplinarne kierunki studiów od lat cieszą się popularnością wśród osób, które planują związanie przyszłości z kształceniem wyższym. Jednym z takich kierunków jest bez wątpienia kognitywistyka – nauka łącząca w sobie zagadnienia z obszaru psychologii, neurobiologii, filozofii, socjologii i antropologii, a nawet ekonomii, marketingu oraz medycyny.

Wszechstronne kompetencje kognitywistyczne pozwalają na odnalezienie się w bardzo różnorodnych obszarach zawodowych, przez co absolwenci tego wszechstronnego kierunku kształcenia nie będą narzekać na brak rozwijających perspektyw.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku kognitywistyka możemy podzielić na:

 

1. Typ

  • Studia I stopnia (licencjackie)

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Kierunek kognitywistyka w Krakowie może być realizowany w ramach studiów pierwszego oraz drugiego stopnia. Oznacza to, że jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z tym kierunkiem, podejmiesz kształcenie licencjackie, które będzie trwało trzy lata i pozwoli ci na uzyskanie dyplomu potwierdzającego posiadane kwalifikacjie.

Jeżeli zechcesz kształcić się dalej, wybierzesz studia magisterskie drugiego stopnia. Potrwają one dwa lata i umożliwią poszerzenie posiadanej już wiedzy i umiejętności.

Krakowską kognitywistykę możesz studiować stacjonarnie. Twoja nauka zostanie rozłożona pomiędzy pięcioma dniami roboczymi w tygodniu, zapewniając ci ciągłość i regularność zdobywania kompetencji.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kognitywistyki zyskają szeroką i dobrze ugruntowaną wiedzę, która będzie stanowiła doskonałą podstawę pod kształtowanie umiejętności praktycznych, nieocenionych w przyszłej pracy zawodowej.

W trakcie nauki szczególny nacisk będzie kładziony na wyposażanie studentów w kompetencje dotyczące procesów poznawczych, budowy anatomicznej i funkcji poszczególnych elementów układu nerwowego człowieka oraz sposobów interpretacji rzeczywistości u osób z zaburzeniami neurodegeneracyjnymi.

Ponadto jako student poznasz współczesne dokonania naukowe w obrębie sztucznej inteligencji, dowiesz się, jak wykorzystywać je w praktyce oraz posiądziesz umiejętność obsługi programów informatycznych, wykorzystujących sztuczną inteligencję.

Uczelnie w Krakowie - kierunek kognitywistyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (Wydział Filozoficzny UJ) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (Instytut Socjologii) stacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku kognitywistyka w Krakowie?

Studia na kierunku kognitywistyka trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kognitywistyka w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku kognitywistyka w Krakowie?

Kognitywistyka to kierunek interdyscyplinarny, a uzyskane dzięki niemu kompetencje pozwolą ci na zatrudnienie w sektorach o różnym zakresie działania. Absolwenci z powodzeniem podejmują pracę w jednostkach naukowo-badawczych, skupiających swoje zainteresowanie wokół sztucznej inteligencji, możliwości praktycznego jej zastosowania oraz potencjalnych korzyści dla rozwoju cywilizacyjnego.

Dzięki wszechstronnej wiedzy teoretycznej o naukach o zdrowiu, będziesz mógł pracować w wybranych oddziałach szpitalnych i przychodniach, zwłaszcza tych zajmujących się diagnozowaniem zaburzeń rozwojowych.

Co więcej, absolwenci kognitywistyki w Krakowie będą mogli zatrudnić się w przedsiębiorstwach elektrotechnicznych, telekomunikacyjnych oraz związanych z branżą IT, gdzie wykorzystają zdobytą na studiach wiedzę o sztucznej inteligencji i programach informatycznych bazujących na jej podstawach. 

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku kognitywistyka:

  • Jednostki naukowo-badawcze,

  • Instytucje ochrony zdrowia, rehabilitacji i opieki,

  • Social media,

  • Przedsiębiorstwa z sektora IT,

  • Wydawnictwa.

Gdzie studiować na kierunku kognitywistyka w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. 

Uczelnie, na których można studiować kognitywistykę:

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Kognitywistyka w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kognitywistyka Kraków studia i stopnia

Kognitywistyka Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Kognitywistyka Kraków studia stacjonarne

Kognitywistyka w Krakowie

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia