Kognitywistyka - Kraków

Studia w Krakowie

kognitywistyka

Odkryj kognitywistykę w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

16.02.2023

Kognitywistyka studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku kognitywistyka to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Studia na kierunku kognitywistyka w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku kognitywistyka w Krakowie rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 14 lipca 2023 r. | Kognitywistyka Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie kognitywistykę możesz studiować w ramach kierunku na 2 uczelniach publicznychUniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (Instytut Filozofii i Socjologii UP) oraz Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Wydział Filozoficzny UJ).
 

Opis kierunku

Jak przebiegają procesy poznawcze? Na czym polegają poszczególne procesy, zachodzące w ludzkim umyśle? Jak działają zmysły? Tego można dowiedzieć się, studiując kognitywistykę. Program obejmuje przedmioty, związane z m.in. psychologią, językoznawstwem, logiką, czy informatyką. Studenci dowiadują się np. w jaki sposób modelować zachowania użytkowników w systemach interakcyjnych (np. w serwisach internetowych), czy jak projektować sztuczne systemy inteligentne.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Zdobyta wiedza w zakresie sztucznej inteligencji pozwala na podjęcie pracy w przedsiębiorstwach IT, czy technologicznych. Absolwenci, mogą również pracować w reklamie, PR, czy zasobach ludzkich.

czytaj dalej wszystko o Kognitywistyka - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek KOGNITYWISTYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Kognitywistyka stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Kognitywistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kognitywistyka w Krakowie?

Zainteresowanie realizowaniem studiów na kierunku kognitywistyka w Krakowie jest na tyle duże, że najczęściej liczba kandydatów przewyższa liczbę dostępnych miejsc na danej uczelni. Jeżeli zależy ci na możliwości podjęcia tych studiów, zadbaj o dobre przygotowanie do egzaminu maturalnego, najlepiej na poziomie rozszerzonym.

Pamiętaj o odwiedzeniu strony internetowej wybranych uczelni realizujących kognitywistykę celem pozyskania istotnych informacji na temat procesu rekrutacji.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kognitywistyka w Krakowie

Jak wyglądają studia na kierunku kognitywistyka w Krakowie?

Interdyscyplinarne kierunki studiów od lat cieszą się popularnością wśród osób, które planują związanie przyszłości z kształceniem wyższym. Jednym z takich kierunków jest bez wątpienia kognitywistyka – nauka łącząca w sobie zagadnienia z obszaru psychologii, neurobiologii, filozofii, socjologii i antropologii, a nawet ekonomii, marketingu oraz medycyny.

Wszechstronne kompetencje kognitywistyczne pozwalają na odnalezienie się w bardzo różnorodnych obszarach zawodowych, przez co absolwenci tego wszechstronnego kierunku kształcenia nie będą narzekać na brak rozwijających perspektyw.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku kognitywistyka możemy podzielić na:

 

1. Typ

  • Studia I stopnia (licencjackie)

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Kierunek kognitywistyka w Krakowie może być realizowany w ramach studiów pierwszego oraz drugiego stopnia. Oznacza to, że jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z tym kierunkiem, podejmiesz kształcenie licencjackie, które będzie trwało trzy lata i pozwoli ci na uzyskanie dyplomu potwierdzającego posiadane kwalifikacjie.

Jeżeli zechcesz kształcić się dalej, wybierzesz studia magisterskie drugiego stopnia. Potrwają one dwa lata i umożliwią poszerzenie posiadanej już wiedzy i umiejętności.

Krakowską kognitywistykę możesz studiować stacjonarnie. Twoja nauka zostanie rozłożona pomiędzy pięcioma dniami roboczymi w tygodniu, zapewniając ci ciągłość i regularność zdobywania kompetencji.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kognitywistyki zyskają szeroką i dobrze ugruntowaną wiedzę, która będzie stanowiła doskonałą podstawę pod kształtowanie umiejętności praktycznych, nieocenionych w przyszłej pracy zawodowej.

W trakcie nauki szczególny nacisk będzie kładziony na wyposażanie studentów w kompetencje dotyczące procesów poznawczych, budowy anatomicznej i funkcji poszczególnych elementów układu nerwowego człowieka oraz sposobów interpretacji rzeczywistości u osób z zaburzeniami neurodegeneracyjnymi.

Ponadto jako student poznasz współczesne dokonania naukowe w obrębie sztucznej inteligencji, dowiesz się, jak wykorzystywać je w praktyce oraz posiądziesz umiejętność obsługi programów informatycznych, wykorzystujących sztuczną inteligencję.

Ile trwają studia na kierunku kognitywistyka w Krakowie?

Studia na kierunku kognitywistyka trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kognitywistyka w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku kognitywistyka w Krakowie?

Kognitywistyka to kierunek interdyscyplinarny, a uzyskane dzięki niemu kompetencje pozwolą ci na zatrudnienie w sektorach o różnym zakresie działania. Absolwenci z powodzeniem podejmują pracę w jednostkach naukowo-badawczych, skupiających swoje zainteresowanie wokół sztucznej inteligencji, możliwości praktycznego jej zastosowania oraz potencjalnych korzyści dla rozwoju cywilizacyjnego.

Dzięki wszechstronnej wiedzy teoretycznej o naukach o zdrowiu, będziesz mógł pracować w wybranych oddziałach szpitalnych i przychodniach, zwłaszcza tych zajmujących się diagnozowaniem zaburzeń rozwojowych.

Co więcej, absolwenci kognitywistyki w Krakowie będą mogli zatrudnić się w przedsiębiorstwach elektrotechnicznych, telekomunikacyjnych oraz związanych z branżą IT, gdzie wykorzystają zdobytą na studiach wiedzę o sztucznej inteligencji i programach informatycznych bazujących na jej podstawach. 

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku kognitywistyka:

  • Jednostki naukowo-badawcze,

  • Instytucje ochrony zdrowia, rehabilitacji i opieki,

  • Social media,

  • Przedsiębiorstwa z sektora IT,

  • Wydawnictwa.

Gdzie studiować na kierunku kognitywistyka w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. 

Uczelnie, na których można studiować kognitywistykę:

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek kognitywistyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (Wydział Filozoficzny UJ) stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (Instytut Filozofii i Socjologii) stacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Kognitywistyka w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kognitywistyka Kraków studia i stopnia

Kognitywistyka Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Kognitywistyka Kraków studia stacjonarne

Kierunki humanistyczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia